Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

DANIEL ČERVENÝ  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA   JAN BIHARY

( 85´PAVEL ROM )

VÁCLAV KRLIŠ        PATRIK KOČÍ

( 75´MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

Na domácí zápas přišlo pár omluvenek - Filip a Vali vyrazili za nevšedními zážitky do světa, nezodpovědný Houdy se nakazil zákeřnou rýmičkou a Mára také nepřišel úplně fit. Počasí fotbalu přálo a tak Láďa připtavil první číslo Hradišťského buletinu, který Karel s Barča ( oběma moc díky ) rozdali mezi početné diváky. Karel ještě griloval klobásky a je potřeba říci, že šly na dračku a nezbyla ani jedna!

Jelikož se vítězná sestava nemění, vyslal Dan na plac cestavu totožnou s tou, která vydobyla vítězství v Liticích. Hosté se sanžili  od začátku hrát nátlakově, ale již ve druhé minutě Pišta šajtlí nahrál k lajně Kubovi, ten balon zatáhl, předal na hranici vápna Dannymu, který z první balon zdvihnul nad sebe. Jako první se zorientoval Patrik a otevřel skóre - 1:0. Hosté i nadále snažili hrát důsledně podle svých not, ale my chodili do nebezpečných protiakcí. V 8. minutě nezracoval dobře v plném běhu Patrik těžký balon od Furyho. Hosté se prvně vyznamenali v 10.minutě, kdy přiznali teč balonu a místo sudím původně avizovaného odkopu od brány jsme kopali roh. Obrovskou šanci na navýšení skóre měl v 16.minutě Vašek, ale sám před brankařem ještě přihrával. Škoda. I hosté se dostávali k nebezpečným akcím, ale Bejk vše pochytal, či šly střely mimo. V 19.minutě hlavičkoval Fury těsně nad bránu po Danově centru, z protiútoku pálili hosté vysoko nad. Ve 23. minutě vybojoval Kuba balon a Bihy poslal přesný centr do vápna. Tentokrát už Vašek ani nahrávat nemohl a tak poslal hlavou míč do sítě - 2:0. Bohužel ihned po rozehrání se hosté dopracovali dalšího rohu, jejichž bránění nám v poslední době dělá velké potíže. Balon propadl v našem vápně až k nekrytému Martinovi Langmajerovi a ten zblízka Bejka prostřelil - 2:1. Ve 27. minutě hosté nacentrovali balon na svého snajpra Petra Zigmunda, který se ocitl za Ondrovými zády ( z našeho pohledu to vypadalo na jasný ofside ) a svoji pověst střelce potvrdil - 2:2. Pětiminutovku hrůzy hosté dokonali ve 29. minutě, když se nám nepodařilo vystavit jejich hráče do ofsidu ( či se opět překoukl lajnový? těžko říct ) a Muriz Džilič otočil skóre na stranu hostí - 2:3. Ze šoku jsme se oklepali a chtěli ještě do půle skóre alespoň srovnat. Po Bihyho střele jsme kopali roh po kterém jsme zůstali v tlaku. Pištův centr pak poslal Bihy hlavou opět těsně vedle. Patrikova třela po dalším rohu šla vysoko nad. Po další pěkné akci ve 44.minutě jsme kopali jen další roh, následný brejk hostí jsme zastavili.

O půli jsme si řekli, kde byly chyby, Dan mančaft zklidnil s tím, že máme celý poločas na otočení skóre a všichni jsme věřili, že stav na konci zápasu bude příznivý pro naše barvy. Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji my. Trestňák z dálky poslal Dan levačkou jen těsně vedle. Hosté hráli vysloveně ze zabezpečené obrany a spoléhali na brejky. Po jednom z nich Bejk s vypětím všech sil vytáhnul balon nad břevno své branky. V 58. minutě pálil Patrik nad s tečí hostí, kteří podruhé v zápase opravují sportovně původní chybný výrok sudích. Za toto patří hostím jednoznačně palec nahoru. Z tlaku jsme měli několik dalších rohů, ze ktrerých jsem se k ohrožení branky moc nedostali. V 65.minutě se do vápna vřítil Karlos, byl podkopnut, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Přitom i lavička hostí okamžitě zcela jasně prohlásila, že kdyby byla penalta nařízena, vůbec by nemohli protestovat, protože ten faul viděli také. Jediný, kdo kontakt neviděl a cvaknutí kopaček neslyšel byl bohužel hlavní sudí a tak jsme se museli snažit o vyrovnání dále. Své šance nevyužili po Pištově nákopu Fury a Mára, který byl v tu chvíli na hřišti tři minuty. Těsně před koncem normální hrací doby se ve velké příležitosti ocitl Pišta, který se vysunul na závěr zápasu dopředu. Levačkou ale bránu hostí těsně minul. Sudí nastavil pět minut, ale ani to nám ke srovnání skóre nestačilo. Hosté dobře bránili a balony jen odkopávali, ale za stavu 2:3 jim to úplně stačilo. Zápas tak skončil těsným vítězstvím Košutky a my body z Litic doma nepotvrdili.

Zápas byl celkově vyrovnaný, v první půli jsme se dostali po pkných akcích do dvoubrankového vedení, které ale hosté otočili během pouhých pěti minut!!! Tato nevydařená pasáž nás stála celý zápas. Bodovat tak musíme v příštím zápase, který hrajeme netradičně již v pátek na čísku.

střelci Tornáda: Patrik Kočí, Václav Krliš