Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

DRUZTOVÁ : TORNÁDO HRADIŠTĚ

publikováno 13.05.2018 (aktualizováno 16.05.2018)

další výhra nás opět posunula tabulkou vzhůru

Anketu o hráče 21. kola vyhrál Tupý z Chrástu ( 50% ), druhý je po velké bitvě zástupce Tornáda Furry ( 23,86% ) a třetí Mošna ze Zruče ( 19,32% )

TOMÁŠ BERÁNEK        VÁCLAV KRLIŠ

( 38´JAN RUCKÝ )            ( 78´DAN VÁVRA )

Předešlé náročné tři týdny se dvěma zápasy do týdne nás zdá se nikterak negativně neovlivnily. Sice do plné sestavy chyběl rýmičkou postižený Bihy a pilně studující Mára, Pišta je po zápase s Plzencem zatím také mimo hru. Do Druztové jsme přijeli bojovat o co nejlepší výsledek s vědomím, že jakákoli výhra nás posune před našeho dnešního soupeře.

Na úplný úvod zápasu jsem se sice nestihnul vrátit z cesty do Brd, odkud přivážím pozdravy od Nocárka, u něhož jsme byli na obědě - restaurant Pod Rozhlednou v Železném Újezdě mohu jen a jen doporučit! Dle slov kluků na lávce měla Druztová hned v úvodu velkou šanci Jirkou Zemanem, ale ten trestuhodně příležitost zahodil. Hra v poli byla vyrovnaná až do mého příjezdu v 17. minutě zápasu. To se dostal ke střele za hranicí vápna Furry, který trefil levačkou o tyč a nedal Purkarovi nejmenší šanci zasáhnout - 0:1. Pak Furry prostrčil na Toma, který byl faulován a upadl na již dříve pochroumané rameno. Ještě to zkusil, ale než se naplnil čas první půle vystřídal jej Hanz. Patrikova střela z trestňáku byla dobrá a domácí golman si na ní "pochutnal", když ji robinzonádou vyrazil na roh. Po něm opět Patrik střílel jen slabě. Bejk si pak vybral slabší chviličku, když mu malým vápnem prošel balon podél brankové čáry, ale nikdo z domácích se k dorážce nedostal. Domácí pak měli příležitost po Danově faulu v rohu hřiště. Zkrácený roh ale nevyužili. Stejně dopadl o chvilku později i rychle rozehraný trestňák. Z mírného domácího tlaku jsme se dostali po Furryho napadání ropzehrávky k brejku, který Venca uklidil podél couvajícího Purkara do brány - 0:2. Tenhle gól do šatny domácí hodně nalomil.

Do druhé půle nastoupili sice se snahou o korekci výsledku, ale na hřišti jsme průběh víceméně kontrolovali. Hned po půli pálil nebezpečně Dan. Jeho povedená rána jen těsně minula vingl domácí brány. Pytlosův trestňák pak jen těsně minul tyč domácí brány, když se na letící balon nikdo z našich nedostal. Furry byl při chuti a zkuil štěstí ještě jednou. Purkar se ale překvapit nenechal. V 64. minutě všem zatrnulo, když Dan zkusil ránu z velké dálky. Couvající Purkar trefil při kontrole balonu tyč vlastní brány a byl značně otřesený. Podobně dopadl o chvíli později jeho spoluhráč v poli, když si u lajny šlápnul na balon a tělem trefil trubkové zábradlí. Obě situace se naštěstí obešly bez následků a tak mohl v 70. minutě Karlos na zadní tyči dorazit balon do brány, ale těsně na něj nedosáhnul. Hanz pak pláchnul domácí obraně, jeho střela ale ohrozila spíše suvenýry ve střelnici na place za hřištěm. O něco lépe se vedlo Hanzovi po Dannyho dobré přihrávce, ale domácí golman jeho střelu chytil. Dan pak těsně před bránou tečoval Dannyho podařenou ránu do domácí svatyně. Jelikož ale stál v ten moment v ofsidu, gól neplatil. To nám ale příliš nevadilo, protože hned o minutu později vypálil Patrik z dálky tak, že obránce na chvíli svému brankaři zakryl balon, ten navíc ve vzduchu zaplaval a Purkar se mohl již jen červenat, když mu balon pod rukou proklouznul do sítě - 0:3. V poslední minutě ještě Danny pěkně trefil trestňák, Purkar ale tentokrát zasáhl dobře.

Z Druztové tak vezeme tři body za tříbrankovou výhru, která mimo jiné znamená, že s domácími máme lepší vzájemnou bilanci ( na podzin zvítězila Druztová v Hradišti 1:3 ). To je kromě posunu na čtvrté místo tabulky další pozitivum krásného sobotního odpoledne. Sice nás mrzí, že jsme domácím pokazili  večerní pouťovou zábavu, ale snad nám to odpustí. Fotbal to byl parádní. Z naší strany opravdu dobrý výkon a to od Bejka až po Hanze, který se do zápasu dobře dostal po vystřídání na konci první půle. Stejně tak Danny po příchodu na plac vytvořil pro své spoluhráče šance a sám nebezpečné pálil z trestňáku. Obrana pracovala po celý zápas velmi jistě, záloha vytvářela šance pro útočníky a ti byli nebezpeční. Ostatní výsledky sobotních zápasů byly vcelku jednoznačné, jen domácí porážka Smíchova s Dýšinou byla těsná, přesto velmi překvapující. Pohled na tabulku je i díky tomu pro nás velmi lichotivý. Nesmíme ale podlehnout jakémukoli uspokojení a musíme jít do každého zápasu naplno. Jak je vidět, v téhle soutěži může opravdu každý porazit každého. V úterý konečně budeme moci potrénovat, dobře se připravit na domácí zápas s lepšícím se Vochovem a na následné finále poháru na Smíchově v následujícím týdnu.

střelci Todnáda: Martin Furár, Václav Krliš, Patrik Kočí