Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

SMÍCHOV - TORNÁDO HRADIŠTĚ

publikováno 29.04.2018 (aktualizováno 02.05.2018)

Tornádo vládcem Slovan.

... a hráčem kola se stává hráč Tornáda Hradiště Tomáš Beránek s 37,29% hlasů.  Druhý je Martin Chládek z Chrástu ( 32,2% ) a třetí Jan Jindra z Unionu ( 16,95% ). Gratulujeme a těšíme se na rundičku!!!!(H)

SK SMÍCHOV : TORNÁDO HRADIŠTĚ

3 : 5 ( 0 : 3 )

SESTAVA TORNÁDA:

ONDŘEJ PYTLÍK       VÍT PIKHART

JAROSLAV BERÁNEK                                         KAREL DENDIS

(28´ JAKUB ŽENÍŠEK)                                     (88´ MARTIN VALEČEK)

JAN BIHARY   MARTIN FURÁR

MARTIN BERÁNEK  (73´ DANIEL VÁVRA)                            PATRIK KOČÍ

TOMÁŠ BERÁNEK        VÁCLAV KRLIŠ

(64´ DAN ČERVENÝ)

Zápas na Smíchově byl tím pravým derby. Hráči se vzájemně velmi dobře znají. Kluci z "Číska" chodí do Hradiště hrát nohejbal, několik našich hráčů prošlo v minulosti soupeřovým mančaftem a Jarda Beránek na Smíchově dodnes působí v jeho staré gardě. Nebylo lepšího zápasu na Jardovu benefici, než letošní vzájelmné utkání. Naše pravá strana tedy nastoupila ve složení Beránek - Beránek - Beránek a nutno říct, že Jarda odehrál na pravém beku bezmála půlhodinu naprosto se ctí, i když jsme hráli s obranou v lajně a ne na klasického stopera, jako ještě před dvěma, třemi lety, když Jarda za Tornádo nastupoval. Parádní fotbalové počasí a výborný trávním dobré hře jen a jen porospěly. Naše lavička byla nabitá - na svoji šanci čekalo celkem 7 kvalitních hráčů a to ještě nebyli k dispozici Mára a Pišta.

Zápas začal ve vysokém tempu a překvapivě jsme to byli my, kdo začal aktivněji. Venca již ve třetí minutě jen těsně minul hlavou soupeřovu branku po Patrikově centru. Domácí pak ohrozili Bejka, ale ten s jistotou dvě "zahřívací" střely kryl. Vepředu si pak Patrik s Vencou prohodili role, ale ani Páťa domácího Beštu nepřekonal. Trio Beránků si pak dalo učebnicový trojůhelník od Jadry k Martinovi, pak k Tomášovi a zpátky na Jardu. Akce pokračovala za potlesku celé stovky diváků. V 8. minutě už přišla první gólová akce. Bihy dal ve středu hřiště Tomášovi a jeho prudkou střelu tečoval domácí obránce mimo dosah vlastního golmana - 0:1. Pak Bihy ukázal svoji horší stránku a zastavil náš útok zbytečným řečněním. Sice bez žluté karty, ale přesto by do kasičky měl přispět! Domácí se snažili přitlačit. Útřočníci hráli na úrovni naší obranné řady a pokoušeli se o rychlé náběhy. Ty ale obrana výborně zachytávala, průnikové přihrávky neprocházely a když už něco prošlo, byl na místě Bejk výborně čtoucí hru. To se vyplatilo po dvaceti minutách hry. Bejk výborným vyběhnutím mimo vlastní vápno jednak nepustil Smíchov do šance, navíc jeho rozehrávka šla přesně na Martina Beránka. Ten balon ukázkově ze vzduchu zpracoval a druhým dotekem poslal do běhu na bráchu. Toho domácí obrana nestihla pokrýt a Tomáš osvědčil své střelecké schopnosti - 0:2. Smíchov byl jako opařený a naši kluci chodili do daších šancí. Patrikova střela/centr šla vysoko nad a nejvíce po dalším gólu volala příležitost Tomáše, který šel úplně sám na Beštu. Ten ale vyrazil jak jeho střelu, tak Vencovu dorážku. Ve 28. minutě šel ze hřiště Jadra, který tak uzavřel svoji hráčskou kariéru za Tornádo. Ovace ve stoje si plně zasloužil, dres se svojí tradiční sedmičkou pak vhodil do davu a Bihy si asi bude muset najít nějaké nové číslo :-))). Domácí pak kontrovali trestným kopem, který ale směřoval mimo naší branku. Přesně po půlhodině hry vyvezl parádně balon Pytlos, narazil si s Furrym a Berym, dostal se do vápna domácích a jeho zpětnou přihrávku už Venca s jistotou dopravil do sítě - 0:3. Asi nejnebezpečnější akci domácích v první půli zaznamenal v zápětí Suli, který zkusil Bejkovu pozornost z nějakých pětadvaceti metrů. Petr ale jeho parádní střelu směřující do horního rohu branky vyrazil na roh. Z něj domácí nic nevytěžili, naopak opět Pytlos po narážečce s Vencou balon opět vyvezl a po zásahu Bešty jsme kopali roh my. Další šanci měl Venca, který po Patrikově centru nechal balon za sebou, když už byl ve výpně domácích před Beštou osamocen. Holt hokejka chyběla... Dost nám zatrnulo ve 41. minutě, kdy si po centru domácích Bejk zakřičel, šel ve vápně po balonu a Vítek nestihnul včas vyklidit pozici. Dostal pořádnou ránu do žeber, ale po krátkém oddechu se na plac vrátil a zápas dohrál. Bihy pak ještě parádně vysunul Tomáše, který ale opět odmítnul hattrick. Respektive jeho lob přes vybíhajícího Beštu směřující do opuštěné brány domácí obránci stihli vykopnout a Bešta Tomáše mimo vápno po přelobování pořádně "sroloval". Dostal žlutou a my jen házeli aut. Vysvětlení, že akce byla zakončena a vyloučením Bešty by zápas defacto skončil je asi možné přijmout, i když proti červené kartě a trestnému kopu by domácí asi nemohli namítat vůbec nic.

