Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2016-2017

MARTIN BLMENTRITT   DAN VÁVRA   JAN BIHARY   PATRIK KOČÍ

( 72´JAN RUCKÝ )               ( 82´MARTIN BERÁNEK )

VÁCLAV KRLIŠ   DAN ČERVENÝ

( 84´FILIP ŠPERL )

Pro nás je nyní každý zápas nejdůležitějším zápasem jara. Nejinak tomu bylo i tentokrát, když jsme na domácím vyprahlém trávníku přivítali tým z čela tabulky - B tým Zruče. Na zápas se omluvil učící se Mára, Pišta byl mimo Plzeň a Houdy je dlouhodobě zraněný. Do hry nebyl připravený ani kapitán Pytlos, kterému stále nedovolí zabrat sval zraněný v minulém kole v Černicích. Naopak do hry se přihlásil po dlouhé době uzdravený Bery a připraven byl i Vali, který v týdnu podstoupil drobný chirurgický zákrok ( pro Laďase - bylo to zkrácení :-) ). Z realizačního týmu chyběl kvůli trabantí cestě do Polska el presidénto Laďas, takže se jeho úkolů a to včetně mávání ujal Tomíno a na lavičce sedící Pytlos dělal poznámky. To je také důvod, proč článek na stránkách až v pozdějších hodinách - doteď jsem ty poznámky luštil:-).

Zápas jsme začali náporem a od prvních minut se měl Vojtěch Trnka v bráně Zruče co činit. Venca hned v první minutě krásně nacentroval, Maken ale trefil nad. V 7. minutě se síť rozvlnila po dalším centru ze strany, který hlavou vrátil před bránu Patrik a Bihy se hlavou trefil přesně - 1:0. V 16. minutě měl opět Bihy lví podíl na druhém úspěchu Tornáda. Před vápnem šel důrazně do souboje s dvojicí stoperů. Ti se v souboji vzájemně srazili, míč prošel mezi nimi a Dan tak postupoval sám na bránu. Nezaváhal a my vedli 2:0. Ale i hosté se snažili být nebezpeční. Hostující Valenta se pohyboval stále na hraně ofsidu a čekal na kolmici. První, ještě za stavu 1:0, směřovala do ofsidu, v 17. minutě ale ofsidové pasti uniknul a postupoval sám na Bejka. Petr vyběhnul, zmenšil střelecký úhel a hostující snajpr otřel svoji střelu o hroní stranu břevna. Dan Červený kontroval pěknou střelou, kterou hostující golman chytil. Vencova hlava šla následně nad a Patrik v další šanci jednoho z pětice Trnků v támu hostí nepřekonal. To se mu podařilo až ve 33. minutě kdy vypálil z dálky a jeho rána skončila přesně u tyče - 3:0. Opět Patrik zvýšil ve 43. minutě parádním sólem, když ve vápně obhodil dva soupeře, oběhl je z druhé strany a sám pře golmanem nezaváhal - 4:0. Prakticky z protiútoku se dočkali i hosté. Na kraji vápna se pěkně uvolnil již dříve zmiňovaný Valenta a následná rána z velkého úhlu mu sedla náramě. Trefil přesně bližší vingl a Bejk neměl nejmenší šanci - 4:1. Zručští byli v první půli dost nervózní, komentovali každý zákrok, každé odpískání čehokoli. Z toho také pramenily žluté karty, které v první půli dostali dva hráči - Mašek a Mastný.

Druhou půli jsme začali spíše defenzivně a hosté se toho pokusili využít. Hra v poli byla vyrovnaná, vyložené šance ale nepřicházely. Po předchozí šanci, kterou Bejk odvrátil se dostal odražený balon k Ondřeji Maškovi, který z dálky vypálil zcela nechytatelně - 4:2. Krátce po vstřelení branky fauloval její střelec Bihyho a jelikož měl z první půle již jednu žlutou, uviděl k té druhé automaticky i červenou. Obdržený gól a přesilovka jakoby opět dodaly útočné síly našim hráčům. Bihy se vydal sólem přes několik soupeřových hráčů, své efektní sólo ale zakončil střelou vysoko nad bránu. Patrik zase sám před golmanem příliš přemýšlel a jeho střela šla přímo do golmana. Bejk se pak vyznamenal, když vytáhnul na roh střelu z vápna i za cenu nárazu svého těla do tyče brány. Po krátkém ošetření ale naštěstí mohl pokračovat a mohl tak vytáhnout centr směřující do brány na další roh. Klid do našich řad vnesl definitivně Patrik, který završil hattrick další krásnou střelou z dálky - 5:2. To neunesl hostující kapitán, který měl již také žlutou z první půle a po druhé žluté šel za kolegou do sprch. Aktivní Hanz ještě trefil tyč soupeřovy brány a dorážka se mu odrazila od ruky, takže hosté pouze rozehrávali od brány. V podlední minutě měl další šanci Bihy, ale golman jeho kličku ve vápně vystihnut a tak jsme si skóre již více nezlepšili.

Veledůležité tři body tak zůstaly v Hradišti a i vzhledem k dalším výsledkům máme záchranu čistě ve svých rukách. Laďas na oslavu výhry poslal z Polska nějaké ty zloté na zlatavý mok a tak jsme Na Plovárně vychutnávali výhru ještě sladčeji.

Štěstěna ale při zápasech našich soupeřů stála na naší straně. Jen sami posuďte - Vodníci vedli nad Černicemi ještě 15.minut před koncem o dvě branky 4:2, nakonec prohráli brankou z 89. minuty 4:5. Dýšina vedla nad Lhotou také o dvě branky, ale Lhota srovnala v poslední minutě z penalty a nakonec na penalty vyhrála a je tak jistým postupujícím - gratulujeme. Plzenec si podle očekávání poradil s Liticemi, i když Menša neudržel nervy na uzdě a šel ven po červené udělené rovnou. Smíchov vyhrál v Chrástu brankou z 87. minuty 0:1 a Košutka doma plichtila se Slovanem 2:2, když o dvoubrankový náskok přišla brankami v 90. a 91. minutě. Na penalty sice vyhrála, ale ztracený bod se nám rozhodně hodí. Máme tak vše ve své moci a v příštím kole hrajeme na hřišti Vodních Staveb, kde se nám dlouhodobě poměrně daří. Věřím tedy, že do Hradiště povezeme plný bodový zisk.

branky Tornáda: Patrik Kočí 3, Jan Bihary, Dan Červený