Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

derby na domácím pažitu jsme ubojovali!!!!

( 62´JAKUB ŽENÍŠEK )

ONDŘEJ HOUDEK  DANIEL VÁVRA  MARTIN FURÁR   JAN BIHARY

( 75´ PAVEL ROM )                     ( 88´FILIP ŠPERL )

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

Na vytrvalým deštěm smáčeném placu, který byl ale ve velmi dobrém stavu a rychlé hře prospíval, jsme po dlouhé době nastoupili proti tradičnímu soupeři - týmu FC Šeříkovka. Z minulého kola chyběl dovolenkující Vali a na Zajdově veselce hostující Mára. Do sestavy se tak vrátil na stopera Pišta, jinak nechal Dan sestavu stejnou, jako při úspěšném zápase na Košutce. Zápas to byl ale po všech stránkách zcela odlišný. Na obou stranách nastoupilo spousta hráčů, kteří se velmi dobře znají ze svého dřívějšího společného působení.

Zápas začal za sílícího deště ve vysokém tempu. Již ve 2.minutě zahrávali hosté po Furyho skluzu trestňák. Střela naštěstí mířila vedle a Bejk vše jistil. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky soupeře jsme se dostali v 8.minutě, když Patrik zkoušel přelobovat golmana, ale balon byl sražen těsně nad bránu. Z následného rohu pálil Houdy z první povedenou ranou bohužel vedle. V 10.minutě přišla naše první gólová radost. Patrik u lajny doběhnul míč, prstrčil si jej mezi nohama soupeře a z dálky vypálil do břevna. Odražený balon vrátil do sítě Danny - 1:0. Paradoxně jsme po vstřelené brance přenechali aktivitu hostům. Z té pramenila jednak série rohových kopů a také vyrovnávací branka. Ta padla v 15.minutě, když dlouhý nákop podskočil Karlos, míč na mokrém terénu přeskočil i Pištu a osamocený útočník Baštář se proti vybíhajícímu Bejkovi prosadil, i když si na balon Petr sáhnul - 1:1. To hosty ještě více nabudilo a v těchto fázích zápasu jakoby bylo na trávníku jen jedno mužstvo. My jsme zcela vypadli ze hry a nebyli jsme schopni souvislejší akce. Vyvrcholením byla 27. minuta, když po další sérii tří rohů hosté udeřili podruhé. Jednou na přední tyči musel zasahovat Bejk, protože u tyče nikdo nestál! Hrubá chyba, která nás stála další roh a z něj krásný náběh hostujícího Ostroluckého a jeho nechytatelnou hlavičku, která skončila v naší síti - 1:2. Vedoucí gól jakoby soupeře uspokojil a naše špatná hra jej patrně uvedla v mylnou představu, že zápas mají vyhraný. Na konci poločasu jsme se ale zlepšili a začali jsme být zase trošku aktivnější, přihrávky začaly nelézat adresáty a hned to bylo znát. Hra se v poli vyrovnala. Několik střel šlo těsně mimo, největší šancí byla Danova po Bihyho zpětné přihrávce po krásném průniku. Míč ale skončil těsně vedle. Závěr poločasu byl hektický. Ve 43.minutě pálil těsmě vedle pro změnu Bihy, ve 44. minutě chyboval Pytlos a Bejk musel předvést další parádní zákrok. Ve 45.minutě po autovém vhazování posunul Pytlos balon Houdymu, jehož levačka zakroutila míč přesně k tyči - srovnáno 2:2! Soupeř už ani nerozehrál a šlo se do kabin. Jelikož Ladísek prozřetelně zatopil v boudě, šli jsme do sucha a tepla. Kluci ždímali promočené dresy a poslouchali nelichotivé Danovo hodnocení první půle. Po herním výpadku jsme nakonec mohli být rádi za remízový poločasový stav.

Mančaft nastoupil do druhé půle sice odhodlán zlepšit hru, ale soupeř také nelenil a tak Bejk musel hned po dvou minutách hry opět zasahovat. V 50.minutě se hosté po své pravé straně dostali do útoku, naše obrana se stáhla k nim a po přenesení hry doleva se objevil volný Knapp, který Bejka propálil - 2:3. Hosté opět vedli a my museli dotahovat. Naštěstí herně jsme již byli lepší, než v první půli a z toho pramenily i některé naše náznaky šancí. Tu, která ani jako šance v první moment nevypadala zužitkoval střelou z pětadvaceti metrů Fury a mezi nohama golmana srovnal skóre - 3:3. Soupeřův brankař se při zákroku lehce zranil a musel být ošetřen obstřikem. Jeho pohyb v následujících minutách byl ale viditelně limitován. Dan pak vystřídal Makena za čerstvého Žendu. Pytlos pak za cenu žluté karty zabránil útoku hostí, po Bihyho chybce zachránil opět Bejk. Čtvrthodinku před koncem šel na plac Pavka, který vystřídal Dannyho. Zápas jsme rozhodli v 77.minutě. Po Pištově nákopu propadnul míč až k Patrikovi, který se sám před brankařem nemýlil - 4:3. Gól jako přes kopírák prvního gólu hostí. Ještě nám zatrnulo v 87.minutě, když po Karlosově faulu zahrávali hosté trestňák z velmi dobré pozice. Bejk ale potvrdil kvality, kterými se stal hráčem předchozího kola. Stejně tak v 93.minutě po dalším trestňáku pramenícím ze závěrečnho tlaku hostí. Vyrovnat se jim naštěstí nepodařilo a tak jsme mohli jít slavit třetí výhru v řadě.

Soupeř, přestože jeho současné bodové konto jej přikovalo do spodní části tabulky, byl velmi velmi kvalitní a naše vítězství lze počítat do kategorie šťastných a tvrdě vydřených. Zápas byl dobrým derby se vším všudy. Smíchov dvakrát vedl, my také a nakonec jsme vedení uhájili. Největším rozdílem hrajícím v náš prospěch byla asi kvalita na postu golmana. Jinak byli kluci z číska rychlí, důrazní v kombinaci přesní a celkově fotbalově velmi vyspělí. Takováhle výhra je ohromně cenná.

střelci Tornáda: Daniel Vávra, Ondřej Houdek, Martin Furár a Patrik Kočí