Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka

DANIEL ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA   JAN BIHARY

( 56´ PAVEL ROM )

VÁCLAV KRLIŠ        PATRIK KOČÍ

(71´JAN RUCKÝ )

Velmi zajímavý, napínavý a kvalitní zápas se hrál na Apríla v Liticích. Na sraz nedorazili omluvení Mára, Houdy a Standa a tak se sestava oproti zápasu se Spartou mírně změnila. Danův aprílový žertík se zařazením Bihyho na stopeta kabina poměrně rychle odhalila a tak Bihyho děs z očí záhy zmizel. Z mančaftu bylo cítit, že díky minulému kolu máme z Litic respekt, ale zdravě nás to nažhavilo a rozhodně jsme nehodlali dopadnout stejně, jako minulé kolo Lhota.

Od začátku se hrál za krásného počasí svižný fotbal s převahou na naší straně. Ve třetí minutě skončila první akce domácích střelou směrem k rohovému praporku. Naše úvodní náznaky skočily po autovém vhazování Danovou střelou nad a o minutu později po Vencově zpětné přihrávce Dannyho ránou těsně vedle. V 7.minutě dostal Fury za skluz žlutou a zbytek zápasu musel být obezřetnější. Z následného trestňáku trefili z dorážky domácí břevno naší brány, ale byl máván ofside a vzrušení bylo zbytečné. V 10. minutě byl naopak v úniku jasně úmyslně faulovám Patrik a i domácí stoper uviděl žlutý kartonek v rukou sudího. Pěkná kombinace pak vedla ke střele, kterou domácí golman chytil. Pak Pálil Patrik, střela byla tečována na roh, po kterém Pytlos pálil vedle. Po čtvrthodince pálil Dan nad a Patrikova šance po pěkné kombinaci skončila ofsidem. Ve 24. minutě jsme domácí po rohu zamkli a domácí jen s vypětím všech sil odvrátili k Danovi, jehož pohotová technická střela šla těsně nad. Po půlhodině hry kopal Danny terstňák, ale střela opět domácí branku přeletěla. Neproměněné šance nás velmi zamrzely ve 36. minutě, kdy po dvou rozích domácích se prosadil k hlavičce Lukáš Fořt a nedal Bejkovi šanci - 1:0. Studenou sprchu jsme ale rychle vstřebali a Pytlos se ve 40.minutě ocitl ve 100% šanci. Golman ale jeho střelu vyrazil na roh. Těch jsme měli za první půli několik, ale naopak po jednom z rohů na opačné straně jsme inkasovali. Do šaten tak odcházeli spokojenější šťastnější domácí a my si mohli opět jen stěžovat na svoji malou produktivitu.

