Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

JAKUB ŽENÍŠEK          MARTIN VALEČEK       KAREL DENDIS

MARTIN BLUMENTRITT  DANIEL VÁVRA  MARTIN FURÁR  PATRIK KOČÍ

( 86´ MAREK DRAHOŇOVSKÝ )     (65´JAN RUCKÝ )

JAN BIHARY          DANIEL ČERVENÝ

Na domácí hřiště jsme nastupovali s touhou konečně doma bodovat a na jaře poprvé bodovat naplno. Nečekal nás ale žádný lehký úkol. Proti nám stála Dýšina, která nás na podzim porazila 3:0. S výjimkou Václava, který je již v plné přípravě na novou hokejovou sezonu, jsme byli prakticky kompletní. Počasí přálo, Karel se u klobás ve slušivém kloboučku zvláště vyjímal a na lajnu si s praporkem stoupnul Laďas. Dan mírně upravil sestavu, Patrika stáhnul za kraj zálohy a do útoku nastoupil s Bihym Dan Červený.

Zápas začal poměrně opatrně a první se k ohrožení brány dostal ve třetí minutě soupeř, když centr od lajny poslal útočník hlavou nad Bejkovu bránu. V 6. minutě jsme po skvělém presingu šli do přečíslení 3na1, ale Bihy dal balon na Patrika vzduchem místo přízemní přihrávky do strany a z náznaku možnosti nic nebylo. Krásný Kubův centr se pak pokusil nabíhající Patrik uklidit z první do brány, ale jeho velmi vydařenou ránu zblokovala obrana Dýšiné na roh. Z něj ještě měli šanci zakončit Vali a Dan, ale ani jednomu střela nevyšla tak, abychom šli do vedení. Ve 22. minutě zakombinovali Dan s Patrikem, ale na střílený centr Dan jen těsně nedosáhl. Akce ale pokračovala, Bihy přidržel balon, v pravou chvíli jej posunul do vápna na Dana a ten otevřel skóre - 1:0. Hned po rozehrání vytáhnul nebezpečnou střelu na roh pozorný Bejk. Ve 30.minutě Bejk výborně vyhodnotil situaci, vyběhl proti útočníkovi a rodící se šanci zmařil. Do třetice kryl po dalších dvou minutách střelu z trestného kopu u své pravé tyče. Další terstňák odhlavičkoval Pyltos a tak jsme se zase mohli v útoku předvést my. Patrikův centr odvrátila obrana na roh, po kterém se Vali k zakončení jen těsně neprotlačil. To se podařilo až o chvíli později, když na centr z trestňáku z půlky odvrátila obrana hostí na další roh, na který si naskočil Pytlos a Fury už "jenom" dorazil balon do poodkryté branky - 2:0. Poločas zakončili hosté dalším trestňákem, který ale po teči skončil těsně vedle.

O půli jsme tedy vedli 2:0 a to dávalo dobrou naději do boje o plný bodový zisk. Dan ještě upozoril na nebezpečí, které pro nás znamenal hostující kapitán Julda Šesták, kterého dostal na starost Fury. Karlovi se u klobás o půli dařilo, díky pěknému počasí byla opět náštěva slušná a tak se měl Karel co otáčet. A co otáčet jsme se také měli na začátku druhé půle v obraně i na hřišti. Roh hostí vše načal a skok útočníka na Dannyho záda a odpískaný faul byl zkouškou pevnosti obrany. Ta odolala a tak to hosté zkoušeli dál a nám se naskýtaly možnosti brejků. Bohužel v této fázi zápasu se nám je nedařilo správně vykombinovat. Po hodině hry se v další šanci hostí vyznamenal výbodným návratem a zblokováním střely Karlos. Prakticky hned po svém příchodu na hřiště se k báně hostí vydal Hanz, ale byl zastaven. Bejk v bráně výborně odvracel nebezpečné centry z rohů a trestňáků a i obranná hra nám tentokrát fungovala dobře. To dalo šanci na další výborné napadání při rozehrávce soupeře, které se skvěle podařilo Danovi, který vybojoval balon, posunul jej na Patrika, ten udělal kličku i golmanovi Fialovi a balon mířící do brány ještě pro jistotu dorazil dobíhající Hanz - 3:0. Přeci jenom to bylo do kopce..... Třetí branka jakoby vzala veškerou snahu hostí a Patrik mohl střelou ze střední vzdálenosti dát další branku, ale střela cíl těsně minula. Hosté se však vzpamatovali a ještě prověřili Bejka. Po vymyšleném Kubově faulu čapnul hlavičku z bezprostřední blízkosti. Další možnost hostům zmařil výborným návratem Vali, když po našem trestňáku šli hosté do útoku a Martin je skvěle donutil vypálit místo možnosti kombinace a střelu Bejk výborně vytáhnul.

Zápas tak skončil úplně stejně, jako ten podzimní - 3:0 pro domácí. My konečně zase naplno bodovali ( poprvé na jaře ) a konečně bodovali doma ( rovněž poprvé na jaře ). Výkon mančaftu byl bojovný, jeden máknul za druhého. Sice jsme již odehráli pohlednější zápasy, ale tento byl vítězný a to se cení dvojnásob. Podle ostatních výsledků to vypadá, že závěr velmi vyrovnané soutěže bude ještě napínavý. Ve hře je tomto kole ještě 12 bodů, takže se může stát úplně cokoli. Na soupeře před námi máme jeden bod na Košutku, dva na Plzenec a tři na Dýšinou. Chrást zůstal na distanc šesti bodů, když zázračně zvítězil nad Lhotou.....

střelci Tornáda: Daniel Červený, Martin Furár, Jan Rucký