Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA

( 70' VÁCLAV KRLIŠ )

MARTIN BERÁNEK                                            PATRIK KOČÍ

TOMÁŠ BERÁNEK     JAN BIHARY

První jarní domácí zápas nás čekal proti Liticím, které jsme na podzim porazili 4:1 na jejich hřišti. Přesto se Litičtí po podzimu nacházeli s 19ti body na osmé příčce - o jednu pozici a jeden bod před námi. Proto byl úspěch v zápase důležitý nejen pro dobrý vstup do jara, ale taky pro vzájemnou bilanci s tímto soupeřem. Důležitosti zápasu dodala i přítomnost trojice sudích. Bohužel hlavním byl největší neumětel ze všech možných - pan Opalecký. Během zápasu dokázal zkazit odpolededne nejen všem lidem na hřišti, ale i všem na obou lavčkách a bez ohedu na výsledek i na všem na tribuně. Takové "umění" se nevidí ani v lize!!! Kdyby to tak chtěl, tak to nedokáže, tohle je prosté čiré neumění. Ale alespoň chyby kupil na obě strany a rozhodně nelze říci, že se snažil kohokoli zvýhodnit. To rozhodně ne. Litický hráč s číslen 11 Pavel Vacek dohrál zápas i přes neustálé urážky sudího a tři žluté karty, které obdržel. To, že v zápisu má zapsánu až kartu z 90´minuty ( která se ve skutečnosti ani neodehrála ) je patrně pouze neschopností sudího rozlišit červenou a oranžovou barvu dresů. To se projevilo v momentu, kdy šel k lavičce hostí s tím, že vyloučený hráč musí jít mimo hřiště, ale červenou katru po dvou žlutých dostal pár vteřin před tím hráč domácího týmu. V momentu, kdy po správně ponechané výhodě šli Litičtí do 100% šance písknul pomatenec ve žlutém náš faul na půlce.... No comment. O ponechávání plynulosti hry se nemá vůbec cenu vyjařovat. V průběhu celého zápasu - kdo křiknul, ten kopal.

Pro jakoukoli prezentaci názorů v tomto článku na jakýchkoliv dalších serverech - pokud chce kdokoli psát o průběhu utkání nezávislé články, přijďte a napište dle vlasního uvážení sami. Článek na našich stránkách je psán čistě z mého "hradišťského" pohledu a není nikterak v našem zájmu jej jakkoli dále dále prezentovat. Pokud ovšem nezávislý pozorovatel s mým hodnocením zápasu souhlasí, nenám s další prezentací sebemeší problém. Objektivnost je v tom případě ovšem čistě na "přejímateli" článku.

Děkuji

Tomáš Květoň

Zápas byl z počátku vyrovnaný a hrálo se ve středu hřiště. Fotbal to byl oboustranně vcelku nekoukatelný, spousta nepřesností a chyb. Postupem času se však hra oboustranně zlepšovala. V 18. minutě si hlavní sudí vymyslel malou domů hostí a my měli díky tomuto omylu výbornou šanci na nepřímý kop. Tom jej po přistrčení trefil výborně ale hostující golman nádherným zákrokem vyrazil na roh. Šance měli i Litičtí, ale Bejk v závaru vytáhl skvělý zákrok a balon vytěsnil nad břevno. Těsně před poločasem poslal Danny balon po lajně, Martin Bery balon zatáhnul, Tom a Bihy jej posunuli až na druhou stranu k Páťovi a ten přízemní střelou k tyči zajistil poločasové vedení Tornáda - 1:0. Bejkovy skvělé zákroky nás poté uchránily od vyrovnání a šlo se na druhý poločas.

Hned po půli měl velikou šanci Bihy, ale hotující golman balon vyrazil. Po našem trestňáku v 60'  minutě hosté po brejku srovnali z opravdu povedené akce na 1:1. Další 100% šance měli opět Bihy a před ním i Páťa, ale stav se nezměnil. Komedie dosáhla vrcholu odchodem Tomáše po zcela nesmyslné druhé žluté - v té době měl hostující Vacek na kontě již rovněž dvě žluté a přesto se stále producíroval na place a neustále pokřikoval na hlavního "komedianta". Třetí žlutou dostal záhy za další nemístné kecy, ale zmatený Opalecký si jej nedovolil "vyndat". Proto tento patrně duševně chorý hráč dohrál i s trojicí žlutých kartonků až do konce. Ano - sudí je v zápisu "rozepsal" na jeho spoluhráče, ale na faktu, který všichni na místě viděli, to nic nemění. Naše nasazení bylo touto nespravedlností dohnáno na samý vrchol. "Sportovec" Vacek si v 85 minutě jen těsně nevstřelil vlastence, kterého bychom mu všichni za jeho komediantské vystoupení v celém zápase se srdce přáli. Po následném rohu si na Páťův centr naběhl Fury a jeho hlavička byla nechytatelná - 2:1. Hosté se ještě pokusili o tlak, ale čas byl stejně jako celý zápas v rukách hlavního sudího a tak jsme po 88 minutách hry zvítězili.

Výhra byla zasloužná, i když v hlavní roli sobotního odpoledne nebyl žádný z fotbalistů. Bohužel naše zkušenosti z neumětelem Opaleckým, který nás na podzim pískal dvakrát, se v tomto zápase jen a jen potvrdily. Ani pečliví a přesní lajnoví sudí neměli sebemenší šanci fatální přehmaty hlavního jakkoli korigovat. Za týden hrajeme doma derby s Černicemi a doufám, že fotbal bude to hlavní, co uvidíme. Delegovám je pan Adamčík, který je velmi zkušený a derby jistě zvládne s přehledem. O další exhibici kohokoli mimo hráčů skutečně nestojíme.

Naši střelci: Patrik Kočí a Martin Furár