MARTIN BERÁNEK                                            PATRIK KOČÍ

( 78´MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

VÁCLAV KRLIŠ    TOMÁŠ BERÁNEK

( 87´JAN RUCKÝ )

Třetí domácí zápas v řadě nás opět postavil proti mančaftu, se kterým to k sobě máme v tabulce velmi blízko. Sparta, čili UNION byl o jednu pozici a jeden bod před námi. Čekal nás tedy přímý boj o šesté místo v tabulce, jelikož již brzy odpoledne zvítězil Rapid na hřišti Litic 2:1 a tak jsme jej ani v případě úspěchu nemohli v tabulce přeskočit. Hodně zajímavé jsou i ostatní výsledky, mezi nimi zaujme především remíza Černic na hřišti našeho příštího soupeře - Slovanu a výhra Chrástu na penalty v Druzdové.

V sestavě tentokrát chyběli nepřítomní Vali s Bihym a nemocný Filip. I tak jsme ale měli na lavičce čtveřici kvalitních hráčů, kteří mohli do zápasu kdykoli naskočit. Venca se už ve druhé minutě natlačil před beka hostí a byl faulován. Tomášův trestný kop pak mířil na zadní tyč tak, aby jej případně mohl někdo tečovat. Nestalo se tak a golman Stuchl míč lapil. Hosté se dostali do prvního zakončení o dvě minuty později, ale i Bejk byl pozorný. V 7. minutě přihrál Bery Berymu a Tomovu ránu vytáhl Stuchl nad. Po rohu pak střílel Pytlos, ale jeho rána byla obranou hostí zblokována. Pak jsme při autovém vhazování hostí špatně rozebrali hráče a přestože jsme byli ve vápně v početní převaze, nebylo pro osamoceného Filmaka problémem otevřít skóre zápasu - 0:1. Z následného tlaku jsme vytěžili jen sérii rohových kopů, ze kterých jsme ale bránu hostí příliš neohrozili. Hra pak byla v poli vyrovnaná a do půle stojí za zmínku snad jen Dannyho střela nad bránu hostí a Karlosův průnik, který ale zakončil nepřesnou přihrávkou na Vencu. Bejk byl v zákrocích jistý a tak se již skóre nepohnulo. Patrně nejzajímavějším okamžikem zbytku první půle byl Stuchlův douhý výkop od brány po naší střele mimo. Při takovémhle rozehrání totiž není osfide ( stejně jako při autovém vhazování ) a hosté se tak málem dostali do nebezpečného brejku. Jelikož toto pravidlo není příliš v permanenci, spousta přítomných spílala sudím. Ale ti byli zcela přesní a situaci posoudili perfektně. Navíc hlavní rozhodčí vše okamžitě i vysvětlil a utnul tak případné emoce.

O půli Dan mančaft uklidnil, zdůraznil nutnost dobrého pohybu a nabíhání si pro přihrávky. Bojovnost byla samozřejmostí a proměňování příležitostí naprostou nutností. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a zatlačili soupeře před spodní bránu. Patrik a Furry ještě ve svých šancích neuspěli. Na druhé straně se výborně vrátil Karlos, který zmařil brejk soupeře. V 56. minutě jsme se již radovali z vyrovnání a to po pěkné fotbalové akci. Patrik vybojoval ve středu hřiště balon, poslal jej kolmicí na Tomáše, který parádně podél brankové lajny předložil míč úplně volnému Vencovi, který se zblízka do odkryté brány nemýlil - 1:1. Aktivní Patrik pak opět neuspěl se střelou a tak musel jako správný kapitán zasáhnout Pytlos. Po autovém vhazování se dostal do vápna, kde byl hostujícím obráncem faulován a sudí ani na vteřinu nezaváhal - penalta a další příležitost pro Furryho. Na jeho přesnou a tvrdou střelu k tyči neměl Stuchl nárok a šli jsme do vedení - 2:1. O to jsme mohli přijít o pár minut později, když hostující Chmelík zkusil překvapit Bejka od půlící čáry. Petr byl ale pozorný a balon nepříjemně kopnutý "do sluníčka" vytáhl nad břevno své brány. Na druhé straně mohl naše vedení navýšit Patrik, ale v samostatném postupu na bránu soupeře se projevilo naše hřiště, když se mu balon rozeskákal tak, že nedokázal ani zakončit. V 73. minutě jsme měli ještě větší šanci. Tom zapnul turbo, z obránce udělal statistu a šli jsme do vápna v přečíslení 4 na 2. Furryho střelu ale obránce tečoval mimo branku. Vše se nám mohlo vymstít v 82. minutě, když se po výborném Bejkově zákroku míč dostal k osamocenému hráči hostí. Bejk se navíc srazil s Kubou a nemohl již zasáhnout. Útočník hostí již usměrňoval balon do odkryté brány, ale Pytlos opět potvrdil své kvality a na poslední chvíli míč směřující do brány zblokoval. To byl po vybojované penaltě druhý zcela zásadní Ondrův počin v zápase. Ke konci se hosté snažili o vyrovnání, ale zajímavé pozice k rozhodnutí měli po Hanzově přihrávce Tom a v nastavení i Mára. Obě příležitosti ale zůstaly nevyužity a kluci si střelný prach pošetřili do dalších zápasů.

Zápas jsme tedy výsledkově zvládli na výbornou a po poločasovém vedení Sparty jsme zápas dokázali především díky bojovnosti otočit. Fotbal sice moc krásy nepobral, i když naše vyrovnávací branka padla po parádní akci. Ale tři body platí stejně, jako při parádním fotbalu. Takovéhle vítězství je nakonec i cennější, protože vyhrát, když se vše daří je jednoduché. Ale otočit herně vyrovnaný zápas v němž se příliš nedaří je důkazem o síle mančaftu.

Křest nových dresů tedy proběhl úspěšně a doufáme, že se nám bude dařit stejně i nadále. Po třech domácích zápasech v řadě se teď moc těšíme na nové hřiště Slovanu, kde si na velkém hřišti zase zahrajeme trošku jiný fotbal.

14 Starý Plzenec B 16 3 0 13 21:62 9 0 0

počasí bylo tak nádherné, že přilákalo na Plovárnu ohromné množství lidí. to se projevilo i v návštěvě kolem hřiště, kde sudí napořítal celkem 88 diváků

nové dresy jsou parádní a chlapcům to v nich slušelo

slavnostní nástup před zápasem

a jedna momentka z bojovného ale férového utkání k jehož rázu přispěla obě mužstva stejným dílem