MAREK DRAHOŇOVSKÝ     ONDŘEJ PYTLÍK     ONDŘEJ HOUDEK

( 45´ MARTIN BLUMENTRITT )

MARTIN FURÁR

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

Po nevydařeném poháru přišel opět mistrovský zápas. Do Tornádo arény dorazil Slovan Spoje - náš dosavadní soused v tabulce. Úvod zápasu tomu ale nenasvědčoval. Hosté byli jednoznačně lepší a po zásluze šli již ve druhé minutě do vedení 0:1. Další svoje šance v první půli již neproměnili, dvakrát trefená tyč nás zachránila od vyššího rozdílu. Za naši stranu nelze za první půli zmínit žádnou významnější akci, ke střele na bránu jsme se ani nedostali. V poločase vystřídal Máru Maken a Dan všem řádně promluvil do duše. Průběh druhého dějství byl již vyrovnanější a vytvořili jsme si i nějaké možnosti k ohrožení branky soupeře. Pohříhu šly všechny pokusy mimo bránu, některé i mimo areál. Roman tak měl kam běhat a nenudil se na lavičce. Až v úplném závěru utkání, kdy už na hřišti nebyl Karlos, kterého Mára musel odvézt do nemocnice s podezřením na vykloubené rameno, jsme vhazovali nějakých 35m od brankové čáry. Valiho douhý aut propadl až do zadní poloviny velkého vápna, kde nabíhal nikým nehlídaný Patrik a naší první střelou na bránu za celý zápas srovnal 1:1. Zlatý bod jsme již do konce uhájili i s Filipovým krvavým šrámem na hlavě po jednom z hlavičkových soubojů - obvaz mu moc sluší.

Penaltovou loterii rozehrál Fury a s jistotou proměnil. Hostující hráč trefil nově uděllané pletivo za brankou a tak jsme po první sérii vedli 1:0. Dan Červený s jistotou proměnil a stejně tak hostující exekutor - 2:1. Stejně tak ve třetí sérii Patrik a jeho protějšek nezaváhali 3:2. Houdyho střela šla prakticky do stejného místa, jako rána prvního z hostí ti ale svoji šanci na srovnání nevyužili a o břevno poslali balon nad 3:2. Rozhodnout mohl Pytlos, ale golman jeho úmysl vystihnul a hosté tak následně srovnali - 3:3. Série pak pokračovala systémem náhlé smrti. Vali osvědčil pevné nervy a výbornou kopací techniku a poslal Tornádo do vedení. střelou přesně k tyči. Hosté pak penaltu poslali přímo do tyče, od které šel balon ven a tak jsme zase o bod bohatší - 4:3.

Body jsou pro nás jednoznačně ziskem, hlavně vzhledem k průběhu zápasu. Škoda, že tak, jako poslední půlhodinu zápasu jsme nehráli od začátku. Dík patří obzvláště klukům hrajícím se sebezapřením - Houdymu, který nakonec musel na place vydržet celý zápas a Pytlosovi, na kterém jsme v průběhu zápasu vypotřebovali veškeré zbytky kelenu z lékárničky. Po vyšetření na úrazovce ve vojenské nemocnici se Karlos vrátil mezi nás se slušivým fixováním na pravé paži a velmi nepříjemným sdělením, že v pondělí jde na operaci s vymknutým ramenem, kde budou umístěny šrouby a Karel bude podle předběžných odhadů 3 až 6 měsíců úplně mimo. A to jak sportovně, tak pracovně. Filip dopadl podstatně lépe, jeho hlava byla ozdobena jedním vzorovým stehem a měl by být jinak fit.

Jen doufám, že se do příštího týdne dají současní marodi dokupy a že se ve zdraví vrátí i další hráči, protože pak by pod Radyní neměl kdo nastoupit. Zápas v Plzenci totiž bude velmi náročný a na současné postavení v tabulce se koukat nesmíme! Vítězstvím v Chrástu to Plzenec jen a jen potvrdil!

střelci Tornáda: Partik Kočí, rozhodující penalta Martin Valeček.