Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

TORNÁDO HRADIŠTĚ - VODNÍ STAVBY

7 : 1 ( 3 : 1 )

STANISLAV CHUDÁČEK

JAKUB ŽENÍŠEK         ONDŘEJ PYTLÍK     MAREK DRAHOŇOVSKÝ

81´MARTIN BLUMENTRITT

DANIEL ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA  ONDŘEJ HOUDEK

81´MIROSLAV LAŠTOVKA               75´ MARTIN VALEČEK

JAN BIHARY        PATRIK KOČÍ

79´ FILIP ŠPERL

Do Hradiště dorazil na poslední domácí zápas podzimu soupeř, kterého jsme nutně potřebovali porazit. Že to bude rozdílem třídy před zápasem nikdo netušil a tak na zmrzlý povrch nastoupila nejsilnější možná sestava a i lavička byla plná. Jen Karlos se pro nachlazení omluvil.

Zápas začal dosti opatrně a hosté byli na úplném začátku aktivnější. Ale naši první střelu obstaral ve 4.minutě Danny a Houdy ji lehce tečoval. Nebyla však nebezpečná. V 7.minutě si Dan našel hlavou Bejkův výkop, prodloužil jej a hosté odvrátili na aut. Ten rychle vhodil Patrik na Bihyho, který si ve vápně s naskytnutou příležitostí skvěle poradil - 1:0. Následovalo několik šancí, ve kterých se Patrik ocitl osamocený před golmanem hostí, ale naše vedení nenavýšil. I hosté se snažili a Pytlos v 10. minutě v opslední chvíli ukopl míč na roh. Náš druhý gól zařídil v 18.minutě kolmicí Danny. V ofsidu stojící Páťa a Bihy nechali míč nabíhajícímu Danovi, ten udělal kliku i golmanovi a navýšil naše vedení - 2:0. Hosté pak opět vyzkoušeli Bejkovu pozornost, ale Petr se překvapit nenechal. Po faulu na aktivně hrajícího Kubu jsme kopali ve 29.minutě trestňák z dobré pozice, golman Houdyho střelu vyrazil. Hosté zahrozili po dalším rohovém kopu střelou nad naši bránu. Třetí zářez zaznamenal opět Dan ve 38.minutě po perfektní akci po dalším trestňáku, kdy Bihy stohící s Dannym u míče naběhl, Danny jej vyzval k centru a ten na zadní tyči Dan uklidil do prázdné - 3:0. Bohužel do půle se hostům podařilo snížit po naší zrátě míče při založení akce dobře zakombinovali a jejich kanonýr Petr Hrdlička neměl osamocený na zadní tyči problém balon uklidit do naší sítě - 3:1. Škoda, ten gól byl zbytečný a hostům jsme jej víceméně darovali. Do vytopené boudy jsme tak šli za dvoubrankového vedení s vědomím, že druhou půli hrajeme "z kopce" a to by nám mělo vyhovovat.

Druhá půle byla přehlídkou zahozených šancí až do 70.minuty. Do té doby spálili své šance hned na začátku půle Kuba ( 48.min ), Patrik (49.) a Fury (55.). Hosté se připomněli poterstňáku po Houdyho faulu, Bejk ale chytil. Hned z protiútoku nacentroval krásně Bihy, Patrik ale z malého vápna přestřelil i pletivo za brankou a Roman se vydal pro míč do zahrad. Na druhé straně se štěstím přiklepl míč Bejkovi v našem malém vápně Kuba. Petr byl ale stéle pozorný a další balon do sítě nepustil. v 70. minutě dal Dan balon před vápnem Dannymu a ten placírem obstřelil vše vyjma brány - 4:1. Dan odmítnul hattrik o dvě minuty později, když z metru trefil pouze tyč! Na hřiště se pak podíval místo pokopaného Houdyho Vali. V 77.minutě zatáhnul míč po lajně Kuba, který hrál z pozice beka opravdu velmi aktivně, nacentroval a nabíhající Mára umístil balon hlavou do protipohybu golmana - 5:1. Než jsem si průběh akce stihnul poznamenat, poslal Danny míč opět placírkou k tyči - 6:1. Gólový účet uzavřel gólem z půlky Fury, když Filip, který vystřídal Patrika donutil napadáním golmana hostí mimo vápno jen k odkopu, který se mu příliš nepovedl a skončil ve středovém kruhu na Furyho kopačkách. Ten neváhal a opuštěnou branku trefil - 7:1. Hosté ještě kopali v 85.minutě trestňák, Bejk ale opět balon lapil. Na hřiště na závěr zápasu ještě nastoupil Pišta - po letech zase do útoku a Maken, který vystřídal na kraji zálohy notně pokopaného Máru. Sudí pak ukončil trápení hostí a my mohli jít slavit nejen skvělé vítezství, ale hlavně Bejkovy narozky.

Zápas byl nejen bohatý na góly, ale také na spoustu dalších zahozených šancí. Doufejme, že nějaké střelivo ještě kluci ve svých zásobnících mají a příští týden jej při posledním zápase s doposud suverénní Lhotou správně použijí. Zápas se hraje na umělce, což by nám vzhledem k tomu, že na ní už tři týdny poctivě trénujeme nemělo nikterak vadit. Spíše naopak. Pak nás čeká již jenom slavnostní zakončení sezony - dokopná, která bude opět v salonku na bowlingu nad papírnou.

střelci Tornáda: Daniel Vávra 2, Daniel Červený 2, Martin Furár, Jan Bihary, Marek Drahoňovský