Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

(81' FILIP ŠPERL )

PAVEL ROM  DANIEL VÁVRA   MARTIN FURÁR   JAN BIHARY

( 59´DANIEL ČERVENÝ  )

PATRIK KOČÍ            ONDŘEJ HOUDEK

Povzbuzeni ziskem tří bodů v minulém utkání jsme na Košutku přijeli s cílem pokusit se opět urvat nějaký ten bodík v přeboru. Sestava byla dobrá, ikdyž odlišná oproti minulému zápasu. Omluvili se Ženda a Standa, z dovči se ale vrátil Patrik.

Vlastní zápas pro nás začal příznivě. Hned naše první akce v 6.minutě totiž skončila gólem. Patrik zatáhl míč po pravém křídle, nacentroval do šestnáctky a domácí obránce hlavou umístil míč do vlastní brány - 0 : 1..O šest minut později domácí hráč opět hlavičkoval – tentokrát již na naši bránu, Bejk ale jeho pokus zlikvidoval. Další naše radost přišla v 18.min. Krásnou kombinaci rychlých přiráhek na pravé straně hřiště zakončil Bihy přetaženým centrem do vápna domácích a Houdy tvrdou střelou nedal golmanovi šanci – 0 : 2. Za tři minuty bylo ještě veseleji. Houdy před brankou soupeře vybojoval míč a při následné kličce byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil náš exekutor Furry a bylo to již 0 : 3. Ve 35.min. výborně hrající Houdy skluzem vybojoval míč, přihrál Karlosovi, ten však pálil nad. Nebezpečnou šanci měli domácí o chvilku později, naštěstí netrefili naši bránu.I za tohoto stavu domácí zbraně nesložili a nestále se hecovali k otočení zápasu. Blízko ke vstřelení gólu měl soupeř 4 minuty před koncem poločasu, Bejk ale dvěma zázračnými zákroky zlikvidoval jasnou gólovku a pak i dorážku. Následoval náš protiútok, při kterém Patrik vysunul kolmicí Pavku a ten prostřelil vybíhajícího brankaře – 0 : 4. Do kabin se tak šlo s parádním náskokem čtyř gólů, vzhledem k bojovnosti soupeře ale Dan nabádal kluky k tomu, aby se neupjali k bránění čtyřgólového náskoku, ale hráli pořád tu samou hru jako v první půli.

K první vážnější akci druhé půle došlo až v 55.min., kdy domácí rozehrávali trestný kop. Bejk ale střelu zlikvidoval. O tři minuty se domácí ocitli v další šanci, střela hlavou šla ale těsně vedle. V 59. minutě vystřídal Pavku Dan Červený a postavil se do útoku místo Ondry Houdka, který se stáhnul do zálohy. V téže minutě se domácím podařilo vstřelit gól z rychlého protiútoku a snížit stav na 1 : 4.. Hned následující minutu se ocitl v pěkné šanci Danny, jeho technická střela ale těsně minula bránu. A naše další šance přišla vzápětí, Patrik se pokusil přehodit vyběhnutého golmana, míč ale skončil na horní síti branky. Škoda, to by byl krásný gól. Přesto jsme se pátého úspěchu dočkali. V 65.minutě se Karlos uvolnil po levém křídle a poslal míč do vápna, kde Dan Červený donutil svým důrazem k chybě domácího brankaře a do prázdné brány zvýšil na 1 : 5. Do konce zápasu pak už k žádným výraznějším šancím nedošlo. Za nás pálil Furry, ale střela byla slabá a golman ji chytil. Domácí měli pokusů o něco více, ale všechny skončily buď vedle nebo v Bejkovo rukavicích.

Zápas tak skončil luxusním výsledkem, dnes nám to tam prostě padalo. Vše ale bylo v důsledku bojovnosti celého týmu a vynikajících zákroků Bejka v bráně.

Střelci: OG, Ondřej Houdek, Martin Furár, Pavel Rom, Dan Červený