Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

( 39´ MARTIN BLUMENTRITT )

MARTIN BERÁNEK  MARTIN FURÁR   VÍT PIKHART      PATRIK KOČÍ

JAN BIHARY         DAN ČERVENÝ

( 71´JAN RUCKÝ )    ( 88´FILIP ŠPERL )

Po letní pauze jsme v prvním zápase sezony 2017/2018 zavítali na hřiště Litic. V loňské sezoně jsme tam uhráli remízu a prémiový bod za penalty. Letos jsme chtěli body tři. O tom, jak je důležitý začátek soutěže jsme se přesvědčili již vloni, když body nahrané na začátku sezony nás na jejím konci zachránily. Dan nasadil do sestavy letní posilu - Vítka a jelikož nebyl k dispozici Danny, zahrál si s ním ve středu zálohy Fury. Jinak se sestava oproti loňské příliš nelišila.

Domácí byli od první minuty ohromně nabuzení a vydávalii ze sebe maximum. To je dostalo do pozice mančaftu, který měl jednoznačnou převahu, kterou již ve třetí minutě téměř zužitkovali, když se útočník protáhl mezi Pytlosem a Vítkem. Ti ale včas sevřeli "kornout" a pád domácího hráče, který tomu ještě trošku připad, sudí jako penaltový neposoudil právě z důvodu toho přídavku. Ale oddychli jsme si. Z lavičky to vypadalo jednoznačně. My jsme kontrovali Bihyho kolmicí na Patrika, který křižnou střelou jen těsně minul pravou tyč domácí brány. Domácí hráli hodně na ofsidové hraně a některé Karlem omávané situace hlavní sudí ani nepískal. Z toho vznikl v 17. minutě trestný kop z velice zajímavé pozice. Litičtí Bejkovu bránu ale přestřelili. O dvě minuty později ale chybně rozehrál Pytlos, když jeho přihrávku do strany na Kubu vystihl Honza Krejcar a Bejkovi nedal šanci - 1:0. A mohlo být i podstatně hůř. Domácí hráli opravdu výborně a my byli jako zabrždění. Ve 21. minutě trefili břevno a z dalšího útoku byl Bejk již překonán, ale výborně zasáhl Bery, který balon urazil hráči od nohy před zcela odkrytou bránou. Domácí se zlobili na sudího, jelikož útočník se při Bejkově zákroku dostal do kontaktu s ním a ztratil tak drahocenné vteřinky v následném souboji s Berym. Domácí měli do třicáté minuty další dvě šance a my se nedostávali ani na útočnou polovinu. Když se mohl Patrik utrhnout  po rohu domácích do brejku, byl zastaven faulem a sudí obránci Liškovi slovně pohrozil - ještě jednou a bude karta. Na tu následně došlo v 55. minutě. Naše šance přišla ve 35. minutě. To Bery zatáhl balon podél zadní lajny až do vápna a zpěnou přihrávkou našel Bihyho. Tomu ale střela příliš nesedla a míč skončil vedle domácí brány. Od tohoto okamžiku jakoby domácím začalo docházet, my vyrovnali hru v poli a postupně si vytvořili i nějaké příležitosti. Vítek se zastřeloval, ale branka z toho nebyla, další možnost spálil Dan, když mu balon pěkně prostrčil mezi domácími stopery Bihy. Kuba i přes svoji skvělou kondici střídal, protože se na něm projevil náročný program nohejbalového turnaje, který v Hradišti v sobotu proběhl. Závěr první půle jsme odehráli výhradně před vápnem domácích, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Domácí tak odcházeli do šaten spokojenější, i když kdyby vedli o tři branky, nikdo by se po jejich drtivém úvodu nemohl divit. To, že jsme prohrávali jen o gól nám společně se závěrem půle dávalo stále šanci na obrat.

Ten načal hned v úvodu druhé půle Bery, který přešel přes bránícího hráče, nalil balon Vítkovi, jehož ránu golman Doskočil jen vyrazil k Danovi, který nadvakrát balon protlačil do sítě - 1:1. Brzké vyrovnání domácí opařilo a my byli hladoví po dalších zásazích. Bihymu hlavička po Beryho centru nesedla ideálně a šla mimo bránu. V 54. minutě Vítek precizní přihrávkou vysunul Dana, který se opět nemýlil a tentokrát hned první ranou Doskočila propálil - 1:2. Domácí se ještě nadechli a Vali při jejich rohu musel předvést skvělou obranou hlavičku. Chybu totožnou s tou Pytlosovo z první půle předvedli na tom samém místě i domácí v 63. minutě. Partik ale šanci nevyužil a domácí tak stálě žili. Vyrovnání měli na dosah v 70. minutě, Bejk ale na lajně zázračným reflexem srazil jejich zdvihající se ruce zpět - to byl zákrok dne! Domácí ještě přitvrdili a za zády sudího zajeli do Bihyho, který šel střídat, protože jeho zatejpované rameno bylo tímto faulem postiženo. Ještě horší zákrok předvedl domácí kapitán Vacek ve středu hřiště na Vítka, když na něj v souboji šlápnul!!! Dušoval se sice, že to nebyl úmysl, ale šlic přes celou Vítkovu hruď s jasně zřetelnými kolíky kopaček hovořil o něčem jiném. Nejlepší odpověď si Vítek připravil o pět minut později. Dan obral domácího stopera o balon a Vítkovi dopřál jeho první gól v barvách Tornáda do prázdné branky - 1:3. Do další šance se dostal Hanz, ale balon si zpracoval trošku moc do strany a z následného Patrikova centru hlavičkoval Fury těsně nad. V 87. minutě byl Lukášem Kindlem tvrdě faulován Fury, v ponechané výhodě jsme sice dopravili balon do brány, Dan byl při zakončení ale v ofsidu. Takže z toho byla jen žlutá karta pro domácího hráče. V nastavení zabránil šanci domácích dalším výborným zákrokem v našem vápně Vali a z protiútoku se v samostatném úniku nemýlil Filip, který byl na hřišti jen pár minut. Výsledek tak pečetil na 1:4 a o vítězi nebylo pochyb.

Úvodní zápas jsme tedy výsledkově zvládli skvěle. Herně to do nějaké třicáté mnuty byla sice dost hrůza, ale zápas se hraje 90 minut ( plus nastavení ) a v tomto ohledu jsme zvítězili zaslouženě. Vypracovali jsme si dobré příležistosti, čtyři proměnili a v obraně jsme celkem obstáli. Zápas se povedl i Bejkovi, který za stavu 1:2 předvedl rozhodující zákrok. Kdyby domácí srovnali, dostali by se do hry a určitě by to bylo podstatně složitější. Takto jsme kontrolovali své vedení a následně jej navýšili. Teď nás čeká cesta k prvnímu derby sezony do Černic, kde si to v neděli rozdáme s naším odvěkým rivalem. Snad se všem do té doby zahojí šrámy utrpěné v Liticích. Výhra by tomu měla napomoci.

slavnostní nástup

jako první se v nové sezoně dotknul balonu Bihy - není za to něco do kasičky?

naši střelci - dvougólový Dan Červený, Filip Šperl a premiérový střelec Vítek Pikhart

vítězný pokřik v šatně po zápase

večerní akce v Hradišti, kde pohříchu oslavili výhru jen Tomíno a Laďas. ale kvalitně.