Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

ze zcela vyrovnaného zápasu body opět nemáme!

MARTIN BLUMENTRITT  MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA   JAN BIHARY

( 80´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )                ( 87' FILIP ŠPERL )

VÁCLAV KRLIŠ        PATRIK KOČÍ

( 60´ JAN RUCKÝ )

Po nevydařeném domácím představení jsme vrazili k prvnímu jarnímu derby na hřiště Smíchova. I vzhledem k několika absencím a zdravotním potížím Dana se sestava oproti předchozím zápasům mírně obměnila. Hře to rozhodně neublížilo, na velkém rovném a téměř ligovém trávníku FC Šeříkovka, se ukázala volba této sestavy jako velmi správná.

Od začátku jsme byli v mírné územní převaze a domácí se dostávali spíše do brejkových situací, ale i to jim nakonec bohužel stačilo. Již ve třetí minutě si na náš roh naběhnul Vali, ale v tísni hlavičkoval nad domácí bránu. Furyho střela byla v šesté minutě jen slabá a na druhé straně po Ondrově zaváhání domácí spálili 100% šanci. Nutno říci, že za velkého přispění Bejka, který výborně vyběhnul a ztížil tak střelci zakončení. Bohužel již tradiční pohroma přišla v 11. minutě. To Karlos výborně rachzánil brejk domácích odkopem. Bohužel na roh. Ten domácí rozehráli nakrátko, centr pak přeletěl až za zadní tyč, domácí hráč vrátil v klidu balon na hranici malého vápna a tam se vyskytnul nehlídaný Radek Tyll. Bez potíží otevřel skóre - 1:0. I nadále jsme měli více balon na kopačkách my, ale střela Karlose šla vysoko nad a Patrik se místo placíru podél gólmana rozhodnul trefit areál ČEZu sousedící s hřištěm a na dlaší Patrikův balon ve vápně Fury nedosáhl. Maken pak z první trefil další Patrikovu nabídku těsně vedle. I Bejk se však vytáhnul při hlavičce domácích a s jistotou ji čapnul. Byli jsme v tlaku a na konci půle Ondra dojel po trestňáku golmana domácích, který ani zdaleka nekontoloval centrovaný balon. To však bylo pohříchu vše a do šaten se šlo za nejtěsnějšího vedení domácích, přičemž jsme byli celou půle o kousíček lepší my.

Druhá půle už byla celkově o poznání horší, než ta první. Domácí se soustředili na obranu a vyráželi "jen" do nebezpečných brejků. Z jednoho takového pálil hned ve 47. minutě nad domácí Rubricius. Pro oživení hry šel na plac po hodině hry Hanz místo Vency. Po osmi minutách se dostal ke střele, ale byla slabá a golnama domácích nemohla ohrozit. Asi největší naši šanci ve druhé půli vypracoval Danny, když udělal tři hráče a dával na hranici malého vápna Hanzovi. Toho ale předskočil domácí obránce a byl z toho pouze roh. Z dalšího brejku domácí vytěžili velkou šanci, ale skvěle se vrátil jak Ženda, tak i Patrik. Kuba za zbrždění protihráče dostal následně žlutou, ale to v ten moment nic neřešilo. My potřebovali dát branku a to se nám vůbec nedařilo. Na hřiště šel Mára za Makena a ke konci ještě Filip místo Dannyho, ale užitek v podobě vyrovnání to nepřineslo. Naopak v nastaveném čase se po brejku ocitl před Bejkem osamocený Konopík, udělal kličku i jemu a do odkryté branky pečetil výsledek zápasu - 2:0. Sudí už ani nenechal rozehrát a zápas ukončil.

Po dopoledním výsledku z Chrástu jsme tak v pozici, kdy musíme příští týden zcela bezpodmínečně právě Chrást porazit, abychom se až po krk nedostali do sestupových bažin přeboru. Dnes těžko vyčíst komukoli, že nebojoval. Kluci se snažli, dojem ze hry nebyl, zejména v první půli, špatný, ale produktivita je žalostná! Kluci, co šli na plac po menší pauze rozhodně nezklamali, srazila nás ale naše největší bolest posledních zápasů - branka po rohovém kopu a naprostá jalovost v našich šancích. Na tom se nás shodlo všech pět, co jsme po zápase zůstali alespoň na jedno......

střelci Tornáda: NIKDO!!!

A jelikož ostatní vzadu ( vyjma vodníků ) nevyšli bodově naprázdno, pěkně se nám to srovnává!