Do druhé půle Dan zatím nestřídal a všichni věřili, že zápas otočíme. Byli jsme lepší a chybělo jen brankové vyjádření naší převahy. To chtěl změnit ve 47. minutě Fury, ale pálil opět nad. V 51. minutě Bihy zatáhnul balon, Danny vysunul parádní kolmicí Vencu ale ten v další 100% šanci rychle vybíhajícího golmana nepřekonal. Okřídlené nedáš - dostaneš jsme v praxi viděli právě po této akci, když po ztrátě balonu při kombinaci šli domácí do útoku, který skončil rohovým kopem. Na ten si nehlídaný naběhl opět Lukáš Fořt a domácí vedli 2:0. Prakticky ihned poté se Venca šikovně nacpal před domácího obránce v domácím vápně. Bek jej nešikovně trefil a kopali jsme penaltu. Tu Fury s jistotou proměnil a my po dvou minutách snížili na 2:1. Dan zareagoval střídáním Dannyho za Pavku, který se v zápětí dostal do šance - jak jinak na své oblíbené zadní tyči, ale balon po odrazu od ní do brány nedostal, stejně se vedlo s dorážkou i Vencovi. Další pro směr utkání důležitá akce se odehrála v 68.minutě, když Pytlos zastavil soupeře jen za cenu faulu a uviděl žlutou kartu a hosté kopali trestňák ze zajímavé pozice. Ten napálili pouze do zdi a další šanci z toho neměli. Dobře hrajícího, ale zcela neproduktivního Vencu pak vystřídal Hanz. Domácí se do ohrožení Bejka dostávali téměř výhradně po rozích. Po dalším z nich v 75. minutě Bejk zázračně vytěsnil balon na břevno a následně si pro něj došel. Jeho dlouhý výkop i díky sluníčku domácí stoper v souboji s Patrikem netrefil a Páťa si se samostatným postupem na golmana poradil skvěle - 2:2 a Bejk nejen že zneškodnil bezprostředně předcházející šanci domácích, ale připsal si i asistenci na vyrovbnávací brance! Domácí se v 77. minutě dostali do našeho vápna, kde proti útočníkovi stáli Fury a Pytlos. Ondra jej po kličce fauloval, uviděl druhou žlutou, tím i červenou a domácí kopali penaltu. Bejk vystihl stranu a balon směřující k pravé tyči svojí brány vyrazil a dobíhající obrana odvrátila do bezpečí. Paradoxně jsme v desíti mohli rozhodnout o importu kompletního bodového zisku do Hradiště. Ale Patrikovu střelu domácí zablokovali, Hanzova rána šla těsně nad a v 90. minutě po faulu na Dana trefil z trestňáku Fury docela pěkně k tyči, ale domácí golman tam byl včas.

A šlo se na penalty o prémiový bod. Dan rychle určil kopající a jelikož Bejk má pentle kvalitně natrénované a střelci výborně zažité, veřili jsme si. První šel Pavka a trefil ze svého pohledu k levé tyči - 0:1. Domácí Jarda Kovařík nedal Bejkovi šanci a trefil přesně pod víko - 1:1. Bihyho kop šel přesně k pravé tyči a my opět vedli 1:2. Domácí Vojta Švábek trefil prakticky stejné místo, jako před ním Honza - 2:2. Dan opět k pravé tyči nekompromisně strhnul vedení na naši stranu - 2:3. Tíha okamžiku dolehla na střelce dvou branek domácích Lukáře Fořta, který Bejkovu bránu přestřelil. Patrik i s průpovídkou "tak to teď dát nemusím, že jo?" prokázal pevné nervy a míč u své levé tyče domácí golman chytit opravdu nemohl - 2:4. Domácí pro udržení naděje na bodík navíc museli dát. Balon si vzal střídající Petr Jareš. Jeho střelu ke své levé tyči Bejk vyrazil a my šli slavit zasloužené vítězství.

Zápas to byl parádní! Spousta šancí ( především na naší straně ), důrazné sopuboje, velké zvraty a šťasný konec pro Tornádo. V poli jsme byli jednoznačně lepší a kdyby se hrálo na body udělované stylovými rozhodčími, určitě bychom vyhráli. Bohužel domácí měli nebezpečné standartky a šli do vedení 2:0. Nás to ale neslložilo a srovnali jsme. O body se pak zasloužil nemalou měrou také Bejk, který v zápase chytil penaltu a v konečném rozstřelu čapnul další. Když příště doma proti Košutce předvedeme stejný výkon a zlepšíme produktivitu, tak nemám strach, že bychom body z Litic nepotvrdili.

Gratulace letí také na Čísko, které brankou z 91.minuty urvalo vítězství ve Lhotě!!! Ostatní výsledky také zajímavé a tabulka se čím dál tím více vyrovnává.....

Střelci Tornáda: Martin Furár, Patrik Kočí.

Pár foteček z utkání:

Slavnostní nástup ( tentokrát na přání fanynek zezadu) :

Naše lavička byla tentokrát opravdu nabitá:

Střelci Martin Furár a Patrik Kočí s golmanem Petrem Bejčkem, který chycenou penaltou zachránil Tornádu body: