Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

JAKUB ŽENÍŠEK         MARTIN VALEČEK     KAREL DENDIS

DAN ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DAN VÁVRA  MAREK DRAHOŇOVSKÝ

( 45´  ZBYNĚK BUBLA )

JAN BIHARY        PATRIK KOČÍ

Poslední zápas podzimní částí okresního přeboru jsme sehráli na umělce v Luční s lídrem soutěže - béčkem Lhoty. Neskutečná marodka postihla náš tým v tu nejnevhodnější dobu - těsně před možností vše přes zimu v klidu doléčit. Bohužel nás bylo do hry pět a půl a Dan neměl moc možností, jak mužstvo na hřišti sestavit. Škoda. Na poslední chvíli nahlásil Mára, že se obětuje a přijde, když bylo do hry hlášeno deset lidí. Bohužel nikdo jiný se k něčemu podobnému neuvolil a tak Dan musel na lavičku nomimovat Zbyňka, který proti Lhotě vždycky moc rád hrál. Na Márovi se bohužel to, že není úplně fit projevilo a tak o půli pustil nedobrovolně Zbyňka na plac.

Od začátku Lhota prokazovala, proč je doposud na jasném čela tabulky. Bejk ale držel naše barvy ve hře a předvedl několik výborných zákroků. Střelu z 5.minuty z trestňáku zkontroloval, v 9.minutě odpálil Kubou zatavený centr v malém vápně a další terstňák ve 13. minutě směřoval do zdi. Na druhé straně jsme se prvně osmělili po 14.minutách hry. Karlos s Páťoou zakombinovali a Patrikova rána byla ztečována na roh. Po něm jsme měli příležitost ke střele, ale nepodařilo se. Jekilož Lhotský golman stál prakticky neustále mimo své velké vápno, zkusil jej nychytat od půlky Bihy, ale branku netrefil. Ve 20. minutě si diváci smlsli na Bejkovo kličce útočníkovi na samé brankové čáře. Tím Petr založil rychlý útok, který skončil našim dalším rohem. Po něm se dostal osamocený Fury k hlavičce, branku ale trestuhodně přestřelil. Další akce Lhoty končily většinou v Bejkovo náručí, případně vedle naší brány. Až 5 minut před půlí chyboval při rozehrávce již vyčerpaný Mára, Pytlosovi se záchrana nepodařila a Lhota s nabídnutou šancí naložila nemilostrdně. David Křížek se nemýlil - 1:0. Ve 44. minutě jsme opět nepřesností z rozehrávky nabídli střeleckou šanci, ale Bejk zázračně zachránil.

O půli Dan musel vystřídat Máru, který se vydal ze všeho, čeho byl dnes schopen a na plac se tak dostal na celý poločas Zbyněk. Hráli jsme slušně, Lhota měla sice převahu, ale ani my jsme nebyli bez šancí. Fotbal to byl ale velmi náročný na fyzičku a my toho museli moc naběhat. Do druhé půle jsme tak chtěli dále hrát dobře vzadu a přidat na nabezpečnosti vepředu. To zkusil v 50.minutě Bihy, jehož střela byla zblokována a my se dožadovali penalty po ruce obránce. Na druhé straně se dožadovali domácí penalty rovněž po střetu ve vápně, ale sudí zůstal klidný a Lhota kopala pouze roh. V 57. minutě jsme měli velkou šanci na srovnání, ale rychlý brejk jsme zbytečně zbrzili, nevystřelili a nepřišel nakonec ani centr do vápna. Výborný centr naopak poslal do vápna z trestňáku Danny v 59. minutě, golman ale míč vyboxoval. Na druhé straně centr Lhoty tečoval ve vápně hlavou opět David Křížek a Bejk na balon dosáhnout nemohl - 2:0. Patrik se pak hnal do brejku v 64. minutě, ale byl mu odmáván ofside. Patrik za následné zakončení uviděl žlutou kartičku a kasička se těší na příspěvek. V 69. minutě se po sétii Lhotských rohů míč odrazil před vápno a Jakub Záhrobský prostřelil vše, co mu stáno v cestě včetně Bejka - 3:0. Posledních dvacet minut bylo již velkým trápením mužstva, které nemělo koho vystřídat, i když to v těchto chvílích byla zjevná nutnost. Bohužel nebylo kde brát. Bejk sice minimálně dalším třem brankám skvěle zabránil, ale Lhota si na unavené obraně, které vypomáhali již i Bihy s Patrikem smlsla a skóre zbytečně narostlo až na závěrečných 6:0, když branky padaly po v téměř pravidelném intervalu - 80minuta 4:0, 85.minuta 5:0 a 90.minuta 6:0. Sudí nenastavoval ani vteřinu a po šesté brance nás nenechal už ani rozehrát.

Prohrát s lepším mužstvem není rozhodně ostuda. Škoda je zbytečně vysokého skóre a zvláště odevzdaných posledních minut. To by se nám nemělo stávat. No nic, byl to teprve druhý zápas v přeboru ( po Rapidu ), kdy jsme byli jednoznačně horší ať už byly důvody jakékoli. Teď nás čeká dokopná, kterou si zkazit nenecháme!