Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

první domácí zápas v přeboru - první body

PAVEL ROM  JAN BIHARY  MARTIN FURÁR  MARTIN BLUMENTRITT

( 58´MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

FILIP ŠPERL            DANIEL ČERVENÝ

(84' KAREL DENDIS )

Na první domácí zápas nedorazilo z různých důvodů hned několik hráčů, kteří by asi jinak byli v základu. Ale "materiál", který byl k dispozici svoji kvalitu má a tak jsme šli do boje o první body v přeboru s Bejkem v bráně, Standou na stoperu a se sebezapřením hrajícími Pavkou a Furym v záloze. K Danovi se do útoku poslavil Filip, na krajním beku začal opět Vali, kterému se předchozí zápas povedl. První domácí zápas v přeboru přilákal i spoustu diváklů včetně legend, kterých se za domácí lavičkou seřadilo nevídané množství.

Začátek zápasu probíhal v rytmu vzájemného oťukávání a zkoušení, jaký metr dnes sudí nastaví. Z tohoto úvodu vyčnívá Danův centr, který byl sražen na roh, po jehož zahrání zastavil brejk soupeře Vali taktickým faulem a z následujícího trestňáku trefil hostující hráč Furyho stojícího ve zdi. Martin nejprve vypadal na K.O., za chvíli byl ale již O.K. V 9.minutě se k zakončení po složitém zpracovávání nedostal po Danově přistrčení Filip. Po čtvrthodině hry jsme postupně získali mírnou převahu, která znamenala mimo jiné i sérii rohových kopů. které ale Bihy zahrával příliš na přední tyč a naši hlavičkáři se tak k zakončení při těchto situacích nedostávali. Další trestňák zahrávali hosté v 19.minutě, tentokrát ránu schytal Dan a vypadal dost podobně, jako před chvílí Fury. Ale i on to rozběhal a v zápase pokračoval. Hosté se k ohrožení naší brány dostali ve 25.minutě, když rohový kop místo odkopu poslal omylem zpět do našeho vápna Maken, ale Furymu se odvrácení balonu povedlo podstatně lépe. První pořádnou střelu vyslal na soupeřovu bránu Pytlos ve 27. minutě po hezké kombinaci po zemi. Golman hostí byl ale pozorný a balon chytil. Přesně po půlhodině hry se do největší příležitosti první půle dostal aktivní Filip, ale v samostatném postupu na golmana volil místo střely přihrávku na Dana a ze 100% šance nakonec nebyla ani střela na bránu soupeře. Ve 41.minutě hlavičkoval po rohu jen slabě Pytlos, stejný hráč měl v poslední minutě první půle vypálit z trestňáku, ale s Pavkou vymysleli takovou rozehrávku, že jsme byli rádi, že sudí písknul půli místo hrozícího brejku hostí.

Poločas tak skončil bez branek, přičemž k jejímu vstřelení jsme byli rozhodně blíže my. Dan o půli zdůraznil, že bez střely nelze branky dosáhnout, vytkl některé konkrétní situace a stejně tak za dobré akce hráče pochválil. Sestavu jsme do druhého poločasu zatím neměnili, pošramocení Pavka i Fury ještě hrát mohli a tak jsme šli na druhou půli z kopce nahrnout soupeře do jeho brány.

Po pěti minutách hry se do vápna ze strany řítil Maken, ale dal si míč dlouhý a zpětnou přihrávku zblokoval soupeř na roh. Po Danově akci se roh opakoval, ale opět jsme se k přímému ohrožení soupeřovy brány nedostali. V 57.minutě se na Makenův centr před bránou soupeře marně natahovali Pavka i Filip. Pro Pavku to byla poslední akce a na plac šel Mára. Po hodině hry se po faulu na Filipa netrefil do brány z trestňáku Fury. To nás ale nemuselo mrzet díky akci o tři minuty později. To Bihy vybojoval ve středu hřiště balon, posunul jej přesně do uličky krásně nabíhajícímu Filipovi, který se tentokrát nemýlil a balon podél vybíhajícího golmana poslal neomylně do sítě - 1:0. Naši aktivitu využil v 65.minutě Pytlos, ale jeho ránu golman chytil. I nadále jsme byli lepší než již značně vyčerpaný soupeř a z toho pramenily i naše další šance. Za neutuchající aktivitu jsme byli odměněni. Dan při napadání donutil hostujícího golmana při rozehrávce k chybě, sebral mu balon a do zcela odkryté brány pojistil naše vedení - 2:0. Hosté ucítili, že musejí přidat, pokud nechtějí z našeho hřiště odjet s jednoznačnou porážkou a pokusili se ještě vydolovat zbytek sil. Obrana v čele s bezchybným Bejkem ale s jistotou odolávala, naopak zvýšená aktivita soupeře skýtala příležitosti k protiútokům do odkryté obrany. Na posledních pár minut šel na plac za Filipa, kterého na střídačku vyprovodil zasloužený potlesk, Dandýs a byl to právě on, kdo mohl pečetit výsledek. Těsně před koncem zápasu se v 87.minutě dostali hosté k dalšímu trestnému kopu, ale tečovanou střelu u tyče Bejk s jistotou lapil. Prakticky z protiútoku se řítil Karlos od půlky sám na golmana hostí. Ten ale napravil svoje předchozí zaváhání a Karlovi jeho střelu vytáhnul na roh. Zápas jsme pak již v klidu dohráli s balonem na našich kopačkách a mohli jít slavit první vítězství v přeboru.

Výhra je jednoznačně zasloužená, prakticky po celý zápas jsme byli mírně lepší. Dařily se nám i kombinace, které minulý týden  trošku vázly, ubylo nepřesných přihrávek a zlepšila se trošku i produktivita. Stále je ale na čem pracovat. Zbytečně zdlouhavé zpracování míče a řešení finální fáze v útoku si stále zaslouží zvýšenou pozornost. Celkově jsme ale podali velmi slušný výkon, všichni bojovali tak, jak se sluší a patří na přebor. Příští týden nás čeká zápas na Košutce, kde se nám dlouhodobě poměrně daří. Sice budou nutné některé drobné změny v sestavě díky dalším již předem hlášeným absencím, ale zase by se měli vrátit hráči, kteří se na dnešní zápas omluvili. Kvalita kádru by tak měla být zachována.

KAREL STŘÍDÁ FILIPA

STŘELCI FILIP ŠPERL A DAN ČERVENÝ, UPROSTŘED GOLMAN PETR BEJČEK S VYCHYTANOU NULOU