ONDŘEJ HOUDEK  DANIEL VÁVRA  MARTIN FURÁR   JAN BIHARY

( 79´FILIP ŠPERL )

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

( 65´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

Od sobotní cesty do do Chrástu jsme očekávali těžký zápas se soupeřem, který je dlouhodobě zakotven v přeboru. Účast byla hojná a lavička byla plná a kvalitní. Z Anglie se vrátil Vali, dorazil Mára i Standa. Chyběl jen s patou laborující Pavka. Alternativ tedy bylo spousta a Dan postavil sestavu skoro stejnou s minulým zápasem. Plac byl proti našemu hřišti obrovský a kvalita trávníku byla také výborná. Vše tedy slibovalo dobrý fotbal.

Domácí zahrozili prakticky hned po výkopu, ale Bejk byl na místě. Po úplném úvodu, kdy se domácí tlačili dopředu, se osmělil ke střele Dan. Furyho rána v 5.minutě byla zblokována na roh. Další Bejkův zákrok zachránil Tornádo ve 13.minutě. Hra se přelévala ze strany na stranu. Karlos vysunul Patrika, který si ve vápně dal balon mezi dvěma obránci, ale gólovou střelu mu stihli zblokovat na další roh. Domácí kontrovali trestným kopem ze 30ti metrů, který faulovaný Pišta zvládnul i tak odhlavičkovat. V těchto chvílích získali domácí převahu a na svoji půlku nás moc nepouštěli. Bejk nás podržel i když mu Pytlos balon málem ukopnul ve 22. minutě. Z tlaku domácích se ve 24. minutě zrodila nenápadná akce s centrem z levé strany, který Pytlos ve vápně minul a osamocený Duspiva za ním už nedal Bejkovi sebemenší šanci - 1:0. Odpovědět jsme mohli už po pěti minutách hry, kdy Bihy od koncové lajny dával před bránu zpětnou přihrávku, Dan ale zakončil slabě. Po půlhodině hry dal od lajny Danny Bihymu, ten kolmicí vysunul Žendu. Kubovi ale zpracování  nevyšlo a tak brankař vyběhl a míč ve vápně sebral. V těchto momentech se hra srovnala a plynula z toho i akce ze 40.minuty. Patrik udělal dva protihráče, ve vápně našel Bihyho, ten pozici ještě vylepšil pro Furyho a jeho gólová střela trefila ruku obránce. Ruka byla sice neúmyslná, ale zabránila míči v cestě do brány, takže jasná penalta. K té se postavil právě Fury, ale jeho střelu golman vystihnul a vyrazil na roh. Místo remízy jsme tedy šli do šaten o gól za domácími.

O půli Dan hráče upozornil na důležitost důrazu, dobrých přihrávek a požadoval, aby soupeř měl méně prostoru ke kombinaci. Toho jsme měli dosáhnout vysunutím obrany i zálohy blíže půli aby útočníci nebyli tak odříznuti od zbytku mančaftu a především bylo potřeba důsledně obsazovat soupeře, aby neměl prostor ke hře. Domácí byli ze začátku druhé půle velmi aktivní a kopali i nebezpečný trestňák, který ale směřovali mimo bránu. Ve 49.minutě Pytlos kontroval přihrávkou na Bihyho, který našel ve vápně Dana, ten ale ve 100% šanci sám před bránou soupeře míč promáchnul. Patrik pak z úhlu trefil jen boční síť. V 55.minutě ve velké šanci po další pěkné akci trefil Bihy jen golmana Kokošku. Bihy se po Márově vystřídání Dana posunul do útoku a Mára šel na kraj zálohy. Naděje na bodový zisk udržel Bejk při brejku domácích, kdy útočníka navíc dobře tísnil Pytlos. Další brejk vytáhnul Bejk nad bránu v 68.minutě. Z naší snahy o vyrovnání pramenila ztráta balonu u naší pravé lajny při založení útoku. Chybu domácí přetavili v branku poté, co Bejk první střelu vyrazil před sebe, ale dobíhal pouze hráč soupeře Kroc, který měl před sebou odkrytou bránu - 2:0. Slabší sekci zápasu jsme bohužel zaplatili ještě další brankou o tři minuty později. Centr směřující do vápna za naši obranu si Jan Rončák zpracoval a opět nedal Bejkovi šanci 3:0. Ofsajdovou pozici střelce bohužel anuloval Kuba, který zůstal v rozhodující chvíli za posledním Pištou. Dan se ještě pokusil hru oživit střídáními, ale až do konce se hrál fotbal se šancemi na obou stranách. Bejk už vše ostatní pochytal, naše střely vypálené Furym, Filipem a Houdym cíl také nenalezly. Zejména Houdyho rána v úplném závěru neměla k bráně daleko. Ale když jde rána vedle, je jedno jestli o metr, nebo o parník. Za zmínku snad stojí již jen Valiho fair play přiznání, že za čáru šel balon od něj a domácí kopali roh, který sudí původně neviděl. Jinak již závěr nepřinesl tolik vzrušení.

Po třech výhrách jsme tedy prohráli a je potřeba říci, že štěstí, které jsme měli proti Smíchovu nám dnes hodně chybělo. Jak Bihy správně po zápase v šatně poznamenal, kdybychom hráli do půlnoci, tak dneska góla nedáme. Pozitivem byla celkem slušná hra, zejména ve druhé půli i tlak a vytvořené šance. Negativem je kromě výsledku neproměňování sebevětších šancí a také zbytečné chyby, které vedly k šancím domácích. Ale již ve středu nás čeká vložené pohárové utkání s Chotíkovem a v sobotu rovněž doma Spoje, se kterými teď v tabulce sousedíme a i skóre máme obdobné. Takže nevěšme hlavy a pojďme do toho!