Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

TORNÁDO HRADIŠTĚ - STARÝ PLZENEC "B"

publikováno 06.05.2018 (aktualizováno 09.05.2018)

i výhra o jeden gól se počítá

Tak nakonec pěkné třetí místo pro Víťu v sestavě kola - první Chládek z Chrástu ( 53,38% ), druhý Matas z Dýšiny ( 28,57% ) a Vítek třetí s 12,03%. Tentokrát jsme asi anketu zachytili pozdě. Ale pořád "na bedně"!

TOMÁŠ BERÁNEK        VÁCLAV KRLIŠ

Přísloví, že po hodech přichází půst se tentokrát naplnilo. Naštěstí pouze co se brankostroje Tornáda týká. Po několika zápasech, kde jsme rozdávali minimálně "bůry" přišel mač s neoblíbeným soupeřem ze Starého Plzence. Nic na tom neměnil ani fakt, že letos to Plzeneckým opravdu moc nejde a jsou přikováni na samém dně tabulky, kdežto nám se daří a jsme v její horní polovině. Proti Plzemci nám chyběl kapitán Pytlos, Martin Bery, Dan Červený, na poslední chvíli se omluvil i Karlos.... Nakonec na stoperu nastoupil Pišta a Danny se posunul na kraj zálohy. I přes absence byla na střídačce trojice hráčů, které ale Dan nakonec ani nestihnul na hřiště poslat.

Na zápas ze soupeřem, kterého jsme dle statistika Valiho porazili naposledy v roce 2015, jsme nastoupili s odhodláním přerušit tuto nepěknou sérii. Už začátek zápasu ale nasvědčoval tomu, že to nebude žádná legrace. Plzenec dobře bránil, důrazně dostupoval při rozehrávce naše hráče a po nákopech dopředu byl i nebezpečný. Do desáté minuty měli na svém kontě hosté dvě střely a my prvně zahrozili Valim po Dannyho centru od půlky. Prudká Martinova teč ale skončila těsně vedle Hodinovy brány. Mára Hodina totiž nastoupil v bráně, protože standardní plzenecký golman - Honza Csengö - má pochroumané rameno, nemůže chytat a tak nastoupil s telpy na bedrech v útoku. Stejně jako Vali si pak vedl při hlavičce Venca. Hosté byli nebezpeční a po dlaších dvou rychle následujících rozích Plzence jsme šli do brejku, který zakončil Danny dobrou střelou. Hosté ji tečovali na roh. Dobrou pozici pak měl po půlhodině hry z trestného kopu Tomáš, který po faulu na Vencu kopal terstňák z hranice vápna. Balon se mu ale svezl po šajtli a rána šla hodně vedle. Závar v našem vápně ve 38. minutě skončil těsně vedle Bejkovy brány a tak byl stav stále bezbrankový. To se mohlo změnit v úplném závěru poločasu, když Furry ve středu hřiště vybojoval balon, Bihy jej zatáhl a předložil Tomovi do velmi dobré pozice. Technický obstřel golmana ale Berymu nevyšel a tak skončil poločas bez branek i proto, že v poslední chvíli Pišta ve vápně skluzem ustřelil balon Šilhánkovi, který se řítil sám na Bejka.

Druhou půli jsme začali aktivněji my. Furryho střela ve 47. minutě ještě cíl nenašla, ale o pět minut později putoval balon po zemi z naší levé strany přes tři hráče až doprava na Kubu. Na jeho prudký a přesný centr si naběhnul do vápna Patrik a na jeho tvrdou ránu z první neměl Hodina nejmenší šanci reagovat - 1:0. A přicházely další šance. Vencovu kličku ve vápně hosté přečetli a byl z toho jen další roh, při kterém Mára ještě pořádně nakopal Víťovi. V 59. minutě dal Venca parádní přihrávku Páťovi, ale ten v dost těžké pozici pálil v plném běhu z první a byl rád, že trefil sítě za bránou. Opět Patrik pak v 64. minutě Hodinu při samostatném postupu na něj neprostřelil. Mohlo být již klidněji, ale právě neproměňování našich šancí drželo hosty stále na dostřel a ti se toho snažili využít. Po dalším rohu pálili těsně nad Bejkovu bránu. Danny kontroval střelou z nějakých dvaceti metrů, ale skončila také nad bránou. Patrik s Vencou pak zakombinovali, ale jen další roh byl málo. Všechno se mohlo otočit v samém závěru utkání. Hosté byli nebezpeční stále důrazní a jejich protiútoky mohly skončit brankou. Po jednom z nich již přelobovali Bejka, ale Vítek se stihnul včas dostat zpět do souboje se Šulcem a situaci zachránil. Pak u lajny fauloval Vali a Plzenečtí kopali zkrácený roh. Po jeho zahrání a závaru před bránou ale řečnili tak, že jim to již sudí netoleroval a my kopali nepřímý kop z našeho vápna. Z protiútoku mohl definitivně rozhodnout Danny, ale Hodina si s jeho střelou poradil a vyrazil ji na roh. Vítek po něm hlavičkoval nad bránu hostí. Další Dannyho střela šla vedle a Bihyho již chytali křeče. Hanz se začal připravovat na střídání, které nakonec uskutečnit nestihl a bude tak čerstvý na úterní pohár. To samé platí o Filipovi. Po Dannyho centru z trestňáku pak Hodinovu bránu jen těsně minul Patrik. Z dalšího brejku hostí pak nebylo nic díky Bejkovu dobrému vyběhnutí a Valiho odblokování soupeře. Hosté sice protestovali, ale neúspěšně. Úplný závěr jsme již odehráli s balonem na noze a těsné vítězství jsme uhájili.

Tentokrát jsou tři body lepší, než předvedená hra. Plzenec byl velmi zdatným soupeřem, který byl nebezpečný. Obrana i s Bejkem ale pracovala dobře a i nepřesná muška Plzeneckých nám nahrála. Směrem dopředu jsme si šance vytvořili. Dokoce docela dost a jeden gól je prostě málo. Proti o něco přesnějšímu soupeři by se nám již nemuselo podařit uhájit vzadu čisté konto a bodíky by pak mohly chybět. Tabulkou jsme se konečně trošku posunuli a příští týden si to v Druztové rozdáme v přímém souboji o přední pozice v tabulce. S Druztovou jsme bodově srovnaní, Zruč ( se kterou sezonu končímě ) je o bod před námi a na Smíchov pak ztrácíme body čtyři. Za námi je Rapid, který i přes poločasové vedení 2:0 prohrál překvapivě s Vochovem, Union ztrácí rovněž dva body a na osmé místo se s pětibodovou ztrátou na nás posunuly Černice po výhře 0:1 na Košutce. Další jsou Litice již se sedmibodovou ztrátou. V úterý tak jdeme do semifinále poháru v Chotíkově s vítěznou šňůrou za zády. O další zápas ji budeme chtít prodloužit a veříme, že to zvládneme.

14 Starý Plzenec B 20 4 0 16 25:77 12 0 0

když nemohl na hřiště Pytlos, připadla páska Furrymu - tentokrát dohrál, což se mu v minulosti v roli kapitána ne vždy povedlo

Furry a Brejcha losují o míč a stranu

obrana při rohu soupeře - vzorově rozebraní hráči a Bejk ve střehu

rohy jsme kopali i my

náběh Vaška, Furryho a Valiho na centr ze strany

Tom i Venca si se soupeřem řádně povyprávěli

hosté se dostávali dopředu hlavně nakopávanými balony, naši kluci se dobře vraceli