MAREK DRAHOŇOVSKÝ     DANIEL VÁVRA     ONDŘEJ HOUDEK

( 52´ JAN BIHARY )

MARTIN FURÁR

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

Paradoxně jsme odehráli venkovní zápas s Plzencem na vlastním hřišti. Mírný deštíček zcela znehodnotil hrací plochu v Plzenci a tak jsme se po vzájemné dohodě a po posvěcení od svazu přesunuli do Hradiště, kde je naše nekloněná rovina prakticky vždy regulérní. Naštěstí má Plzenec výkop už hodinu před úředním začátkem a tak bylo dost času nejen na přesun, ale i na pečlivou přípravu hřiště, které se ochotně ujal Laďas, za což mu patří obzvláštní dík.

Na hřiště jsme tak nastoupili o půl čtvrté a kupodivu i tribuna byla slušně zaplněna. Jen Krlišovi dorazili po výletu do Plzence poněkud později. Věděli jsme, koho mají Plzenečtí v sestavě a obzvláště Dan zdůraznil, že je nutné hrát s maximálním nasazením a důrazem. Druhým, neméně důležitým pokynem byla nutnost střelby. To se snažil splnit Danny už ve 3.minutě, kdy z dálky nasměroval trestňák kousek vedle brány. Patrik taky dával při udílení pokynů pozor, jen mířidla si v 5.minutě neseřídil správně a Roman musel pro balon do zahrady za bránou. V další příležitosti trefil, jinak asi gólovou střelou, Patrik Houdyho. Mára pak zkusil patičku, ale byl z toho protiútok a povedená rána Plzence. Naštěstí nad naši bránu. Další trestňák kopali naopak Plzenečtí ve 13.minutě. Centr z půlky obrana odvrátila jen nedůrazně a neobsazený Martin Směšný nedal Bejkovi šanci - 1:0. Branku Plzence jsme i nadále ohrožovali zejména po trestňácích. Další přišel v 18. minutě z Houdyho kopačky. Bohužel střela to byla nedůrazná a golman neměl větší problém. Ten jsme měli naopak my po rohu Plzence ve 21.minutě, když se hlavou prosadil důrazný Petr Menšík - 2:0. I přes nepříznivý stav jsme ale zůstávali u důrazné hry, jen bylo nutné přidat také přesnou přihrávku a přesnou střelu. Ta přišla ve 29. minutě. To vybojoval kousek za půlkou Vali proti dvěma protihráčům faul na svoji osobu. Patrik se ujal exekuce trestňáku a balon poslal do chumlu hráčů ve vápně tak šikovně, že nikým netečován skončil v síti - 2:1. Než jsem si stihnul poznamenat průběh gólové akce vysunul krásnou kolmicí Dan Červený Patrika, ten udělal kliču i golmanovi a srovnal - 2:2. Tato gólová smršť nás měla nakopnout tak, abychom do půle strhli vedení na svoji stranu. Z mírného tlaku jsme vytěžili závar, ze kterého Pytlos trefil dobře postaveného brankaře Plzence. Ve 40.minutě se nám ale nepodařilo po autovém vhazování pokrýt hráče nabíhajícího po lajně. Ten si balon zpracoval a poslal do vápna prudký centr, který prošel k Martinovi Píckovi na jehož prodkou ránu neměl Bejk nárok - 3:2. V poslední minutě první půle se podařilo dostat balon do sítě Márovi. Bohužel před střelou stál v ofsidu ( což o půli sám přiznal ) a vyrovnávací branka tak nebyla uznána.

Dan o půli zvýšil hlas natolik, že se již sudím nechtělo poslouchat jeho výtky a pauzu zkrátili na minimum. Bohužel hned ve 47.minutě po dalším trestňáku Plzence přišel ostrý centr a na zadní tyči se zjevil nikým příliš neobtěžovaný Honza Duspiva a vrátil Plzenci dvoubrankový náskok - 4:2. Další ránu vytáhnul Bejk bravurně nad bránu v 50.minutě. Chvíli poté vystřídal Bihy Máru. Těsně před uplynutím hodiny hry jsme se dostali k rychlému protiútoku, kdy Patrikovu střelu golman vyrazil nohou pouze k Furymu, ten ale v plném běhu napálil balon vysoko nad bránu. Plzenec kontroval v 63.minutě, kdy Bejka zachránila po povedené střele tyč. Naše šance poněkud ubyly, Plzenec se spokojil s dvoubrankovým vedením a tak byla hra spíše boj, než pěkná podívaná. V bojovnosti na naší straně vynikal hlavně Vali, na něhož byli Plzenečtí ke konci zápasu už hodně alergičtí a každý jeho zákrok patřečně komentovali. Bohužel jejich nekoncentrovanosti jsme již nevyužili. Dan ještě zkusil střídáním Filipa za Kubu posílit útok na úkor obrany. Bohužel ani tak k žádnému zaznamenáníhodnému ohrožení brány Plzence nedošlo. Plzenec si tak odvezl z Hradiště tři body. Je nutné konstatovat, že za fotbalovost zaslouženě, i když jim hru dělal dá se říct jeden hráč, který však byl dnes tím rozdílovým. Příští sobotu přivítáme doma doteď docela dobře hrající Rapid, který je naší přímým sousedem v průběžné tabulce. Soutěž je vyrovnaná a každý bod se v konečném sčítání bude moc hodit. A už jenom proto, abychom nemuseli celý zbytek soutěže v hospodě od Honzy Spoura poslouchat vtipné poznámky, bude nutné opětovně zabojovat a pokud možno naplno bodovat.

Střelec Tornáda : 2x Patrik Kočí