Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

MARTIN BERÁNEK  DAN VÁVRA  MARTIN FURÁR  MAREK DRAHOŇOVSKÝ

( 79' FILIP ŠPERL )

PATRIK KOČÍ        JAN RUCKÝ

( 67´JAN BIHARY )

Na vlastní trávník jsme se vrátili k fotbalovému derby se soupeřem ze Smíchova se kterým jsme rozhodně nebyli v pozici favorita. Obzvláště když Danovi chybělo hned několik hráčů základní sestavy. Naštěstí šíře kádru a jeho vyrovnanost se osvědčila a kluci, kteří do zápasu nastoupili, rozhodně nezklamali. Je škoda, že na střídání byli jen dva hráči - Filip a ne zcela zdravý Bihy, který se zároveň ujal funkce grilmena a vyhříval se až do šedesáté minuty u grilu s klobáskami.

Byli jsme připraveni na zápas, kde měl být soupeř papírově lepší a my mohli získat především nasazením a bojovností. Hosté opravdu nastoupili k zápasu aktivně a již v 5. minutě hasil Pytlos brejk soupeře. Naštěstí sudí Lhoták vyřešil vše důraznou domluvou a Smíchovští kopali trestňák. S tím si Bejk v pohodě poradil. Po dalším Bejkově zásahu po hlavičce Smíchova vybojoval na druhé straně roh pro Tornádo Vali. Patrikovi pak balon v dobré pozici po Pytlosově přihrávce odskočil ( jaký to div na našem dokonalém pažitu ). V 16.minutě přihrál Hanz Dannymu a ten z dálky zkusil štěstí. Sedmnáctiletý Bešta v bráně Smíchova ale jeho střelu zkrotil. V 19. minutě byl před vápnem faulován Hanz a Dannyho dobrou střelu k tyči vytáhnul mladý golman na roh. Po něm pálil vysoko nad Patrik. Ve 22. minutě fauloval Patrik smíchovského Ostrouckého, který si neodpustil komentář, který sudí ohodnotil kartičkou,. Tu viděl i Patrik. Čísko pak z trestňáku trefilo tyč Bejkovy brány a obrana odklidila balon do bezpečí. Další trestňák Smíchova mířil do zdi a střela ve 33. minutě vedle Bejkovy brány. Na druhé straně byl faulován Patrik a Dannyho rozehrávku napálil právě Páťa do ruky soupeře a kopali jsme z ještě lepší pozice. Patrik ale trefil zeď, Pištova dorážka skončila v zahradě za pletivem. Další faul byl na půlce na Karlose a centr odvrátil golman Bešta na aut. Největší šance první půle přišla těsně před přestávkou, když se na Bejka řítil kanonýr Rubricius, ale Petr předvedl skvělý zákrok a udržel nerozhodný stav, který platil v poločase.

Druhou půli načal Fury střelou z trestňáku, kterou trefil kraj zdi a golman vytáhl balon na roh. Z něj jsme nedokázali zakončit a hosté se dostali do rychlého brejku. Bejk ale vše zdárně vyřešil. Patrik pak vypálil a následně z rohu vysoko přestřelil. Bejk na druhé straně vytáhl nebezpečnou střelu střídajícího Fujana na roh. Po hodině hry byl u půlky faulován Vali, ale na Dannyho centr nikdo nedosáhl. Z nenápadné akce trefuje v 62. minutě čísko opět tyč naší brány. Bihy pak nechal gril Laďasovi a šel rozhodnout - jak to viděl ve svém snu. Aktivnější ale byl soupeř a jeho střely naši bránu míjely. Naše největší šance přišla po trestňáku od půlky, když balon doletěl až na zadní tyč, kde ale Bery v těžké pozici v souboji poslal balon jen na horní síť brány. Deset minut před koncem se řítil na Bejka podruhé v zápase Rubricius. Udělal Bejkovi kličku čímž ale ztratil rychlost a dobře se vracející Pytlos dokázal brance zabránit i díky tomu, že si hostující kanonýr na malém vápně šlápnul na balon. Hodně se rozčiloval, ale bohužel pro nás mu to dlouho nevydrželo. Z následného rohu totiž doletěl přezažený centr na zadní tyč do souboje Furyho s Baštářem. Výsledkem byl nepovedený odkop, který skončil v protilehé šibenici naší brány - 0:1. V zápise je jako střelec uveden Filip Baštář, tak to tak nechme. Na závěr jsme zkusili zatlačit a výsledkem byla především Bihyho šance. Honza místo rychlé střely zvolil kličku pro vylepšení pozice, ale obrana mu balon sebrala. V úplném závěru zkusil mladého golmana překvapit Danny, který z trestňáku od půlky nečekaně necentroval, ale zkusil trefit bránu. Nejít jeho střela doprostřed, měl by Bešta velké problémy. Takto vytěsnil balon na roh. Na něj šli do vápna všichni kromě Karlose, který byl jeden na jednoho na půlce a po odkopu musel vynaložit veškerou svoji rychlost k zamezení střely na naši bránu. Autové vhazování po jeho zákroku už se ani neuskutečnilo a opravdu velmi dobrý sudí Lhoták utkání ukončil.

Bohužel jsme potřetí v řadě prohráli o jeden gól a podruhé v řadě jsme nedokázali skórovat. Na neúčast některých hráčů se vymlouvat nemůžeme, protože šance si vytváříme, jen ta produktivita je bídná. Na příští zápas vyrážíme pod Radyni na hřiště nyní posledního Starého Plzence, kterému máme za poslední roky co vracet. Věřím, že na rovném, měkkém a velkém hřisti se nám bude dařit. Body již potřebujeme jako sůl. Po skvělém začátku soutěže jsme teď v posledních zápasech dost bodů soupeřům přenechali. V tabulce jsme ve velmi vyrovnaném středu a výsledky ostatních utkání určily, že na tři mužstva před sebou ztrácíme pouhý jeden bod a dokonce pět mančaftů za námi má jen o dva body méně!

Jen drobná poznámka k dosavadní nominaci rozhodčího na příští zápas - opravdu nechápu, jak svaz může nominovat našeho hráče jako sudího našeho zápasu. Jednak nám tím znemožní jeho nominaci k zápasu - to by při plné účasti ostatních nemělo zase až tak vadit. Především je to naprosto hraniční s ohledem na regulérnost soutěže samé. Nehledě na jistě velmi nepříjemnou pozici do níž Zdeňka touto nominací svaz dostává. Argument, že sudí nejsou neberu! V prakticky soubežně hraném utkání v nedalekých Černicích jsou tři jiní sudí a rovněž na zápas ve Zruči je nominovaný jiný sudí. Přeci není problém nasazení prohodit.

slavnostní nástup

z Bihyho se stal grilmen       z louky v průběhu zápasu odstartoval horkovzdušný balon