první zápas v přeboru - nevyšla nám koncovka zápasu

( 64´KAREL DENDIS )                                       ( 73´ONDŘEJ HOUDEK )

PAVEL ROM  DANIEL VÁVRA  MARTIN FURÁR  MARTIN BLUMENTRITT

( 42´MAREK DRAHOŇOVSKÝ )    ( 88´ FILIP ŠPERL )

DANIEL ČERVENÝ             JAN BIHARY

K prvnímu zápasu v přeboru jsme vyrazil na velké rovné hřiště dříve Potravin, Sparty a nyní Unionu Plzeň. Trávník, který byl v minulosti vždy velmi kvalitní je letos poněkud prořídlý a vrchní vrstva dost se trhala. Prořídlé ale nebyly naše řady a Dan měl v sestavě hodně na výběr. Do úvodního zápasu vyslal sestavu osvědčenou přípravnými zápasy, jen absentujícího Patrika nahradil Bihy. Do brány se vrátil Vondrys a celý zápas potvrzoval, že byl v minulé sezoně vyhlášen hráčem roku zcela oprávněně.

Domácí zahájili zápas ve vysokém tempu a nám chvíli trvalo, než jsme se přizpůsobili. Domácí tak měli z počátku několik šancí, které Vondrýsek s jistotou zlikvidoval. V 6.minutě se dostal do brejku Bihy, který si ve vápně posunul míč podél vybíhajícího golmana, přes kterého pak přepadl. Z našeho pohledu jasná penalta, sudí však by jiného názoru a o půli i Bihy potvrdil, že kontakt byl minimální. Ale už jsme takových penalt viděli odpískaných mnoho a to i na podstatně vyšší úrovni, než je okresní přebor. Balony byly lehké a velmi dobře létaly. To domácí dobře věděli, proto vyzkoušeli Vondryse i ranou téměř z půlky a Jenda se měl co natahovat. Postupně jsme získali trošku jistoty a obranu soupeře jsme začali také lehce prověřovat. Bohužel většina akcí skončila dříve, než se podařilo přímo ohrozit bránu soupeře. Srážela nás především nepřesnost přihrávek. V tempu a v důrazu jsme se soupeři poměrně dobře vyrovnali, ale bohužel jsme získané balony ztráceli často právě nepřesnými přihrávkami. To také Dan hráčům zdůraznil při pauze na občerstvení, kterou sudí ve velkém horku v polovině poločasu udělal. Po půlhodině hry vyzkoušel z trestného kopu domácího golmna Fury, ale brankař byl pozorný a jeho střelu vyrazil. Vondrys mezi tím likvidoval jednu ránu za druhou a do poločasu nasbíral určitě nějakých deset zákroků. Je pravda, že obrana hrála velmi dobře a většina střel byla spíše z větší vzdálenosti, ale Jenda se rozhodně v bráně nenudil. Velkou bojovnost prokázal v poslední minutě první půle Fury, když doběhl ve vápně protihráče a čistě mu odebral balon, když postupoval ze strany na Vondrysovu bránu.

O poločase Dan opětovně nabádal hráče ke zpřesnění přihrávek a hlavně jsme chtěli více ohrozit bránu soupeře. Ovšem neustálá obezřetnost v obraně byla nutná. Bohužel začátek poločasu byl z naší strany asi nejhorší pasáží zápasu. Byli jsme bez pohybu a domácí získali tlak, ze kterého pramenily jejich další šance. Ve chvílích, kdy jsme se trošku dostávali do tempa přišla další nepřesná přihrávka poblíž našeho vápna, kterou domácí potrestali a dostali se do vedení - 1:0. Paradoxně od tohoto momentu jsme se dostali více do hry a prakticky v zápětí byl ve středu hřiště faulován aktivní Bihy. Z trestňáku ale nic zásadního nebylo. Po hodině hry propadl ve středu hřiště v souboji Pytlos a domácí se řítili na naši bránu. Se šancí naštěstí naložili lehkovážně. Na druhé straně se v dalším samostatném úniku ukázal Bihy, byl tísněn obránci a golmana nepropálil. K odraženému míči se dostal Danny, ale odkrytou bránu z nějakých pětadvaceti metrů vysoko přestřelil. Když to nešlo do soupeřovy brány, vyzkoušel ( snad omlem ) Dan Vondrysovu pozornost. Vlastenec z toho díky pohotovému Jendovu zákroku nebyl, ale zatrnulo nám. K dalšímu trestňáku jsme se dostali v 69.minutě, ale sudí písknul po kontaktu Furyho s golmanem Matrinův faul. To už byl na place Dandýs místo vyčerpaného Žendy a v 75.minutě po křeči musel ze hřiště jít i do té doby velmi dobře hrající Vali, kterého vystřídal Houdy, jenž na zápas dorazil prakticky rovnou z letiště. Natěšenost na fotbal u něj byla více než patrná a obranu soupeře začal řádně motat. Ze zvýšené aktivity vyplynul další brejk v podání JB7. Tentokrát byl zákrok domácího golmana jasný a neoddiskutovatelný a Fury měl možnost kopal penaltu. S tou si bravurně poradil a tak jsme necelých deset minut před koncem zápasu srovnali na 1:1. Domácí ještě vydolovali zbytek sil a pokusili se o závěrečný nápor. Z něj vyplynul v 89.minutě i trestný kop ze strany - takový zkrácený rohový kop. Domácí jej zahráli přímo ukázkově a hlavičkující nabíhající hráč bohužel nedal Vondrysovi ani tu nejmenší šanci k zákroku - 2:1. Teď jsme se zase o závěrečný tlak pokusili my, ale veškeré síly vrhnuté dopředu znamenaly okno v zadních řadách a domácí v nastaveném čase své vítězství potvrdili z dobře zvládnutého úniku -3:1.

Výsledek je tedy pro nás dost krutý. Po velmi slušně odehraném zápase, kdy domácí byli po celou dobu mírně lepší si domů nevezeme žádné body. Je to škoda, ale je potřeba se oklepat, poučit a příští týden s Liticema doma naplno bodovat. Ukázalo se, že se soupeřem z čela loňské tabulky přeboru jsme dokázali hrát velmi slušnou partii a domácí o vítezství museli opravu bojovat do posledních minut. Ve velkém horku jsme rozhodně nepropadli fyzicky a je pozitivní, že na vyšší tempo hry se mančaft poměrně dobře adaptoval. Musíme hlavně zpřesnit přihrávky, přidat v důrazu a ještě více se tlačit do zakončení. Když budeme hrát tak, jako na Spartě, můžeme v přeboru hrát důstojnou roli. Jen nepolevit v tréninku a poctivě makat po celý zápas. Kluci, máme na to!

střelec Tornáda: Martin Furár, za domácí skórovali Karel Kučera, Lukáš Dirga a Jan Jindra