Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

JAKUB ŽENÍŠEK     VÍT PIKHART     MARTIN VALEČEK

MARTIN FURÁR     DANIEL VÁVRA

MARTIN BERÁNEK                                           PARTIK KOČÍ

JAN RUCKÝ     TOMÁŠ BERÁNEK

střídalo se "hokejově" a do hry se postupně dostali: JAN BIHARY, VÁCLAV KRLIŠ, KAREL DENDIS, a do brány byl připraven MIKI VÁVRA, kterého bude čekat příští přípravný zápas.

Po kvalitním soustředění jsme nastoupili k provnímu přáteláku před jarní částí sezony. Dan domluvil zápas s Jiskrou Křelovice, která hraje okresní přebor na severu plzeňska. Ve své tabulce jsou osmí se 17ti body - čili mančaft s námi srovnatelný. A průběh zápasu tomu i odpovídal. Zápas byl vyrovnaný a vítězství jsme urvali díky zlepšené produktivitě v závěru a taky díky výborným Bejkovým zákrokům, které byl nucen předvést hlavně v první půli.

Začátek zápasu byl oboustranně opatrný, ale jako první jsme uděřili my. Ve 24. minutě kopal Patrik rohový kop, hostující golman míč podběhl a na zadní tyči první jarní gól vsítil hlavou Furry - 1:0. O chvíli později se blýsknul Bejk, který vytáhl vydařenou střelu soupeře na roh. Ve 35. minutě zazdil Hanz 100% šanci a jak je dáno nedáš/dostaneš, tak hosté v závěru poločasu srovnali po naší zbytečné ztrátě ve středu hřiště. bejk byl proti střele přesně k tyči zcela bezmocný - 1:1. tak skončil poločas a v našem mančaftu nastalo velké střídání. Do hry šli všichni doposud sedící a odpočinout si šel alespoň na chvíli Vali, Hanz a Patrik. Ten  se po Pištovi ujal praporku, všichni ostatní se ještě v průběhu zápasu do hry vrátili.

Hned po nástupu do druhé půle se k pěkné akci dostal Venca, jehož střela ale trefila gomana hostí. O dvě minuty později se ocitl Bihy v totožné situaci a jeho řešení bylo posdtatně efektivnější - šajtlí uklidil balon k tyči - 2:1. Furyho hlavu pak golman vytáhl na roh. Na druhé straně v 63. minutě přeloboval hostující útočník Bejka a srovnal - 2:2. Za chvíli se do dalšího brejku hnal Venca a byl ne vápně podražen. Nařízenou penaltu Furry s přehledem proměnil - 3:2. Čtvrt hodiny před koncem se po naší převaze dostali hosté do brejku a opět uspěli - 3:3. V 78. minutě aktivní Venca vybojoval na obráncích soupeře balon a tentokrát se v zakončení nemýlil - 4:3. Vedení pak pojistil těsně před koncem Martin Beránek, který zužitkoval další dobrou Vencovu práci v napadání - 5:3. Tak už zápas skončil a vítězství v prvním přípravném zápase tak máme doma.

Za týden nás netradičně v nedělním dopoledni čekají tradiční soupeři z Letin. Snad už budou k dispozici i Dan a Filip, uzdraví se Mára a šanci v bráně dostane Miki.

hřiště bylo zválcováno - místy až příliš - a proto se hrálo hlavně mimo Pytlošem ošetřenou část