první jarní mistrák body Tornádu nepřinesl

( 88´ KAREL DENDIS )

DANIEL ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA   ONDŘEJ HOUDEK

( 69´ MARTIN BLUMENTRITT )               ( 65´ VÁCLAV KRLIŠ )

JAN BIHARY        PATRIK KOČÍ

Na premiérové jarní utkání dorazil téměř kompletní kádr, dost diváků a těžký soupeř, který dle vlastních vyjádření touží po postupu o level výše. Dan určil sestavu dle svého nejlepšího vědomí a bylo jasné, že při počtu sedmi lidí na lavičce se na některé bohužel nedostane. Šířka kádru je ale pro soutěž důležitá a klukům je to jasné. Cestou z Plovárny pro "jedno předzápasové" nám ještě sudí popřál hezké odpoledne. Moje myšlenka - tak ho hlavně nez...vi ty - mi přišla v tento moment ještě úsměvná.

Hra se od počátku odehrávala za mírné převahy soupeře, ale již ve druhé minutě se k hlavičce po rohu dostal Pytlos. Bohužel branku soupeře minul. Hosté opětovali střelou z dvaceti metrů, která skončila těsně nad naší bránou. Další příležitost se hostím naskytla, když Pytlos hlídal balon jdoucí do zázemí tak, že mu jej soupeř sebral a naštěstí z malého vápna přestřelil i síť za bránou. Tlak hostí sílil a další závar hasil Pišta odkolem až k Plovárně. V protiútoku byl faulovám Patrik, Danyho centr z trestňáku trefil Mára hlavou těsně nad bránu. Trestňák Sparty v 17. minutě Bejk čapnul. Hosté i nadále tlačili, ale nám se naskýtali možnosti brejků. Jeden takový byl k vidění ve 22. minutě, když Fury vyvezl balon a byl dvakrát faulován. První souboj ustál, při druhém již neměl šanci. Oba zákroky byly na jasnou žlutou, ten první klidně i na červenou, protože v ten moment byl faulující hráč posledním hráčem Unionu před golmanem. Sudí ale kartičky nechal v kapse, i když pro ně z počátku sahal. K trestňáku z nějakých 22 metrů se postavil Houdy a jeho levačka vytrénovaná množstvím poctivě odkopaných balonů se nemýlila. Míč skončil přesně u tyče hostující brány a golman byl bez šance zasáhnout - 1:0. Hosté byli mírně vyvyedeni z koncentrace a to mohl potrestat Pytlos, když opět po rohu hlavičkou trefil jen těsně vedle. Sparťané se ale oklepali a opět přitlačili. Po trestném kopu se ve 32. minutě již radovali, ale dorážka byla z jasného ofsidu, který Karel odmával s sudí strávně odpískal. Tlaku hostí využíval k nebezpečným únikům především Patrik, jeho zpětné přihrávky ale většinou adresáta v oranžovém dresu nenacházely. Tak to ve 40. minutě zkusil po rohu sám, ale branku o kousek minul. Poločas jame tedy zvládli slušně, vedli jsme o gól a i když hosté měli v poli mírnou převahu, byl zápas z naší strany dobrý.

O půli Dan zdůraznil, že je potřeba zpřesnit hlavně finální fázi a přidat ještě na důrazu v osobních soubojích. Hlavně se jich nebát a neuhýbat. Bohužel do druhé půle jsme vstoupili dosti vlažně. Jakobychom ještě seděli v rohu hřiště, když hosté v první minutě kopali roh, rozehráli jej nakrátko a k centru se s dorážkou dostal nekrytý hráč, kterému nic nebránilo skóre srovnat - 1:1. Vedení mohl Tornádu vrátit ve 49. minutě Fury, který se po Pytlosově krásném sólu ocitl na malém vápně před brankou, kterou ale vysoko přestřelil. Škoda. Soupeře jsme mohli po jeho vyrovnání znovu dostat pod tlak. Takto se hosté tlačili za vítěznými góly. Vedení strhli na svoji stranu po kolmici, která prošla středem naší obrany a Michal Čopan Bejka obstřelil - 2:1. Mezi 65. a 70. minutou bylo utkání rozhodnuto. V 66 minutě vyhodil Bejk balon na Máru přes celou šířku velkého vápna. Mára čekal na balon za hranicí pokutového území a v momentě, kdy jej hráč soupeře předskočil jej fauloval. Bohužel jasná penalta. Z té se hostující Kuba Hrbáček nemýlil a Bejkovi nedal nejmenší šanci - 3:1. Další hřebíček do rakvičky našich nadějí na body zatloukl Zip, když jej v jeho úniku nikdo nezastavil a on přeloboval vybíhajícího Bejka - 4:1. Kdyby ten gól nepadl do naší brány, napsal bych, že byl parádní. Ještě před rozehráním šel na plac místo Dana Čeveného Maken. Ten se prosadil k dorážce centru, který hostující obrana tečovala do břevna vlastní brány a po dvou minutách na hřišti snížil na 2:4 z našeho pohledu. Dan ještě zkusi posílit útok na úkor obrany a vystřídal Pištu za Hanze. Deset minut před koncem zahrával Patrik trestňák z nějakých 25 metrů a jeho centr vzorově nad vlastního golmana nadzdvihnul hostující Pavel Šimana - 3:4 a deset minut do konce. To nám ještě dávalo naději na bodový zisk z téměř ztraceného zápasu. Za vyčerpaného a trošku i nervózního Máru šel na plac Karlos. Hosté svůj  najednou tenký náskok bránili i za cenu faulů, zakopávání balonu a dalších "legitimních" praktik, za které měli vidět žluté katry a za některé vyprovokované strkanice i kartičky poněkud tmavšího odstínu. Ale sudí neměl odvahu adekvátně zasáhnout. Tak se stalo i to, že člen realizačního týmu soupeře se opakovaně aktivně zúčastnil strkanic přímo na hřišti. Tím se hosté probojovali až k rohovému kopu v nastavěném čase, který nehlídaný hráč na zadní tyči neměl potíž uklidit do naší brány a definitivně tak rozhodnout o nulovém bodovém zisku Tornáda v prvním zápase jarní části sezony - 3:5.

Plzeňská Sparta bohužel nenavázala na mizérii své Pražské jmenovkně a body z Hradiště odvezla. Bohužel nám nenahrávají ani ostatní výsledky tohoto kola a soutěž bude ještě dost těžká a náročná. Pozitivní je, že ani za nepříznivého stavu jsme se nesložili a i za vydatné pomoci soupeře jsme se vrálili do zápasu. Za slušný výkon patří klukům dík. Jen je potřeba se příště vyvarovat chyb, přidat na důrazu a opětovně a stále dokola proměňovat šance. Body jsem doma neudrželi a bude je tedy potřeba přivéz odjinud. První šance se nám skýtá již příští víkend na trávníku Litic. Ty sice v tomt kole překvapili výhrou nad suverénní Lhotou, ale to nám nesmí ubrat na odhodlání. Naopak. Je to pro nás motivace.

střelci Tornáda: Ondřej Houdek, Martin Blumentritt, a pokud vynecháme teč hostující obrany, tak i Patrik Kočí