Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

JAKUB ŽENÍŠEK      ONDŘEJ PYTLÍK     MARTIN BLUMENTRITT

MAREK DRAHOŇOVSKÝ   MARTIN FURÁR    DANIEL VÁVRA

JAN BIHARY

PATRIK KOČÍ            DANIEL ČERVENÝ

Po minulém zápase jsme přišli o dalšího hráče - Valiho sval jej do zápasu nepustil. Na kraj obrany se tak postavil Maken, Bihy si výkonem v závěru předešlého zápasu řekl o místo ve středu zálohy a Danny to zkusil na kraji, když se Houdy dnes ráno probudil s Teplotou ( každý se s někým budí, jen Houdymu Teplota vadí... ). V útoku nastoupis i s angínou Patrik, na lávce zbyl na střídání v nouzi nejvyšší Pišta a připraven do pole byl i Zdeněk. Zbyněk Danovi od rána nebral telefon a tak šanci na zápis o aktivitě v zápase promarnil.

Herně jsme chtěli navázat na předešlý zápas především co se bojiovnosti týká, jen bylo nutné přidat nadstavbu v podobě fotbalovosti a především vstřelených branek. Domácí však byli ze začátku aktivnější. V 10.minutě kopali první roh, který přetažený skončil za autovou čarou. O dvě minuty později jim to ale vůbec nevadilo. Na kolmici si za obranu naběhl Tomáš Křen, Bejk vyběhl, ale zastavil se a útočník Dýšiny mu nedal lobem šanci - 1:0. I nadále byli mírně lepší domácí a hrozili zejména po standardkách. Další roh dvakrát výborně odvrátil Standa, Patrik pak v brejku pokoušel opět štěstěnu houslemi bekovi domácích, ale úspěšný nebyl. Ve 20.minutě vysunul Patrik Furyho, ten ale v těsném souboji s golmanem domácích neuspěl. Ač se hra v poli srovnala, Bejk musel stále prokazovat své kvality. Ve 37. minutě předvedl v krátkém sledu tři výborné reflexivní zákroky a udržel nás nadostřel soupeři. Další práci měl ve 41. minutě, když po Standově faulu kopali domácí trestňák z nadějné pozice. Obstřel zdi ale Bejk s jistotou kryl. Největší šanci první půle jsme měli v samém závěru, když Patrikovi domácí golman jeho pokus vyrazil jen těsně vedle pravé tyče svojí brány. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Dan mančaft o půli povzbudil, herně jsme totiž za domácími příliš nezaostávali a vyrovnání viselo ve vzduchu. Po nástupu do druhého poločasu byli chvilku lepší domácí, ale od nějaké 50. minuty jsme byli po následujících minimálně dvacet minut určitě lepším týmem. V 54.minutě jsme kopali rohový kop, Dannymu ale písknul Skipi faul. Následoval Dannyho centr, na nějž si naskočil Dan, ale hlavička se mu nepovedla a šla hodně mimo. O minutku později Partik udělal kličku navíc a ke střele se na velkém vápně nedostal. Po hodině hry promáchnul před odkrytou částí brány po rohu balon jinak velmi dobře hrající Bihy a z metru tak nedal. Následoval Pytlosův trestňák z dálky po kterém jsme v závaru nedokázali balon dostat do brány. Patrik v 68.minutě ve vápně v souboji s obranou upadl, sudí ale nenašel dost odvahy ke hvizdu. Domácí se v těchto chvílích osvobozovali jen odkopy nebo nepodařenými kombinacemi a na naši půlku se moc nedostávali. Pravidlo nedáš-dostaneš se bohužel vyplnilo i dnes. Z ojedinělé akce se dostal ke střele Jula Šesák, jehož střelu špičkou kopačky tečnul Pytlos mimo Bejkův dosah - 2:0. Nás to ale nesrazilo a v 73.minutě kopal Danny terstňák na Páťu, jehož střelu golma vytáhl na další roh. Z něj Bihy hlavou branku netrefil a z následného rychlého protiútoku domácích zachránil Bejk před další pohromu v naší bráně dalším skvělým zákrokem. V ten moment jakoby domácí zase získali půdu pod nohama. Uklidnili se a hra se přesunula dále od jejich brány. Domácí několikrát vystřídali, k čemuž jsme my vzhledem k sestavě na lavične nesáhli. V úplně poslední minutě ještě domácí do brankové čáry vrátili balon na  jednoho ze střídajících hráčů - nabíhajícího Karla Soukupa a ten opět nedal Bejkovi žádnou šanci úspěšně zasáhnout - 3:0. My už jsme jen rozehráli a Skipi zápas ukončil.

Výsledek 3:0 příliš neodpovídá průběhu zápasu. Ale když nejsme schopni dát góla, tak vyhrát nemůžeme a bodovat opravdu jen těžko. Na 0:0 se v naší soutěži moc nehraje. Pozitivem je předvedená hra, bohužel zakončení je stále naší největší slabinou. Napravit to musíme příští sobotu, kdy do Hradiště zavítají Černičky a s nima je bodovat naplno zcela nutné.