O pauze jsme hlavně zklidnili emoce, které na konci první půle začaly zbytečně nabývat na intenzitě. Hráči byli speciálně upozorněni na řečnění. Bylo zcela zbytečné, odvádí pozornost od hry a hlavně tím stejně nikdo nic nezmění. Soustředění na fotbal se nám vyplatilo prakticky ihned po pauze. Ve 48. minutě po pěkné kombinaci podél levé lajny, kde balon vyvezl Karlos, Patrik s Tomem pak kombinací dostali balon až do vápna, kde na zadní tyči placírem usměrnil za bezmocného Beštu Martin Bery 0:4. Pokud chtěli domácí zápas ještě zdramatizovat, museli pořádně přidat. Po náznaku domácí šance v 51. minutě jsme rozehrávali od brány. Bejk dal Vítkovi, který si nevšimnul při přihrávce do strany na Karlose číhajícího Rubriciuse. Ten vystihnul jeho záměr a předložil Zikmundovi jistý gól - 1:4. Tahle chybička nás ale nesložila a Furry po rohu tvrdě pálil těsně nad. V 56. minutě kopal z prostoru těsně před střídačkou Patrik trestňák. Tom jeho centr prodloužil a Vítek se ve vápně zorientoval výborně. Na jeho střelu k tyči neměl Bešta sebemenší nárok - 1:5. Domácí pak po hodině hry, patrně s vědomím, že opravdu nemají co ztratit, překvapivě přidali. V 62. minutě pálili těsně vedle a v 64. minutě trefili dokonce tyč Bejkovy brány. Tom si již asi střelný prach přidelěný na tenhle zápas vystřílel a tak i jeho další rána skončila vedle. V 78. minutě domácí pěkně zakombinovali a na konci akce byl Rubri, který snížil na 2:5. V 79. minutě překvapivě hlavní bez signalizace svého kolegy na lajně utnul další náš postup, tentokrát Danem Červeným, na Beštu. Z rozehrávky se domácí dostali do brejku, který zakončili dalším gólem - 3:5. Konec zápasu byl již spíše důrazným bojem ve středu hřiště bez dalších výraznějších akcí a zcela bez dalších šancí na obou stranách. Obany na obou stranách již byly jisté a jedinou za zmínku stojící akcí byla střela domácích směřující asi dva metry nad Bejkovu bránu. Po krátkém nastavení za několikero střídání mohla naplno propuknout naše oprávněná radost.

Zápas tedy skončil naším vítězstvím. Je nutno říci, že naproto zaslouženým. Možná na domácích ještě ležela deka plynoucí z porážky v předešlém zápase se Slovanem o první místo, ale dnes jsme byli ve všech ohledech lepší. Podali jsme výborný týmový výkon podpořený skvělými individuálními výkony většiny hráčů a to včetně střídajících. Kdybychom proměnili ještě některé další šance, mohlo být ještě veseleji, ale nebuďme neskromní. Již v úterý nás čeká ve třetím kole poháru Touškov "B", který vyřadil v minulém kole Spoje. Nelze jej tedy ani v nejmenším podcenit! Příležitost určitě dostanou všichni hráči a je skvělé, že Dan může rozložit ve dvou po sobě jdoucích "anglických" týdnech zátěž na tolik hráčů. Vezeme se na vítězné vlně, kterou určitě chceme potvrdit jak v poháru, tak především příští sobotu doma s neoblíbeným soupeřem z Plzence.

Nedělní zápasy pak znamenají, že jsme se tabulkou nijak neposunuli a jsme i nadále na sedmém místě. Ale čtvrtý mančaft je dva body před námi a na třetí flek ztrácíme body čtyři. naopak za námi jsou Černice s pětibodobým odtupem a další mančafty ztrácejí 7 a více bodů. Ještě zbývá spousta zápasů, ale už teď můžeme říci, že bojujeme o nejlepší umístění v historii Tornáda.

střelci Tornáda: Tomáš Beránek 2, Martin Beránek, Václav Krliš, Vít Pikhart.