( 45´JAN RUCKÝ )

MARTIN BLMENTRITT   DAN VÁVRA   MARTIN FURÁR   PATRIK KOČÍ

JAN BIHARY   DAN ČERVENÝ

Tak jsme po delší pauze vyrazili pro body do Černic. Sestava byla témeř kompletní, jen Mára a Pišta se necítili na plný výkon a Bejk čerpal velmi zaslouženou dovolenou. Do brány se tak po delší pauze postavil Vondrys a je nutné již na začátku říci, že po dobu své herní pauzy neztratil vůbec nic ze svých nesporných předností. Kuba měl v nohách "predátora" a tak vydržel jen půli a Ondrovi nevydržel lehce načnutý sval a musel hned z začátku mače střídat.

Toto vystřídání přišlo už ve třetí minutě a bylo první zaznameníhodnou událostí zápasu. Venca šel do útoku, Bihy se stáhnul k Dannymu do středu zálohy a Fury šel na stopera. V 5. minutě trefil Bihy po kličce tyč, když pálil do odkryté svatyně Černických. Bihy byl v těchto chvílích nepřehlédnutelnou personou a  v 8. minutě si vykoledoval žlutou kartičku za připomínky k výkonu sudího. Černice se dostali k první vážné akce ve 12. minutě a střela šla naštěstí nad. V 15. minutě centroval Venca a  Patrik z první bránu domácích minul. Z protiútoku vybojovali aktivní domácí roh. Vondrys se poprvé vyznamenal v 17.minutě když zneškodnil první z mnoha následujících černických brejků a vyčapal samostatný únik Michala Chvojky. My jsme kontrovali Patrikobvou střelou z dálky, kterou Jarda Švenda v domácí bráně nadvakrát zlikvidoval. Ve 26. minutě šel Bihy sám na černickou bránu, ale nedal. Jeho střela po kličce golmanovi šla pouze do tyče, ale naštěstí Dan Červený byl na správném místě a balon dorazil do sítě - 0:1!!! Po faulu domácích chtěl Bihy rychle rozehrát a Černický Engl do jeho rozehrávky strčil nohu. Jelůikož měl už žlutou za předcházející zákrok z 28.minuty uviděl druhou žlutou a tím i červenou. Nás čekala hra proti desíti, což nám dlouhodobě nevyhovuje. I proto se musel Vondrys do půle celkem třikrát vypořádat se samostatným postupem černického hráče na svoji bránu. Jenda ale prokázal, že neztratil nic ze svého golmanského umění. Naší možnost měl Karlos po pěkném průniku, ale jeho střela šla těsně vedle. Černice tak v poslední minutě první půle trefili po střele tyč a odražený míč do brány dorazil Martin Větrovský - 1:1

Poločas tak byl smírný a vyčerpaný Kuba zůstal v šatně, na plac šel Hanz, Maken se stáhnul do obrany a Dan Červený na kraj zálohy. Nerozehraný Hanz hned v první minutě druhé půle nešel na půli proti přihrávanému balonu, nechal se předskočit a akci dotáhli černičtí až ke střele, kterou o tyč poslal za Jendova záda Michal Chvojka - 2:1. Ač v desíti, byli černičtí ve druhé půli nebezpečnější a v pohodě bránili svůj náskok. V 51.minutě trefil Patrik ve 100% šanci golmana Švendu. Ten chytil i Dannyho střelu z trestňáku v 57. minutě. Černice trefily po rohu hlavou břevno naší brány a v těchto chvílích byli na hřišti i v desíti pány. Šanci na srovnání jsme měli v 78. minutě, když po našem rohu golman domácích podskočil balon, ale nikdo míč do sítě nedorazil. Deset minut před koncem již domácím začínali v početní nevýhodě docházet síly a tak obraně utekl Hanz a na zadní tyč prostřelil domácího golmana - 2:2. Tento moment jakoby zápas opět zlomil v náš prospěch. V 85. minutě zastavil Patrikův postup praporek lajnového, který do té doby jakoby nevěděl, že ofside vůbec existuje. Ale na výkřik tribuny domácích zareagolal a z náznaku šance nic nebylo. Patrikovo střela a Vencův komentář ocenil Skipi žlutými kartonky a tím i platbou do naší pokladny - kluci díky:-). V 86. minutě vyslal nádhernou kolmici Karlos na Hanze, jeho střela ale těsně minula levou tyč domácí brány. Další šanci měl Venca po Patrikově zpětné přihrávce, ale sám na penaltě promáchnul. Bohužel mu nikdo nekřiknul, že je úplně sám a že si může balon v pohodě zastavit a dotázati se golmana, kam je libo vsítiti. Do konce zápasu šel ještě sám na golmana Patik, který jej napálil a jeho další centr poslal Venca hlavou v poslední minutě nad.

Zápas tedy skončil remízou a o prémiovém bodu musely rozhodnout penalty. Ty dlouhodbě velmi slušně zvládáme a tak i tentokrát jsme si věřili. Bihy s jistotou proměnil, jeho protějšek Kaňák naši branku netrefil a rána šla nad. Dan Červený se nemýlil, stejně tak i domácí Vujovič. Patrikova rána tentokrát našla cíl a když domácí golman přestřelil, dal šanci Furymu zápas ukončit. Martin vymetl levou šibenici a tak máme ze zápasu body dva. Zda je to málo nebo dost se uvidí na konci soutěže. Je škoda, že zápas, ve kterém vedeme 1:0 a hrajeme proti desíti necháme soupeře otočit. Naštěstí Hanz svoji chybu z počátku druhé půle dokázal na jejím konci napravit a v penaltách se nám "tradičně" dařilo. Ze zápasu, ve kterém jsme mohli mít tři body máme dva, ale ještě deset minut před koncem jsme neměli ani bod. Na konci zápasu jsme mohli ukořistit kompletní zisk. Pocity jsou tak smíšené, ale pohled na tabulku teď potěší. Kdyby vypadala na konci takhle, určitě bychom se nezlobili. Ale k tomu vede ještě dlouhá a náročná cesta.

střelci Tornáda: Daniel Červený, Jan Rucký