Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

JAKUB ŽENÍŠEK      MARTIN FURÁR   KAREL DENDIS

MARTIN BLUMENTRITT  DANIEL VÁVRA   JAN BIHARY  PATRIK KOČÍ

VÁCLAV KRLIŠ     JAN RUCKÝ

( 76´FILIP ŠPERL )

Náš poslední zápas na starém hřišti Spojů na Borech nám po dlouhém bodovém půstu konečně dopřál spravedlivé ohodnocení naší dobré hry. Narozdíl od zápasů ze začátku sezony, kdy se střídající ani nevešli na lavičku, tam seděl tentokrát Filip jako střídající hráč zcela osamocen. Bohužel v účasti hráčů sehrály roli jednak sváteční dny s prodlouženým víkendem a také nastalé zdravotní potíže, kterým se bohužel nelze vyhnout.

Začátek zápasu nám vyšel herně výborně v první minutě jsme se kombinací dostali až k zahrávání rohového kopu, ve druhé minutě jsem měli na svém kontě již tři rohové kopy. Sice jsme je gólově nezužitkovali, ale nebezpeční jsme z nich byli. Domácí se téměř nedostávali do hry a vyvrcholením našeho úvodního tlaku bylo břevno trefené Bihym po krásné akci Vaška a Makena. Domácí hrozili výhradně z brejků. Jeden jim bohužel v 17.minutě vyšel tak, že se po hlavičkovém souboji Pytlose se soupeřem řítil další hráč na Bejka osamoceně. Pert vyběhnul, byl ale u balonu o zlomek vteřiny později a soupeř přes něj přepadl. Sudí nařílil penaltu, kterou domácí kapitán Mareška proměnil - 1:0. Z této nešťastné události jsme se ale oklepali a dál trápili domácí dobrou hrou v poli. Z toho vyplynula Vencova střela těsně vedle ve 22. minutě a Hanzova střela ze 30.minuty ve skluzu, která také bránu minula. Největší šanci měl v této fázi zápasu asi Maken, který trefil ve 37. minutě jen boční síť domácí brány. Ale i domácí se dostávali k naší bráně a především z trestných kopů se dostávali do zajímavých situací. Obrana ale pracovala dobře a Bejk zbylé pochytal. Těsně před poločasem se dostal k samostatnému úniku Patrik, balon mu ale při střele skočil a trefil nad bránu. Když se mu ve 45. minutě podařilo po dalším brejku dostat balon do soupeřovy sítě, odmával mu pomezní ofside. Diváci na druhé straně o půli tvrdili, že pokud vůbec ofsid byl, tak milimetrový. Škoda. mohlo se jít do šaten za vyrovnaného stavu, ale i jednobrankové rozdíl byl pro nás hratelný.

Dan o půli se sestavou moc dělat nemohl, tak alespoň kluky řádně namotivoval. Že se mu to povedlo jsme poznali už ve 47. minutě, když ve středu hřiště převzal Bihy balon, Patrik a Hanz se mu rozběhli do stran a před Honzou se tak otevřela cesta až k bráně domácích. JB7 si věděl rady a nedal domácímu golmanovi Žáčkovi ani nejmenší šanci - 1:1. Vyrovnání jakoby domácí trošku nastartovalo a začali být aktivnější, než doposud. Z toho plynuly i jejich šance. V jedné z nich zachraňoval i za cenu žluté karty Fury. Následný trestňák Bejk vytáhnul na roh. Při centru si pak pro balon šel a byl faulován. V 58. minutě po naší pěkné akci zbytečně Pytlos ztratil před vápnem domácích balon a ti měli obrovskou brejkovou šanci, kterou ale Bejk skvěle vychytal. Po našem rohu v 68.minutě hlavičkoval nebezpečně Fury, golman ale odvrátil na další roh. Po něm Venca na zadní tyči promáchnul, když nevěděl, čím má balon letící ve výši pasu do brány dostat. V 70. minutě měli domácí obrovskou šanci, když útočník posílal  hlavou balon Bejkovi do protipohybu. Míč naštěsí skončil těsně vedle tyče naší brány. V 76.minutě šel na hřiště místo Hanze Filip a hned se uvedl vydařenou přihrávkou na Vencu, který si ale na přední tyči nepočínal tak dobře, aby z toho byl gól. Bohužel v závěru se začaly na Ondrovi projevovat následky dopoledního "predátora" - tahal ho sval na jedné noze a bolelo koleno na druhé. Křeče postihly Vencu a musel si nechat protáhnout nohy a natažený sval trápil i Karlose. O to větší škoda, že na lavičce tentokrát nebyl nikdo další. To nás v závěru mohlo stát body. Bejk ale všechno vyřešil a i terstný kop v 96.minutě skončil v jeho náruči. Zachrálil tak bod a dal mančaftu šanci bojovat o prémiový bod v penaltovém rozstřelu.

Jako první se k penaltě postavil domácí Janoušek. Bejk jeho střelu vystihnul, na balon si sáhnul ale rána byla dostatečně prudká a domácí šli do vedení. Bihy poslal domácího golmana "na párek" a s přehledem srovnal. Domácí kapitán proměnil penaltu v zápase a stejně se mu vedlo i v rozstřelu - 2:1 pro domácí. Fury sroval, i když golman trefil směr, ale Martinova rána byla dostatečně přesná a prudká. Třetí sérii načal za domácí Václav Rak a to střelou, kterou Bejk vyrazil a my šli po Vencově s přehledem proměněné penaltě do vedení - 2:3. Domácí Vričan pak s přehledem proměnil a Danny trefil excelentě horní růžek Žáčkovy branky. Před poslední sérií bylo jasné, že pokud domácí nedají, nebo pokud Patrik promění, odvezeme si do Hradiště dva body. Domácí Nosek trefil nechytattelně pod břevno a tíha okamžiku tak ležekla na Patrikovi. Tomu sice domácí golman stranu vystihnul, ale Patrik trefil prudce a těsně k tyči, takže ani tak golman Žáček balon nechytil - 4:5 a bod navíc je náš!

Dokázali jsem si, že v této soutěži můžeme hrát opravdu s každým a že pokud budeme bojovat a proměňovat šanci, nemůžeme se o dobré výsledky bát. Bohužel i tentokrát jsme z dobré hry na začátku nevytěžili žádné brankové vyjádření naší převaj¨hy a nakonec bali po zravotních komplikacích na konci rádi i za tu plichtu. I vzhledem k ostatním výsledkům sice bodový zist k posunu tabulkou výrazně nepřispěl, ale celá soutěž se neskutečně vyrovnává. Do konce chybí ještě 7 kol, což je 21 bodů. Ať se každý podívá, kam se můžeme ještě dostat!

střelcec Tornáda: Jan Bihary