ani ve druhém zápase s Plzencem hraném na našem hřišti jsme na body nedosáhli

MARTIN BLUMENTRITT DANIEL VÁVRA JAN BIHARY DANIEL ČERVENÝ

( 77´FILIP ŠPERL )

PATRIK KOČÍ        VÁCLAV KRLIŠ

( 59´JAN RUCKÝ )

Vzhledem ke komplikacím z hřištěm Plzence z podzimu, kdy se nadalo hrát kůli podmáčenému terénu a proto se hrálo v Hradišti, a zároveň i nyní na jaře, kdy Plzenečtí pronajali svůj areál mladým fotbalistkám a jejich volba po několika variantách ( umělka na Sencu, přesun zápasu na pondělí, hřiště v Nezbavěticích ) padla volba opět na naše domácí hřiště, jsme v této sezoně sehráli oba zápasy s Plzencem doma. Do sestavy se po Pytlosově zranění kolena musel vrátit Pišta, Vali laborující se zablokovanými zády se dostal do stavu, že usedl alespoň na lavičku a nakonec hrát mohl. Bihy ještě před zápasem rozdal  v šatně vitamíny a magnezium proti křečím a šlo se na věc.

V poli jsme začali lépe něž soupeř a měli jsme i více náznaků šancí. Hrozili jsme hlavně po standatdkách. Po rohu v 11.minutě střela Venvovi nesedla a balon se k brankaři Csengömu sotva dokutálel. Ještě, že to bylo z kopce. Ve 14. minutě Vašek centroval, balon přelétl bránící hráče a na zadní tači nabíhající Patrik z první parádně vypálil. Střele chyběla bohužel přesnost a skončila metr vedle. Klasické nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. Hned z protiútoku se hosté dostali k terstňáku z půlky hřiště po taktickém faulu na zastavení jejich postupu. Vzhedem k rozměrům našeho hřiště je i centr z půlky ve vápně nebezpečný. To se bohužel prokázalo měrou vrchovatou. Nákop do vápna znamenal závar při němž se ocitli dva naši bránící hráči na zemi a Honza Duspiva prostřelil z blízka Bejka - 0:1. Odpovědět jsme mohli záhy, když Patrik zatáhnul balon do vápna, byl podražen bránícím hráčem, ale atak ustál, dal Vencovi, ale ten si střelecké kopačky nechal bohužel doma. Aktivně hrající Dan se pak prodral do pěkné pozice, jeho vydařenou střelu ale obrana tečovala těsně vedle vlsatní brány. Po následném rohu hlavičkoval Maken nad soupeřovu bránu. Bohuže Karlose citelně limitoval natažený sval a tak šel již po půlhodině hry na plac Mára. Ve 39. minutě po dalším rohu hlavičkoval opět nad Fury, který po Pytlosovi převzal pro tento zápas kapitánskou pásku. Těsně před půlí se do šance dostal Dan po terstňáku z půlky, který mu Patrik posadil do náběhu přesně na hlavu. Dan ale těsně minul. Hned z protiútoku mohli hosté svůj náskok zdvojnásobit. Bejk ale vytáhnul výborný zákrok a míč vytáhnulů na roh. Bohužel naše stará bolest - bránění standardek - se opět projevila a jeden nabíhajících Plzeneckých trefil hlavou o břevno těsně za brankovou čáru - 0:2

O pauze Dan upozornil všechny na důraz a jednoduchost Plzeneckých akcí. Ti totiž hráli velmi jednoduše a nakopávali balony na robustního Menšíka se kterým jsme si moc nevěděli rady. Herně jsme sice opět měli mírně navrh, ale zakončení se do brány  za první poločas nevešlo snad ani jedno. Danova slova o důrazu si vzal k srdci nejvíce Mára, ale bohužel na malém vápně je důrazný zákrok velmi nebezpečný. To se ukázalo i tentokrát, když Marek trefil protihráče a hosté měli výhodu koputového kopu. K penaltě se postavil hostující golman a se štěstím proměnil střelou po zemi, která prošla pod Bejkem do brány 0:3. Branka sice na chvíli otupila naše odhodlání, ale v 55. minutě hlavičkoval Fury, bohužel opět nad. Následně pálil Bihy, jeho střela málem našla Makena, ale nedosáhnul na balon. K perfektní hlavičce se dostal po dalším rohu Vali v 58.minutě, golma  vypětím všech sil vatáhl balon na další roh. Martin pak při akci hostí vypíchnul útočícímu hráči balon. Plzenecký komediant předvedl let plavmo a Vali uviděl za čistý zákrok žlutou kartu. Po hodině hry si balon navedl na střed Hanz, rána mu ale nesedla. Opět jsme přitlačili a Maken pálil, Csengö vytáhl míč na další roh a po něm Vali jen těsně hlavou minul jeho branku. A opět nedáš dostaneš a opět standardka. Po nákopu z půlky se situace vyvinula tak, že na zadní tyči "vyšel" na Žendu mohutný Menšík a Kuba neměl šanci v nerovném souboji uspět - 0:4. Ke cti klukům slouží skutečnost, že i přes nepříznivý vývoj se snažili dát branku a zápas zdramatizovat. To se po několika dalších nevyužitých možnostech povedlo až Patrikovi v samém závěru zápasu. Po pěkné Danově přihrávce si Patrik počínal sám před Csengöem chladnokrevně a dal tak výsledku konečnou podobu - 1:4.

Domácí duel o šest bodů jsme neubojovali s tím správným výsledkem, ale do konce sozony ještě zbývá spousta kol a šanci na body máme v každém z následujících zápasů. Příště hrajeme na Rapidu, který na tom také není úplně skvěle a určitě se na velkém hřišti pokusíme zabodovat. Snad se dá dohromady Karlos, Valiho už snad nebudou limitovat záda a jak to bude s Pytlosovým kolenem je ve hvězdách. Pánové, teď je ta správná chvíle ukázat, jaká jsme parta.

střelec Tornáda: Patrik Kočí