JAKUB ŽENÍŠEK                                                  MAREK DRAHOŇOVSKÝ

MARTIN FURÁR  DANIEL VÁVRA

MARTIN BERÁNEK                    ( 46´JAN BIHARY )     PATRIK KOČÍ

VÁCLAV KRLIŠ         JAN RUCKÝ

(84´FILIP ŠPERL )

Po nevydařeném vystoupení na hřišti Spojů jsme se vrátili do vlastního svatostánku, kde jsme byli na jaře zatím stoprocentní. Sice chyběl na Spojích totálně dobitý Tomáš Beránek, Vítek byl pracovně v zahraničí, Karlos se těsně před zápasem omluvil rovněž z pracovních důvodů a Dan Červený byl i nadále "nezvěstný". Naštěstí máme kádr tak široký, že i tak byla na střídání do pole dvojice hráčů, do brány byl připravený Miki a Pišta se ani nepřevlíkal. Počasí přálo, čerstvě posekané hřiště, které bylo výborně nalajnované, přímo slibovalo dobrý fotbalový zážitek. A ten se i dostavil.

Zápas s naším tabulkovým sousedem začal lépe soupeř. Již ve druhé minutě výborně zasáhl v obraně Vali a o minutu později po Ondrově nedůrazu pálil v dobé šanci nad Bejkovu bránu Holík. Na naší straně odpověděl průnikem přes čtyři soupeře Venca, ale ani on v koncovce neuspěl. Další střelu Rapidu pak Bejk vytáhnul na roh. V 17. minutě uviděl za faul žlutou kartu Mára a hosté kopali nebezpečný trestňák. Odražený balon hosté napálili Veberem na bránu, Bejk byl ale na místě. Ve 21. minutě jsme předvedli pěknou fotbalovou akci na jejímž konci byl Bery, který se ve vápně střetl s hostujícím golmanem Kovaříkem. Faul to ale nebyl a stav byl i nadále bezbrankový. Z protiútoku opět potvrdil své kvality Bejk, který ránu Holíka s jistotou kryl. Postupně jsme se dostávali do mírného tlaku a Vencovu střelu Kovařík vyrazil na roh, po kterém Furry na centr nedosáhl. Danny pak šajtlí vysunul parádně Páťu, ale tomu zakončení opět příliš nevyšlo. Po dalším rohu nebezpečně hlavičkoval Vali, Kovařík byl ale na místě. Ve 36. minutě kopali roh hosté. Furry prohrál hlavičkový souboj a o Bejkovu tvář dostal Max Sahaj balon do naší sítě - 0:1. Vyrovnat mohl v úplném závěru Patrik, ale ve 100% šanci, když už jsme zdvihali na lavičce ruce vítězně nad hlavy, dal vedle.

O půli poslal Dan na plac do středu zálohy Bihyho místo Dannyho. Bihy se hned dostával do dobré pozice, byl ale faulován a my kopali další trestňák. Patrikovu tvrdou ránu ale golman chytil a založil rychlý brejk, který výborně a čistě vyřešil Pytlos. V 55. minutě se po dalším našem rohu dostal do výborného náběhu Vali a tentokrát se nemýlil. Na jeho tvrdou hlavičku neměl Kovařík sebemenčí nárok - 1:1. Hosté byli mírně "pod dekou" a my mohli strhnout vedení na naši stranu. Patrik ale trefil jen boční síť, Furry hlavičkoval vedle a opět Patrik zahodil i další šanci v 64. minutě. Hosté zahrozili Peroutkovou hlavičkou, když zůstal při trestňáku trestuhodně osamocen. Naštěstí Bejkovu bránu minul. Bihyho slalom pak skončil jen dalším našim rohem, Venca trefil jen vybíhajícího Kovaříka a Filip se po svém příchodu na hřiště mohl také zapsat, ale chyběla mu přesnost. V úplném závěru pak mohla obě mužstva trefit výhru. Nejprve hosté kopali trestňák cca metr od rohu velkého vápna a Kováříkova střela byla zblokována Furrym ve zdi na roh, kam šla o tyč bejkovy brány. Ten hosté přetáhli a my z brejku mohli rozhodnout. Beryho střelu ale obrana zblokovala a Vencova dorážka šla tak, jak zrovna Vašek stál natočený a skončila u rohového praporku.

Zápas tedy skončil dělbou bodů a šlo se na penalty. Rapid v sezoně kopal penalty jednou a uspěl, my jsme o poznání zkušenější, protože to byl náš již čtvrtý rozstřel v sezoně. Předchozí tři jsme rovněž vyhráli. První šel kopat Bihy a Kovařík jeho nepříliš povedenou střelu k pravé tyči chytil. Kovářík na sraně hostů málem přerazil svojí ranou břevno a míč skončil v síti. Bejk neměl nárok - 0:1. V dalších sériích uspěli na naší straně Venca, Furry a Pytlos, na straně hostí pak Hlaváč a Holík. Ve čtvrté sérii trefil Peroutka tvrdou ranou jen tyč Bejkovy brány a bylo srovnáno. Poslední penaltu šel kopat Patrik a i když Kovařík směr vystihnul, rána byla tak dobrá, že jsme šli do vedení 4:3. Tíhu okamžiku pak neunesl Veber, který trefil střed brány a Bejk ve skoku jeho střelu vykopl. 4:3 tak byl konečný penaltový výsledek a my natáhli úspěšnou šňůru rozstřelů již na čtyři. Pak jsme popřáli kapitánovi k narozeninám a šli slavit. Oslava se vydařila a zakončili jsme jí tradiční yotubetékou v časných ranních hodinách.

V tabulce jsme s 29 body na sedmém místě, Rapid je o bod před námi a Union, který rozdrtil Plzenec 10:1 je o další bodík vepředu. Příští týden nás čeká ve středu pohár s Černicemi a v dobotu derby se Smíchovem. Ten prohrál v přímém souboji o čelo tabulky se Slovanem a ztrácí na něj již šest bodů s tím, že má horší vzájemné zápasy. My budeme moci hrát uvolněně a do Šeříkovky se těšíme.

14 Starý Plzenec B 18 4 0 14 25:74 12 0 0

kvalitně nalajnované hřiště je základ                za Rapid nastoupil podle slibu i Fíra