Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

MARTIN FURÁR       JAN BIHARY

MARTIN BERÁNEK                                      MAREK DRAHOŇOVSKÝ

( 73´ DAN VÁVRA )

PATRIK KOČÍ     DAN ČERVENÝ

Poslední zápas podzimní části soutěže jsme odjeli odehrát do Zruče. Bohužel ani jeden z možných golmanů neměl čas a tak se do brány odvážil Pišta. Tomu za to patří obrovský dík. To se bohužel nedá říct o některých dalších členech kádru, protože nás na začátku zápasu bylo přesně 11 a Danny, jako jediný možný střídající dorazil asi deset minut po začátku utkání. Ještě že už mohl naskočit do hry uzdravený Vítek a Márovi se testování bavoráků posunulo na pozdější čas. Jinak bychom asi museli s Danem vyrazit pro kopačky a nastoupit. Zraněný Hanz dorazil alespoň parťáky povzbudit - tak by to mělo být!

Základní sestava byla ale silná a na soupeře, který byl pouhých šest bodů před námi, jsme si věřili. Začátek utkání se odehrával ve středu velmi měkkého hřiště. První možnost ohrozit bránu měl Páťa - ze strany ale přestřelil. Prakticky z protiútoku se domácí prokombinovali až k zakončení do prázdné brány a kanonýr Pokladník se v takových situacích nemýlí - 1:0. V 10. minutě jsme kopali trestňák, který Zruč odvrátila na aut. Ten vhodil Mára až do malého vápna, kde měli jen kousek k zakončení Bery a Páťa. Bohužel na balon nedosáhli. Následoval opět rychlý protiútok soupeře, který zaváněl ofsidem, ale Jengy nemával a opět Pokladník  se tak mohl zapsat do střelecké listiny. Pišta dobře vyběhl a domácí snajpr tentokrát přestřelil. Ve 12. minutě si Pišta vybral slabší chvilku, když pomalý balon v pohodě chytal do rukavic, ale na velmi nerovném terénu mu proběhl až do brány. Jarda Mastný ještě teď kroutí hlavou, jaký gól vstřelil - 2:0. Paradoxně nás tento stav jakoby nakopnul a přitlačili jsme soupeře. Z tlaku však žádné ohrožení domácí brány nevzešlo, naopak Pišta svoje zaváhání napravil skvělým čtením hry a vyběhnutím proti dalšímu brejku domácích. Ve dvacáté minutě se Dan, Fury a Pytlos pustili do parádní kombinace středem hřiště. Na konci této akce se vyskytnul Pytlos na vápně sám před Jirkou Bergerem a ukázal střelcům, jak se šance proměňují - placírem poslal balon po zemi k tyči a domácí golman neměl nárok - 2:1. Pišta pak s jistotou zalepil do rukavic centr domácích a umožnil další pěknou kombinaci, ze které vyplynula Danova střela, která ale Bergerovu branku těsně minula - asi se Dan nadíval na Pytlosovo zakončení. Ještě v téže minutě se domácí dostali do našeho vápna, kde se k balonu díky ofsidovému postavení dostal Tomáš Pokladník a Pištu překonal. Jengy držel praporek nad hlavou snad celou minutu. Opalecký však měl svůj názor a ze středu hřiště asi vše viděl lépe, než v lajně se stopery stojící lajnový. Jak správně poznamenal Dan - on to viděl a proto píská okres. Víc se k tomu dodat asi opravdu nedá. Gól tedy bohužel platil a my prohrávali 3:1. Pocit zjevné křivdy nás správně nabudil a byl to opět Dan, který se dostal do další šance. Jeho střela bohužel skončila sražená na roh. Kubova kolmice pak zastihla Furryho už těsně před Bergerem a Martin neměl na přesnější zakončení moc času - trefil těsně vedle. Patrikův dobrý pokus z trestňáku skončil pět minut před půlí nad domící bránou. Ve 43. minutě vybojoval Dan ve středu hřiště přímo před lavičkami balon, poslal křižný pas na nabíhajícího Beryho, ten z první ve skluzu nacentroval před bránu, kde nabíhal Patrik, pro kterého trefit odkrytou bránu nebyl problém - 3:2 a druhý parádní gól Tornáda.

