MARTIN BERÁNEK    JAN BIHARY        MARTIN BLUMENTRITT

( 72´ DAN VÁVRA )

DAN ČERVENÝ    PATRIK KOČÍ

( 80´ FILIP ŠPERL )

K zápasu ve Vochově jsme po sobotních překvapivých výsledcích našich konkurentů vyráželi jako aktuálně poslední tým tabulky. Vochov na tom byl jen o bod lépe a tak jsme věřili v bodový zisk, který nás i přes některé dobré výkony v poli již pět kol míjel. Dan trošku zamíchal sestavou a věřili jsme v oživení. Především to však chtělo proměňovat šance, které jsme si i tak v předchozích zápasech vytvářeli. Důraz jsme kladli i na to, to vzadu "to zavřít", protože branky v předešlých zápasech byly většinou z kategorie zbytečných po našich chybách.

Soupeř se sotva sešel a začátek zápasu začínal pouze v desíti. Jedenáctý hráč dorazil po desíti minnutách hry. To už jsem měli na kontě dva rohové kopy, ale branku jsme vážněji neohrozili. Ještě v desíti zahrozil i soupeř. Bejk ale čisté konto uhájil i díky značně vychýlené mušce domácích. V 16. minutě Patrik zatáhnul balon a jeho přihrávku patou promáchnul Maken. Za ním stojící hráč Vochova zahrál na další roh. Na druhé straně Karlos ztlumil balon směřující do brány na prsou a Bejk jej včas dostal do své moci. Pomalu jsme začali získávat převahu, ale Patrikova i Danova střela cíl minuly. Ve 27. minutě byl faulován před vápnem Bihy. Rozehrávky se ujal Patrik a současně s hvizdem sudího vyslal dloubáček na Furryho, který vsítil. Rozehrávka ale byla po protestech domácích posouzena jako předčasná a tak se vše opakovalo. Po hvizdu se již vše nepovedlo stejně dobře a balon ani Furry ani Bery na hřišti nezastihli. Po půlhodině netrefil balon téměř na brankové čáře Vítek. Na druhé straně chyboval Maken, Bejk ale vše zachránil. Patrik se pak ocitl po pěkné Beryho uličce sám před golmanem domácích. Jeho pokus o housle ale do sítě neprošel. Vítek pak zahrával trestňák po faulu na sebe. Střela šla hodně daleko od Elkobrosyho brány. Bihyho střela byla také slabá a šla těsně vedle. To už jsme získali tlak, ale ani další Patrikův pokus, ani Furryho střela se do brány nedostaly. Ve 42. minutě dostal hodně prostoru na naší levé straně Bery. S balonem prošel až do vápna a když všichni čekali centr nebo zpětnou přihrávku, tak vsítil - 0:1. Jak jednoduché, pánové! Na úplném konci poločasu měl gól na noze Pytlos, ale sudí mu odpískal útočný faul a okamžitě raději i poločas.

Do druhé půle jsme se museli hlavně uklidnit v zakončení, vedli jsme a soupeř byl po pravdě řečeno dost tragický. Prostě ideální stav pro získání herní a střelecké důvěry a také k vylepšení skóre. Ale podcenit jsme nesměli protiútoky Vochova, jehož útočníci hráli na hranici ofsidu ( tedy spíše za ní ) a stačilo se jednou zapomenout a mohlo být zle. Hned ve 47. minutě jsme se ale do ofsidu dostali my a tak dosažený gól neplatil. Herně jsme se jednoznačně zlepšili a hrnuli soupeře k jeho bráně. Bihy bohužel zakončil slabě, následný závar trval snad tři minuty, ale všechny naše pokusy schytala domácí obrana, která hrála velmi obětavě. Maken pak posunul balon na Páťu, který z hranice penalty netrefil branku. Soupeř kontroval dvěmi střelami, ale Bejk byl pozorný. Danny hned po příchodu na hřiště síť v domácí bráně rozvlnill, ale opět byl máván ofside. Předně po hodině hry dal Bery proti noze balon Páťovi a ten se konečně trefil - 0:2. To jakoby domácí definitivně zlomilo a my počítali další a další šance. Ze stálého tlaku jsme vytěžili další branku v 74. minutě, kdy po pěkné kombinaci Patrika s Furym dorazil jeho střelu do prázdné brány Dan - 0:3. Neujala se následná Valiho rána z dálky a v 78. předvedl Martin při svém dalším průniku trojitého odpíchnutého Lafatu. Sudího neobalamutil, ale za umělecký dojem si 9,9 určitě zaslouží. Na Beryho střílený centr před odkrytou bránou nedosáhl v 82. minutě Furry. Skóre zápasu uzavřela asi nejhezčí akce dne, když Dannyho parádní centr pustil Filip za sebe a Patrik z první trefil vingl domácí brány - 0:4.

Zápas jsme zasloužene ovládli a to jak herně, tak i výsledkově. Při lepší produktivitě jsme si mohli skóre ještě výrazněji vylepšit, ale nebuďme neskromní. V naší situaci jsou tři body ze hřiště soupeře výborné a jsou velkým povzbuzením do dalších zápasů. V příštím kole nás čeká další boj o veledůležité body v přímém souboji mužstev, které by měly mít obdobnou výkonnost - s Dýšinou, která v tomto kole překvapila penaltovou výhrou v Druztové a nesmíme ji v žádném případě podcenit.

Dan naordfinoval a řídil pořádnou rozcvičku mančaftu

Dan naordinoval a sám i řídil pořádnou rozcvičku celého mančaftu.

již při nástupu bylo jasné, že domácí nejsou v nejsilnější sestavě - pouze deset borců v modrém