( 75´FILIP ŠPERL )

MARTIN BERÁNEK                                            PATRIK KOČÍ

VÁCLAV KRLIŠ    JAN BIHARY

( 70´DAN ČERVENÝ )    ( 66´JAN RUCKÝ )

Pár zápasů již bylo odehráno ve čtvrtek a v pátek a tak jsme věděli, že nás v tabulce díky výhře na Unionu opět přeskočily Litice. Zápas s Černicemi tedy byl přímým soubojem o umístění v horní polovině tabulky. I vzhledem k ostatním výsledkům byly body opět velmi důležité. Po podzimní "bramboračce" na hřišti Černic, kde jsme hráli 3:3 po poločase 0:3 a druhé půli v devíti lidech v poli a následné naší výhře na penalty byli černičtí určitě v pozici mančaftu, který nám má co vracet.

Dan měl k dispozici téměř kompletní kádr. Chyběl pouze Tom, který se nestihl vrátit z Kutné Hory, Mára, který byl v zahraničí a Pišta, který už patrně zase trvá :-). Do sestavy se tak po zahraniční služební cestě vrátil Kuba a tak se Vali přesunul na druhou stranu obrany. V útoku dostal šanci od začátku Venca, který minulý zápas po svém nástupu na hřiště odvedl výborný výkon. Dan toho na jaře mooc nenatrénoval a do zápasu šel tedy až na posledních dvacet minut.

Začátek zápasu se nám hodně povedl. Tým si vzal k srdci Danův apel na dobrý začátek a i když Patrik ještě ve třetí minutě svoji šanci neproměnil, Venca byl v páté minutě po špatném výkopu Černického golmana a po Dannyho pěkné kolmici neomylný. Placírkou po zemi nedal Tománkovi šanci - 1:0. Hosté ( myšleno Černice ) pak zahrozili, ale Bejk hlavičku Kamila Kuncla kontroloval. Dannyho trestňák v 8.minutě šel na zadní tyč, kde Bery jen těsně nedosáhl na balon, který by dával do odkryté brány. Ale v 11. minutě nám to již tak nevadilo. Dlouhý aut prošel celým pokutovým územím Černic až k Berymu, který dal Dannymu proti noze na vápno. Dannymu balon sice moc na střelu nesedl, ale jeho skákavá střela nakonec skončila u tyče překvapeného Tománka - 2:0. O branku se sice hlásil i Venca, který balonu uhýbal a údajně se mu o nit trčící ze švu trenýrek otřel, ale v zápise je jako střelec Danny. Hosté ještě zkoušeli zápas zdramatizovat, ale Bejk předvedl několik jistých zákroků. Pochytal i centrované balony z rohů, které černičtí zahrávali. My ale už jen spalovali jednu šanci za druhou. Patrik ve 21. minutě trefil jen golnama, Venca to od něj o tři minuty později okopíroval. Po půlhodině hry se po rohu do balonu opřel Vítek, ale rána šla vysoko nad. Patrik pak opět trefril Tománka, který dal svým zákrokem možnost svým útočníkům, kteří v brejku dostali balon za bejkova záda. Naším štěstím bylo, že si při útoku počínali v rozporu s pravidly a vystavili se do ofsidu. Gól tedy neplatil a my nadále vedli 2:0. Tento stav vydržel i po našem útoku, kdy Furry parádně hlavičkoval a míč skončil v síti. Bohužel i on byl při centru v ofsidovém postavení. Do poločasu ještě na každé straně jednou útočníci zahrozili, ale stav se již nezměnil.

Do druhé půle jsme nic neměnili, jen to proměňování šancí jsme museli zlepšit. Proměnit v první půli víc příležitostí, mohlo být klidněji. Takto Černičtí stále doufali v dobrý výsledek. Furry ale v 50.minutě v dobré šanci balon netrefil tak, jak chtěl a míč skončil vedle brány. Jelikož hosté byli stále na dostřel, nebyla na hřišti nouze o emoce. Zkušený sudí Adančík měl ale vše pod kontrolou a nedal hráčům šanci na jakékoli kotroverze. Bejk v 58. minutě bravurně zneškodnil další pokus Černic. Na druhé straně Furry placírem  opět netrefil bránu a o chvilku později sám před bránou ani balon. V 63. minutě šel Patrik sám na bránu a byl ve vápně faulován. Jasná penalta. I přes předchozí neúspěchy v zakončení si balon vzal Furry a tentokrát s jistotou proměnil - 3:0. V následující minutě se u lajny prosadil Bery. Byl sice faulován, ale v poskytnuté výhodě postupoval ze strany na bránu Černic Hanz. Jeho dobrou tvrdou ránu Tománek vyrazil, ale pouze k dobíhajícímu Patrikovi, který opuštěnou bránu už konečně trefil - 4:0. Nádhernou akci jsme předvedli v 68.minutě. Na jejím konci byl Danny, jehož ránu pod víko golman bravurně vyrazil. V 73.minutě byl opět faulován Patrik, tentokrát cca tři metry před vápnem. Trestňák sám zahrával a jeho dobrou ránu opět Tománkem vyraženou uklidil na místo určení Bery - 5:0. Furry pak jen potvrdil, že gól ze hry mu není souzen a spálil další tutovku. V závěru se do dobrých příležitostí dostali i Hanz s Filipem. Protáhnul se i Bejk, který skvělým vyběhnutím zmařil šanci a nulu na svém kontě tak jen potvrdil.

Nad tradičním soupeřem jsme tedy zvítězili zcela jednoznačně a zaslouženě. Kdybychom byli v zakončení ještě úspěšnější, mohli si Čerice odvézt ještě větší příděl. Golman Tománek byl i přes pět obdržených branek asi nejlepším Černickým hráčem. V našem mančaftu je těžké hledat nějakého jednotlivce, protože výkon podali dobrý všichni včetně střídajících a vyhráli jsme především díky dobré týmové hře. Oslava na Plovárně pak byla přiměřená a těšili jsme se, jak na náš výkon naváží plzeňští hokejisté a večer i fotbaloví kolegové z Viktorky. Hokej ale dopadl vítězstvím Brna a Viktorka si večer vzala příklad spíše ze hry Černic, než z naší. Bohužel.

Body z derby jsou zlaté i vzhledem k vyrovnanosti soupeře. Aprílovým žertem je patrně výhra Vochova nad Druzdovou. Je vidět, že soutěž je vyrovnaná a bodovým ziskem si nemůže být nikdo předem jistý. Proto doufám, že příští týden završíme domácí trojzápas opět dobrým výkonem a také bodovým ziskem. Reálně budeme s Unionem hrát o šesté a v případě neúspěchu Rapidu v Liticích i o páté místo v průběžné tabulce soutěže. naopak za námi jsou na dostřel jak Litice, tak i Černice, které tak špatně jako nyní u nás hrát stále nebudou.

střelci Tornáda: Václav Krliš, Dan Vávra, Martin Furár, Patrik Kočí a Martin Beránek.