Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

MARTIN FURÁR

MAREK DRAHOŇOVSKÝ     DAN VÁVRA              PATRIK KOČÍ

( 64' FILIP ŠPERL )

JAN BIHARY           DAN ČERVENÝ

Doma nám letos zatím pšenka nekvetla a to jsme chtěli zlomit proti aktuálně druhému týmu - Druztové - proti které se nám dlouhodobě poměrně daří. Bohužel nepovedený zápas v Plzenci nás stál nejen body, ale i Vítka, který nemohl kvůli zranění nastoupit ani nyní. Bery nestihnul vyležet viróru a Pištovo koleno je také ve stavu, který mu hru neumožňuje. Dan tedy povolal na lávku starou gardu - Zajdu a Zbyňu, kteří byli připtaveni v nouzi nejvyšší do hry zasáhnout. Filip byl tak jediným "regulérním" hráčem na střídání a věděli jsme, že Danny potřebuje odejít do práce dříve, takže tohle střídání bylo jisté. Opravdu velmi nedobrá situace a všichni, kteří nepřišli by se měli zamyslet. Naštěstí zápas zvládli dohrát všichni, kteří byli v ohrožení - Vali s rukou, Pytlos a Mára s kolenem a Karlos se svalem.

Zápas sačal naším výkopem a hned první akci potáhl po lajně Patrik, jehož centr byl zablokován. Následně byl před šestnáctkou faulován Vali a od zdi odražený balon trefil Pytlos vysoko nad bránu hostí. Pak Druztová převzala aktivitu a mírně nás zatlačili. Šanci si ale nevypracovali. My reagovali rychlým Patrikovým autem, který Bihy zpracoval, nacentroval a obrana srazila míč na další roh. Po něm hlavičkoval Pytlos vedle. Nadějnější pozici měl po dalších pěti minutách Fury, který po dalším rohu promáchnul  balon někde kolem penalty. Hosté pak měli k dispozici trestňák, který Bejk s jistotou lapil. Patrikova střela šla následně vysoko nad a stejně tak dan Červený zařízení netrefil. Sice jen těsně, ale Purkar mohl být v klidu. Ve 25. minutě nám docela zatrnulo po tvrdém souboji o balon, kdy se Fury střetl s Jirkou Folkem a oba hráči museli být alespoň lehce kelenem stříknuti na holeních. Přesně po půlhodině hry se po rohu hostí dostal odvrácený balon za vápno k nekrytému Petru Ježkovi, který skákavou střelou trefil přesně k tyči - 0:1. Bejk byl bez šance zasáhnout. Balon bez teče prošel snad přes pětici hráčů. Bihy mohl odpovědět ve 34. minutě, kdy se ocitl sám před hostujícím golmanem Purkarem, ale nepřekonal jej. Následně si po důrazném souboji pustil ústa na špacír Mára a od sudího zaslouženě uviděl žlutý kartonek - prasátko už chrochtá. Těsně před půlí bylo horko na obou stranách. Nejprve byl faulován JB7. Dannyho střela šla ale na střed a hosté se dostali do rychlého útoku, který skončil na Bejkově tyči. Následně fauloval Bihy, odvrátili jsme na roh, který se ještě dvakrát opakoval. Na druhé straně ještě Danny trefil z dalšího trestňáku velmi povedeně těsně mimo, když ukázkově obstřelil zeď. Do stínu stromů za spodní bránou se tedy oba mančafty odebraly za jednobrankového vedení hostí z Druztové. To nebylo rozhodně neřešitělné a my věřili v obrat.

Vstup do druhé půle nám ale hrubě nevyšel. Ještě než uběhlo prvních pět minut kopali hosté roh a obrana balon odvrátila jen na hranici velého vápna. Tam si míč našel volný Michal Hakr a z první trefil přesně k tyči Bejkovy brány - 0:2. Danny zkusil ještě jeden trestňák, ale branku neohrozila ani následná Patrikova střela. Naopak po Patrikově kličce do hráče se k míči dostali hosté a svůj útok zakončili neslanou nemastnou střelou. Bohužel balon změnil směr o bránícího Pytlose, Bejk byl v pohybu a zpátky se již neměl šanci vrátit - 0:3. Bihyho kličky pak nevedly ke kýženému cíli, ani o chvíli později, když střela byla jen slabá. To již byl na hřišti místo Dannyho Filip, který si naběhl na kolmici, ale Purkar byl z brány venku včas. Střelu zkusil i Karlos, Furyho pokus golman vytěsnil na roh. V 76. minutě zahrával Patrik trestňák od půlky, jeho centr si našel Pytlos a balon usměrnil tentokrát do té správné brány - 1:3. Do konce zbývalo ještě čtvrt hodinky a my se pokusili Druztovou přitlačit. Prakticky hned po rozehrávce vybojoval na chybující obraně balon Dan, ale sám před golmanem neuspěl. To byla obrovská škoda. Mít stav 2:3 a dostatek času, věřím, že bychom nějaký bod urvali. Přesto jsem nepolevili a zkoušeli vstřelit další branky. Bihy parádně zatáhnul balon po lajně, jeho zpětnou přihrávku trefil Fury nad bránu. Stejně se vedlo o chvíli později i Kubovi, který přestřelil z pozice na zadní tyči. Své šance měli i hosté, Bejk byl ale pozorný a obrana celkem fungovala. další obrovskou šanci vypracoval svým napadáním Filip. Donutil golmana k chybě, na zpětnou přihrávku ale Dan nedosáhl. Tlak zakončil hlavičkou po dalším Bihyho centru Fury. Opět bohužel nad Purkarovu bránu. Skóre se tedy již nezměnilo a my máme na domácím hřišti i nadále nulovou bodobou potenci.

I přes zlepšený výkon oproti předchozímu zápasu jsme na body nedosáhli. Je to velká škoda. Hrát takto v Plzenci, určitě bychom bez bodů neodjížděli. Ale to je kdyby a na to se nehraje. Dnes nás opět zradilo proměňování šancí do kterých se dostáváme prakticky proti každému soupeři. To lze považovat za pozitivní, ale jejich proměňování je tragické. Stejně tak je naší slabinou bránění standartek. Z těch dostáváme spousty gólů a z našich trefujeme prvního bránícího hráče. To je nepřijatelné. Zlomit to zkusíme na hřišti Vochova, který je naším sousedem v tabulce. Hrát se tak bude o velmi důležité body, které věřím, že tentokrát poputují do Hradiště.

střelec Tornáda: Ondra Pytlík