Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

z prvních domácích bodů moc radosti nemáme........

MARTIN FURÁR     JAN BIHARY

MARTIN BERÁNEK                            PATRIK KOČÍ

DAN ČERVENÝ    JAN RUCKÝ

( 45´ FILIP ŠPERL )

Doma jsme zatím letos nezískali ani bod a to jsme v zápase s Dýšinou chtěli změnit. K zápasu ale nebyli k dispozici Danny a Maken pro pracovní povinnosti, Vítek byl mimo se zády, Mára s kolenem a Pištu do hry nepustilo "trvá". Naopak alespoň na druhou půli dorazil Houdy. Na třídání tak byl první poločas pouze Filip. Vzhledem k nemoci Patrika a Hanze, kteří přesto nastoupili, to nebylo nic moc. Jelikož bylo jasné, že vítěz zápasu se posune do klidnějších pater tabulky a poražený spadne do pásma sestupu, byl zápas pro další vývoj sezony veledůležitý.

Zápas jsme začali ve velmi dobrém tempu. Hned po rozehrávce jsme hostům sebrali balon, Kuba si narazil a Patrikem a hosté odvrátili s vypětím všech sil na rohový kop. Ve druhé minutě kopali naopak hosté trestňák, naše obrana ale zafungovala skvěle. Následovala série našich rohových kopů, ze které vyplynulo pouze Patrikovo zakončení velde Dýšinské brány. Hosté pak v útoku vystčili růžky a Karlos soupeře přistrčil těsně před vápnem. Kopali tak trestňák z velmi zajímavé pozice. Bejk si ale střelu směřující nad bránu pohlídal. Karlosův průnik pak skončil dalším rohem - Dan hlavičkoval nad, Furry z další akce pálil tvrdě ale nepřesně. Ve 12. minutě Dan vybojoval na golmanovi Fialovi balon, Hanz jeho přihrávku zahrál velmi chytře, ale bohužel opět těsně vedle brány hostí. Třináctá minuta byla naší šťastnou. Bihy parádně vysunul Patrika, ten přihrál Danovi, který potvrdil střeleckou formu - 1:0. O dvě minuty později jsme se mohli radovat opět. To by ale Patrik musel přesněji zakončit svůj samostatný postup na golmana hostí. Další 100% šance zůstala nevyužita. Hosté pak kopali terstňák. Nebezpečný centr Bejk nadvakrát zkrotil. V 19. minutě trefil Furry střelou do hlavy golmana Fialu, balon skončil na tyči a obrana odvrátila na další roh. Patrikovi branky nepadaly, tak to zkusil jako nahravač. Bohužel jeho výborné přihrávky nezužitkovali ani Bihy, ani Pytlos. Oba pálili nepřesně. Dýšinský roh pak skončil těsně vedle Bejkovy brány. Bery ve 38. minutě svoji střelu otřel o Dana, nabrala směr bohužel opět vedle brány. Ve 40. minutě bylo už veseleji. Další Danovu střelu odvrálita obrana hostí na roh. Patrikův centr doletěl až na zadní tyč na Furryho hlavu a martin se konečně trefil - 2:0. Poločas jsme sice vyhráli, ale skóre mělo být podle obrazu hry minimálně dvojnásobné. Neproměňování šancí bylo opět naší největší slabinou. Ale šli jsme hrát "z kopce" a to nám dávalo dobré vyhlídky.

Do druhé půle šel na plac místo Hanze Filip. Uvedl se hned docela slušnou hlavičkou, ale Fiala byl na místě. Z dalšího rohu pak hlavičkoval Vali, ale opět pouze do Fialových rukavic. Po hodině hry vypálil z trestňáku parádně Dan. Balon před golmanem skočil ale ten jej dokázal vytěsnit na další roh. Dýšinští stále živili naději na bodový zisk a jejich střela v 64. minutě skončila těsně vedle. Patrikův centr z dalšího trestňáku trefil vedle brány Furry. V 72 minutě jsme pustili hosty do nebezpečného brejku. Bejk ale skvěle zasáhl. Bohužel to se vůbec nedá říct o následné činnosti obrany. Ta nedokázala balon, který jsme měli ve své moci, dostat do bezpečí a hosté napodruhé již Bejkovi šanci nedali. Střela Vráti Nového byla nechytatelná - 2:1. Od této chvíle hosté ucítili ještě větší šanci na body a zvýšili svoji aktivitu. My sice hráli s balonem, ale směrem dopředu to nebylo nic obzvlášť nebezpečného. Naopak. Necelých deset minut před koncem hrubě chyboval Pytlos, který jako poslední hráč ztratil balon a Kuba Soroka nezaváhal - 2:2. Po spoustě šancí na naší straně to byl šok. A mohl být i hůř. V 85 minutě odkopl Pytlos balon na roh před prázdnou bránou jen těsně před útočníkem Dýšiné. Vítězství nám mohl v samotném závěru zajistit Furry, který ale balon na penaltě netrefil vůbec dobře a ve skvělé pozici opět bránu soupeře netrefil. Hosté tak vytěžili z minima maximum a my se museli pokusit urvat alespoň bod útěchy v penaltovém rozstřelu.

Šlo se kopat na horní bránu a jako první se k balonu postavil hostující kapitán Šesták. Jeho střelu Bejk vyrazil a my tak měli šanci se hned v první sérii soupeři utrhnout. Pytlos s jistotou proměnil a my vedli. Za hosty pak postupně uspěli Mužík, Pěč, Šedivec i golman Fiala. Naši střelci - Bihy, Dan, Furry a Patrik se ale také ani jednou nezmýlili a tak nám Šestákův neúspěch a Bejkův bravurní zákrok z první série zajistil druhý bod.

Máme tedy první dva body z domácího trávníku, ale vzhledem na vývoj utkání a spoustě neproměněných šancí jsou dva body jednoznačně ztrátou. Měli jsme mít plný počet a do dalších kol jsme mohli jít s větším klidem. Do Chrástu tak jedeme sice jako lépe postavený mančaft v tabulce, ale jednoduché to tam rozhodně nebude. To už víme z předešlých sezon. Stejně tak víme, že na větším hřiši by se nám mělo hrát lépe a věříme v bodový import do hradišťské kotliny.

Tabulka se neskutečně vyrovnává. Litice překvapivě porazily Smíchov a bodově se na nás dotáhly, překvapila i výhra Unionu nad vedoucími Spoji. V neděli pak byly výsledky spíše očekávané, i když Dýšina o půli prohrávala na Košutce a zápas musela otáčet, Rapid si v Chrásteckém vyhnanství poradil s Černicemi a Plzenci nevyšel finiš proti Zruči, když ta vedla již 3:0 a nakonec se musela strachovat o těsnou výhru. Zápas byl asi poměrně vyhrocený, když padlo na každé straně po jedné červené kartě. Chrást si ve Vochově pěkně zastřílel, odpoutal se z posledního místa a vylepšil si skóre i náladu před zápasem s námi.

střelci Tornáda: Dan Červený, Martin Furár