Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

( 66´MARTIN BLUMENTRITT )

JAN BIHARY     DANIEL VÁVRA  MARTIN FURÁR   ONDŘEJ HOUDEK

( 62´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

Po nevydařeném zápase s Plzencem jsme si chtěli spravi chuť na mužstvu Rapidu, svém sousedu v tabulce. Ovšem přijel mančaft, se který jsme se zatím v soutěži asi nesetkali. Již od začátku byli hosté jednoznačně lepší a i přes dobré nasazení a evidentní snahu jsme se jim nedokázali vyrovnat. Svoji kvalitu prokázali již v 8. minutě, kdy po nedůrazném odvrácení balonu z našeho vápna po tlaku hostí vypálil nechytatelně k tyči a hosté se ujali vedení - 0:1. Chvilku po rozehrávce měl velkou šanci Patrik, který šel sám na golmana hostí, ale nedal. Ihned z protiútoku se ve stejné disciplíně hosté nemýlili a zvýšlili na 0:2. Klasické nedáš - dostaneš! Hosté dále tlačili a Bejk se měl co ohánět. Bohužel po trestňáku z dálky Bejk tečovaný balon stihnul jen vyrazit a dobíhající hráč i přes Standovu snahu snadno zvýšil - 0:3. Rapid byl i nadále nebezpečný a ve 37. minutě po dalším trestňáku skočil balon tak, že Bejk promáchnul - 0:4. Patrik byl jediný, kdo alespoň nějak ohrožoval soupeřovu bránu ale ani ve 39. minutě netrefil přesně. Po rohu hlaničkoval jen slabě Vali.

Prakticky ihned po rozehrávce druhé půle obral Patrik o balon stopera s golmanem a do prázdné snížil - 1:4. Ještě v téže minutě sjel Houdymu centr tak, že skončil nedaleko vingle hostující brány. Škoda, mohlo to být ještě zajímavé! Bohužel ve 49. minutě prošel hostující hráč přes tři naše bránící fotbalisty a nacentroval. Ve vápně si hráč Rapidu odstoupil za zády Pytlose a osamocený nedal Bejkovi žádnou šanci - 1:5. To bylo definitivní rozhodnutí zápasu. Hosté hru kontrolovali a i přes zlepšený výkon se nám již nepodařilo s výsledkem nic udělat. Hosté se s pěti vstřelenými brankami již také spokojili a tak se i přes nějaké šance na obou stranách zápas již dohrál. Ještě po hodině hry šli na plac Maken a Mára, Valiho píchlo ve svalu, ale snad bude v pořádku.

I přes porážku musíme konstatovat, že výkon byl oproti minulému zápasu lepší a hrát takhle s Plzencem, asi bychom neprohráli. Na to se ale nehraje a musíme tak bojovat dál. Nejdříve již příští sobotu v Dýšiné. Do té doby je nutné pořádně potrénovat a také zregenerovat, aby bylo dostatek sil do dalších bojů o důležité body. Jejich přísun se bohužel poslední zápasy poněkud zadrhnul, ale to musíme zlomit!

sřelec Tornáda : Patrik Kočí