Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

JAKUB ŽENÍŠEK         ONDŘEJ PYTLÍK     MAREK DRAHOŇOVSKÝ

52´MARTIN VALEČEK

DANIEL ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA ONDŘEJ HOUDEK

JAN BIHARY        PATRIK KOČÍ

85´MIROSLAV LAŠTOVKA              70´FILIP ŠPERL

Před zpasem s tradičním rivalem z Černic měl Dan opravdu z čeho vybírat. Připraven do hry byl po svalovém zranění Vali, a obrovskou chuť hrát měl i Karlos. Tři týdny po operaci ramene to ale bylo ještě příliš brzy. Ale i to dokumentuje, jaký měl zápas pro všechny význam. Po předchozích dobrých, ale bodově plonkových, zápasech Dan mírně promíchal sestavu a je nutno říci, že všechny jeho tahy vedly k velmi dobrým výkonům jednotlivců i ke slušné hře celého mančaftu. Na beka se postavil Mára, do zálohy se stáhnul Dan a do útoku šel Bihy, který se v zápase trefil a po delší době se tak prosadil hráč z útoku. Střed zálohy se po pokusu v Dýšiné vrátil ke starému složení Fury - Danny.

Hned v první minutě zatáhl míč Patrik. Dannyho ale zradilo zpracování, takže z toho nic nebylo. Celkově ale o poznání lépe zápas začali hosté, kteří měli z počátku mírnou převahu v poli. Z toho pramenilo několik autových vhazování u našeho vápna a také pár rohů, které byly sice nebezpečné, ale obrana v čele s Bejkem pracovala dobře. Postupně jsme hru v poli vyrovnali, ale stále to z naší strany bylo bez výraznějšího zakončení. Až ve 21. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Dan, golman míč jen vyrazil a Fury nekompromisně poslal Tornádo do vedení - 1:0. Naše vedení zachránil ve 25.minutě Bejk, který zlikvidoval samostatný postup soupeře na naši bránu. Na druhé straně pálil těsně nad Dan z hranice vápna. Patrik pak po Bihyho akci před odkrytou bránou na balon jen těsně nedosáhnul. Ve 41.minutě obral Dan o balon stopera hostí a i přes jeho snahu jej zastavit za každou cenu nebezpečně vypálil. Balon ale skončil těsně vedle brány. Také těsně vedle pálil v poslední minutě první půle Patrik po chybě obrany hostí. V nastavení se ještě hosté nadechli k dvěma rohovým kopům, ale Bejk opět odolal. Do pauzy jsme tak šli s jednobrankovým vedením a Dan měl příležitost mančaftu udělit několik pokynů. Hlavním byla nutnost střelby, protože jsme opětovně v některých slibných příležitostech se střelbou váhali a vhodný okamžik k ohrožení brány Černic prováhali. Mára si se žlutou kartou stěžoval na menší zdravotní problém a tak po chvíli šel na plac Vali. To už ale hosté připravili balon před vlastní bránu Bihymu a ten korunoval vydařený výkon brankou na 2:0. Hosté se pokusili o snížení vydařeným lobem, který ale Bejk vyrazil nad bránu. Z naší strany střílel Patrik ale jen slabě a Houdyho střela z trestňáku cíl minula. Patrika vystřídal Filip, který v 80. minutě dopravil balon do brány, hostující lajnový ale odmával ofside, a branka neplatila. Na závěr ještě Dan vyztužil zadní řady Pištou, když stáhnul ze hry Bihyho. Hosté se ke konci pokoušeli o tlak, ale z brejku je mohl potrestat Houdy. Jeho centr osamoceného Filipa ve vápně nenašel. V poslední minutě ještě brankaře hostí vystrašil centrem Fury, ale další branka již nepadla a tak jsme po třech zápasech bez vítězství opět naplno bodovali.

Výhra je zasloužená, výkon celého mančaftu byl velmi slušný, bojovný, důrazný a konečně jsme se prosadili i střelecky. Jak jsou body důležité je patrné při pohledu do tabulky, kde jsme svému dnešnímu soupeři odskočili a držíme se v kontaktu se středem tabulky - s Unionem, Slovanem, Vodníkama a Košutkou. Takovéhle umístění bychom určitě brali i na konci soutěže, ale dobře víme, že musíme jít do každého zápasu alespoň tak, jako do zápasu s Černicemi. Jak se nám to bude dařit se uvidí již příští sobotu ve Zruči, která nahání první Lhotu a bude tak v utkání jednoznačným favoritem.

branky Tornáda: Martin Furár, Jan Bihary