Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

MARTIN BERÁNEK   DAN VÁVRA   VÍT PIKHART    PATRIK KOČÍ

( 75' MARTIN VALEČEK )

JAN BIHARY            JAN RUCKÝ

( 72´ MARTIN BLUMENTRITT )

Na hřiště Rapidu jsme přijeli hájit v přímém souboji průběžnou čtvrtou pozici v tabulce a především navýšit bodový odstup od spodních pater tabulky. Z dovolené se vrátil Bejk a herní pauza na něm nebyla ani v nejmenším patrná. Vali tak zůstal tentokrát na lávce, kde jej doplnili Pišta a Maken. Filipa zdravotní potíže na plac nepustili, Dan pilně pomáhal s výstavbou stropů a tak šel od začátku do útoku Hanz. K němu se připojil Bihy, i když nebyl také úplně fit.

Začátek zápasu nám vyšel. Byli jsme herně vyrovnaným soupeřem a chybělo jen úspěšnější zakončení. První přesnější ránu vyslal na Bejkovu bránu Rapid ve třetí minutě, Petr ale v pohodě střelu kryl. V 5. minutě vybojoval aktivní Hanz rohový kop po kterém Danny pálil a golam Matějka s velkými problémy vytáhl jeho skákající střelu na další roh. Kombinace po něm však vedla k Patrikově ofsidu a nic nebezpečného jsme tedy nepředvedeli. Na druhé straně zahrávali roh i domácí, ale z něj jsme šli do rychlého brejku 3na2, ale Bihyho nepřesná přihrávka poslala naopak do útoku domácí. Hanz se ale výborně vrátil a byl z toho jen další roh domácích, který skryl jistý Bejk ve svých rukavicích. Po čtvrthodině hry přišla asi největší příležitost Rapidu, když z dálky trefil hráč s číslem 3 ( kterého v zápisu ani nevidím ) břevno Bejkovy brány. Je ale potřeba říct, že střela šla doprostřed na vrchní část břevna a Bejk ránu kontroloval. Odpověděli jsme rychlou akcí, když Pytlos vyvezl balon středem, dal na Páťu do strany a na jeho centr jen těsně nedosáhl ani Vítek ani Bihy. Pak musel odvracet centr domácích na roh Fury, na druhé straně Bihyho centr Matějkovi vypadl z rukou a Vítkovi chyběl jen krůček k doražení do brány. Po půlhodině hry jsme několikrát chybovali ve středu hřiště při naší rozehrávce a domácí měli další příležitosti, se kterými ale naštěstí naložili tak, že Bejk odolal. Ve 42. minutě Bejk vyběhl proti kolmé přihrávce, balon ale v souboji propadl k hráči Rapidu ale odkrytou a jen Furym chráněnou branku lobem minul. Do šaten jsme tak odcházeli za bezbrankového stavu, i když příležitost na otevření skóre měly oba mančafty.

Do druhé půle Dan mužstvo nahecoval a zdůraznil nutnost zpřesnění přihrávek ve finální části a potřebu střelby. Jak se říká - bez ranky není branky - a mokrý terén ke střelbě přímo vybízel. Domácí golman byl dobrý při centrovaných balonech, dvakrát mu ale míč při střelách z rukavic vypadnul. Hned z počátku druhé půle jsme se dostali k trestňáku, který Patrik trefil vedle brány. Následné napřesnosti v naší rozehrávce soupeř naštěstí opět nevyužil i díky obětavosti obrany. V 53 minutě Páťovi rána hodně nesedla a z dobré pozice pálil mimo. Z protiútoku líznul Pytlos centr těsně před dobíhajícím hráčem Rapidu na malém vápně a útočník tak promáchnul. Následný centr Bejk s jistotou stáhnul ze vzduchu. Z dobré pozice pak kopal trestňák po faulu na Hanze Fury, trefil ale střed brány a Matějka neměl problém. Další střelu vyslal soupeř vedle Bejkovy brány po další chybě v naší rozehrávce. Opětovali jsme Hanzovou ranou do tyče, ale i kdyby trefil Hanz přesně, bylo by to k ničemu, protože pomezní mával ofside. V 67. minutě ve skluzu zahrál Fury balon na další roh. Na druhé straně opět Fury pálil jen slabě. Hanz se pak prvním dotekem poslal spíše k rohovému praporku, než k bráně a z nadějného brejku jsme vytěžili jen odvrácený centr. Do hry pak šel Vali a Maken a my mírně přeskupili své řady. Fury se vytáhnul do zálohy a Patrik do útoku. V 75. minutě šel Patrik sám na golmana ze strany a v dobré pozici ještě přihrával. Bohužel nepřesně. Bihy o minutu později postupoval stějně, bohužel i se stejným výsledkem. Ještě jednu šanci jsme dostali od soupeře darem, když Patrik získal balon na domácím stoperovi, Matějka jej ale vychytal. V 78. minutě pálil Vítek z nějakých 25 metrů vysoko nad. V 80. minutě se do té doby přesný sudí upískl a přisoudil nám omylem trestný kop z velmi dobré pozice. Patrikova přízemní střela šla ale vedle a nikdo na ni ani nenabíhal, aby ji do brány usměrnil. Bohužel v 83. minutě přišla kompenzace, kdy byl na straně vedle našeho vápna držen soupeřem Vali, ale trestňák kopali domácí. Jejich cent doletěl až na zadní tyč, kde Pytlos neuhlídal Maxe Sahaje a ten málem protrhnul síť Bejkovy brány - 1:0. Dan zareagoval okamžitým vysláním Pišty na hřiště a stažením hry na tři obránce. Právě Pišta se dostal do dobrého náběhu, byl však tělem odstaven. V úplném závěru jsme ještě kopali po faulu na Patrika trestňák od půlky a domácí odvrátili s námahou na roh. Beryho centr po něm hlavičkoval krásně Pytlos, ale těsně vedle. Za Ondrou stál ještě Pišta, který měl také dobrou pozici. I přes tlak v závěru jsme se již do dalšího zakončení nedostali a domácí tak zvítězili nejtěsnějším rozdílem.

Do Hradiště body nevezeme i přesto, že jsme odehráli velmi dobrý zápas a domácím jsme jejich výhru rozhodně neulehčili. Bohužel bez kvalitního zakončení a alespoň průměrné produktivity se ale k výhře jen těžko dopracujeme. Na gól potřebujeme příliš velké množství šancí a kvalitní mužstva nám šance poskytovat nebudou. Na střelbu se tak musíme zaměřit a vše napravit již v příštím týdnu na domácím hřišti proti Smíchovu, který nečekaně prohrál na Spojích, čímž se naše jednobranková prohra s nimi jeví sice jako dobrý výsledek, ale body nemáme již ze dvou zápasů po sobě. Na našem hřišti tak v sobotu musíme "čísko" rozdrtit a rázně odmítnout náš postupný postup tabulkou směrem dolů. Po dnešním výkonu jsem si jistý, že na to máme a že když dáme ze šancí góly, tak určitě nevyjdeme bodově naprázdno!

14 Spartak Chrást 5 1 0 4 2:16 3 0 0

Hráli jsme na Rapidu                                   a Fíra se na zápas obul velmi zvláštně
poslední přípravy před nástupem na hřiště
slavnostní nástup obou mužstev
ve hře jsem měli několik dobrých příležitostí, ale branku nakonec dal šťastnější soupeř.