O půli jsme si zdůraznili nutnost důslednosti v soubojích a hlavně klid v zakončení, který nás stále trápí. Beze změny v sestavě jsme šli do druhé půle s tím, že soupeř je hratelný, zápas není rozhodnutý a s tím, že sudího prostě řešit nebudeme - to jsme ale netušili, jaké "kino se ve druhé půli odehraje. Ale rozehrávku jsme měli my a soupeři jsme balon nepůjčili. Kombinací jsme se dostali až k vápnu, kde Patrik posunul balon Danovi a ten svoji několikátou šanci konečně proměnil - srovnáno 3:3! Domácí vyloženě vyrovnávací branka zaskočila. Furry pak z trestňáku pálil nad, Páťův pokus z podobné pozice zastavilo břevno Bergerovy brány. Škoda. Po deseti minutách druhé ple mohl být stav otočený. Další možnost jsme měli po Beryho patičce, kterou uvolnil Patrika. Tomu ale nebylo souzeno a ve 100% šanci přestřelil. Zruč kontrovala trestňákem, který Pišta chytil. Pytlosova hlava po rohu se mezi tři tyče taky nevešla. Roznodnutí zápasu přinesla 69. minuta. Pišta vyběhl na nákop Zruče až mimo vápno. Jeho odkop bohužel skončil na půlce hřiště u domácího Valenty, který si na půli balon zpracoval a dlouhým nákopem jej poslal přesně do brány. Ani Pištova snaha o rychlý návrat nebyla nic platná - 4:3. Tím se domácí dostali opět na koně a Pišta musel v 76. minutě hasit další akci přistrčením soupeře. Ke kontaktu zjevně došlo vně vápna, sudí ale nařídil naprosto nesmyslnou penaltu. V tento okamžik potvrdil svůj opět "skvělý" výkon. Ke cti domácích rozhodně slouží to, že sami přiznali, že to nebylo ve vápně a tak kopali trestňák. Za tuto vcelku nevídanou férovost byli odměněnni prakticky okamžitě, když jeden ze čtveřice Trnků uvedených v zápisu - Martin - trefil přesně levý vingl Pištovy brány - 5:3. Stav sice nebyl příznivý, přesto ale ještě Patrik těsně minul a Danny vysoko přestřelil - oba v poměrně dobrých pozicích. Samotný závěr pak již jen potvrdil výhru domácích - další z Trnků se po kombinaci v 86. minutě trefil prakticky do prázdné brány - 6:3 a v poslední minutě se ten samý hráč trefil přímo nevídaně - ranou z voleje z poza vápna vymetl šibenici - 7:3.

V poli jsme horší než soupeř nebyli. Rozhodně ne o čtyři branky. Výsledkově však zápas dopadl celkem jednoznačně. Herně jsme ale byli vyrovnaným soupeřem a na body jsme po většinu zápasu pomýšlet mohli. Bohužel naše stará bolest - nedáme góly a pak zbytečně inkasujme nás stála lepší, možná i bodově ohodnocený, výsledek. Rovněž se ukázalo, že soutěž nemůžeme hrát s jedním golmanem. Kdyby se, nedej bůh, Bejkovi cokoli přihodilo, nemáme za něj v tuto chvíli adekvátní náhradu. To konstatuji s vědomím kvality všech letos nastoupivších kluků v bráně. Všem patří obrovský dík. To je asi to hlavní, na čem musíme přes zimu zamakat. Nejen hráči, ale i vedení mančaftu. Podle posledních zpráv by na jaře mohla být situace lepší a to možná i na postu snajpra. No uvidíme co zimní pauza přinese.

střelci Hradiště: Ondra Pytlík, Patrik Kočí, Dan Červený