Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

( 19´JAKUB ŽENÍŠEK )

MARTIN BERÁNEK  DAN VÁVRA  VÍT PIKHART  PATRIK KOČÍ

( 75´FILIP ŠPERL )

DAN ČERVENÝ    JAN BIHARY

Na hřiště pod Radyní jsme zamířili, vzhledem k dosavadním výsledkům, jednoznačně pro tři body. I když se nám na Plzenec dlouhodobě nedaří, věřili jsme, že to dnes zlomíme. Alespoň já ano. Do sestavy se vrátil Dan Červený, kterému to v úterý na tréninku padalo do brány jedna radost. K dispozici byl také Vítek a Bihy konečně vyléčil virózku. Naopak Hanze do zápasu nepustila bolavá achilovka.

Zápas jsem začali aktivně a první střelu vypustil ve druhé minutě Vítek. Střela ale byla slabá a Csengöho v domácí bráně neohrozila. První větší šanci měl o minutu později Bery, který si balon od lajny navedl až do vápna. Jeho střelu domácí golman vyrazil těsně za paty dobíhajícího Dana. A opět, jako v předchozích zápasech, nedáš - dostaneš. V 6. minutě domácí šli do útoku, první střelu ještě Bejk parádně vyrazil. Z následného závaru však vzešla nechytatelná dorážka Lukáše Vokurky a domácí šli do vedení - 1:0. Ve 12. minutě napálil Páťa trestňák vysoko nad domácí bránu. Ještě před ulynutím dvaceti minut hry musel střídat Karlos, kterého píchalo ve svalu. Ženda tak šel na beka i když na "druhou nohu". Soupeře jsme přitlačili a vytvořili si převahu, kterou jsme ale nepřetavili v žádnou nebezpečnou situaci v domácím vápně. Z defenzivy vyrazili plzenečtí ve 26. minutě do rychlého kontru, který Bejk pokryl. Na druhé straně se ocitl sám před Csengöem Dan Červený. Jeho lob přes vybíhajícího golmana skončil asi metr vedle tyče domácí brány. Z protiútoku fauloval Vali na hranici vápna soupeře uviděl žlutou kartičku a domácí kopali trestňák z velmi dobré pozice. Naštěstí jej namířili pouze do Bejkem pečlivě vystavěné zdi. Přesně po půlhodině hry fauloval opět Vali a byl rád, že během dvou minut neviděl druhou žlutou. Trestňák byl tentokrát z větší vzdálenosti, ale Pavel Brejcha tentokrát trefil fantasticky. Do svého levého vinglu Bejk prostě dosáhnout nemohl - 2:0. Do půle jsme ještě předvedli krásnou kombinační akci po naší levé straně do které se zapojilo asi pět hráčů vždy na jeden dotek. Patrikův prudký centr ale z malého vápna Dan nedokázal usměrnit. Škoda. Do kabin jsme tak šli s dvoubrankovým mankem a s vědomím, že domácí skutečně nehrají tak dobře, aby nás porazili. To bychom ale museli proměňovat svoje šance.

To také byla Danova hlavní promluva v šatně. Zpřesnit kombinaci, zlepšit pohyb, nabízet se a hlavně zakončovat. Domácí poslali do druhé půle Menšu a náš zlý sen se opět začal naplňovat. Už po necelých pěti minutách hry se zadrhla spolupráce Furyho s Bejkem, bezprizorní balon získal právě Menšík a do prázdné navýšil na 3:0. Pak jsme se trošku probrali a především Patrik začal střílet. Jeho pokusy šly ale většinou mimo, nebo do středu brány. Po hodině hry byl na středu hřiště cca 30m od domácí brány faulován Vali, ale Dannyho cent šel na golmana a ten balon nepustil. V 65. minutě jsme kopali další trestňák z pozice, ze které Berjcha v první půli trefil šibenici. Dany ale stefil spíše centrovaným balonem opět střed brány. V 68. minutě hledal Patrik v úniku ještě na zadní tyči lépe postaveného hráče - balon skončil v autu. Na druhé straně poslal Fury od lajny dlouhou "malou" domů Bejkovi. Přihrávka byla ale slabá, navíc si asi nevšimnul hlídkujícího Menšíka, který pohodlně zaznamenal svůj druhý zásah - 4:0. Vali odpověděl v 72. minutě hlavičkou po rohu. Šla ale těsně vedle. O minutu později trefil opět Vali po dalším rohu opět hlavou tyč domácí brány, balon se odrazil k Danovi, který orazítkovat z metru totéž místo domácí svatyně. Tu samou tyč trefil po trestňáku po faulu na Víťu z pětadvaceti metrů Fury. Tentokrát už Dan trefil dorážkou prostor vymezený třemi bílými tyčemi a my po bezmála třech zápasech dali konečně gól - 4:1. Do hry šel místo Beryho Filip, Fury se vysunul a obrana zůstala ve třech. To byla naše poslední šance na zvrat. Bohužel v 80. minutě byli domácí na hranici našeho vápna důraznější. Menšík vybojovaný balon odmítl dopravit do sítě sám a zkompletovat tak hattrick a daroval branku Janu Kuncendörferovi - 5:1. Zápas byl sice rozhodnut, ale ke cti našich kluků slouží další snaha o zkorigování stavu. Bohužel na Páťův cent nikdo nedosáhl, Vítkova střela šla vedle a pěkný Valiho průnik obrana Plzence nakonec zblokovala na roh. Po něm ještě šel do brejku opět Menšík, ale Páťa s Žendou jej zastavili i za cenu žluté karty, kterou po celý zápas přesný sudí Nešpor ukázal Patrikovi. Z trestňáku už nic domácí nevymysleli, ale vůbec jim to nemuselo vadit.

Již čtvrtá porážka v řadě nás hodně mrzí, protože Plzenec rozhodně nebyl soupeř, se kterým bychom měli prohrát. Bohužel produktivita určila jasný výsledek v náš neprospěch. Pokud budeme se šancemi nakládat lehkovážně a pokud se alespoň nevyrovnáme soupeři v důrazu, tak nemáme šanci ani s doposud posledním týmem soutěže. Za týden nás čeká naopak tým z čela tabulky - nováček z Druztové. Uvidíme, zda se nám podaří přetrhnout sérii nezdarů, ale určitě už by bylo na čase. Věřím, že Drutová odjede z hradišťské kotliny bez bodů.

střelec Tornáda: Dan Červený