Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

DÝŠINA - HRADIŠTĚ

publikováno 27.05.2018

domácí svoje šance využili, my nebyli schopni překonat golmana ani z brankové čáry.

JAN RUCKÝ       VÁCLAV KRLIŠ

Do Dýšiny, která hraje klidný střed, stejně jako teď my, jsme přijeli v jedenácti lidech a to ještě Karlos, Vali a Bihy nebyli ani zdaleka ve stavu, kdy by měli odehrát celý zápas, Hanzova achilovka je takový jarní evergreen... Bohužel, než strávit dvě hodiny na fotbale, mělo spousta hráčů na sobotní odpoledne jiné plány. O jejich smysluplnosti si myslím své, ale to si musí srovnat každý sám u sebe.... Nicméně díky obětavosti těch, kteří si čas na zápas udělali jsme se sešli alespoň v jedenáci. Jen celkový zdravotní stav nebyl zcela ideální a to, že nebylo v případě zranění koho střídat taky nevěstilo nic dobrého. Naštěstí kluci na place zápas s většími či měnšími šrámy dohráli a tak jsme alespoň dohráli v plném počtu. Bohužel plný bodový počet se nekonal. A přitom soupeř byl v pohodě "hratelný". Ohromná škoda.

Zápas jsme začali dlouhým držením míče s tím, že jsme obehrávali hřiště hlavně mezi obránci. Z toho vyplynula průniková přihrávka, kdy mohli jít čtyři naši na golmana Dýšiné. Zpracování balonu bylo ale tak špatné, že se obrana domácích stihla vrátit a z potencionální šance tak nebylo nic. Dýšina příliš nenapadala a čekala na naši chybu. Ta bohužel přišla už v sedmé minutě. To zkusil Ondra zahrát dlouhý balon, který ovšem nezachytil žádný Hradišťský hráč. Domácí tak rychle nakopli míč na rychlonohého Matase, který se celý zápas pohyboval na ofsidové hraně a většinou i za ní. Tentokrát ale byl při Ondrově nákopu za ním ještě Furry a tak šel Matas sám na Bejka. Svoji první šanci hned proměnil prudkou střelou na bližší tyč - 1:0. Na Patrikův trestňák pak po čtvrthodině hry nedosáhl ve vápně Dýšiné ani hlavou Furry, ani nohou Pytlos. Škoda, kopnuté to bylo velice dobře. Následné Hanzovy i Patrikovy centry končily v rukavicích jistého golmana Fialy. Velkou šanci na srovnání měl ve 27. minutě Hanz. Nejprve fauloval stylem "karate Kid" soupeře a domácí zahrávali trestný kop. Ten se jim ale povedl tak, že z odkopu se k balonu prodral Hanz a pokusil se přelobovat až k půlce hřiště vyběhnuvšího Fialu. Dobrý pokus, jen chyběla přesnost a balon skončil vedle domácí brány. Domácí pak zkopušeli několikrát štěstí pasem na střelce první branky - Matase. Ten byl ale většinou až za našimi stopery a k nelibosti domácích veškeré ofsidy lajnový správně odmával a hlavní odpískal. Ve 32. minutě se Vencovi podařilo ve vápně dobře zpracovat Patrikův centr, ale střela mířila vedle domácí brány. Asi největší šanci na srovnání měl na noze Bihy ve 37. minutě. Toho našel opět Patrik zpětnou přihrávkou na hranici velkého vápna, střela z první ale skončila vysoko nad bránou. To dalo domácím šanci, aby ve 40. minutě u lajny uspěl v souboji s ne zcela zdravým Karlosem domácí Soroka. Ten pak vyslal Matase opět přímo na Bejka. Domácí útočník udělal našemu golmanovi kličku a do odkryté brány navýšil domácí vedení - 2:0. Tak skončil první poločas.

Střídat nebylo koho a tak jsme do druhé půle šli s tím, že domácí jsou k poražení. Jen je potřeba podat lepší výkon a hlavně pořádně zakončovat naše akce. Bez šancí jsme rozhodně nebyli, jen chyběla kvalitní inální fáze. Kluci si o pauze trošku odpočali a ošetřili bolístky, které se během hry rozhodně nelepšily a šlo se opět do hry. Domácí pak začali druhou půli s chutí. Hned ve 47. minutě pálili těsně vedle Bejkovy brány. V 50. minutě zahrával Patrik další trestňák. Furry opět hlavou na balon na zadní tyči nedosáhl. Když se nám podařilo v 55. minutě dostat balon za Filaova záda, stál náš tečující hráč za domácí obrannou linií a branka tak neplatila. Vencova hlavička v 58. minutě mířila také mimo domácí bránu a Bihy po hodině hry nedostal šanci uspět v samostatném postupu na domácího golmana, protože Patrik byl v moměntě přihrávky v ofsidu a lajnový to mávnul, i když se Patrik do hry nezapojil. Páťa si mohl spravit chuť v 68. minutě, kdy vyslal patrádní pumelici směřující do odkryté části brány. Bohužel balonu stál v cestě domácí obránce, který má švy míče na boku pořádně obtisknutý ještě teď. Danova střela pak byla jen slabá, stejně se vedlo domácímu střelci Matasovi. Domácí trestňák v 76. minutě Bejk s jistotou chytil a založil brejk, který ale domácí zažehnali sražením Patrika i za cenu žluté karty udělené správně po ponechané výhodě. Z té jsme ale vytěžili pouze rohový kop, který Venca usměrnil hlavou nad domácí bránu. Domácí jsme v těchto fázích přitlačili a snížení viselo na vlásku. Hlavní překážku ale představoval domácí golman Fiala. Ten vychytal i několikanásobné dorážky, když jsme se místo přehození ležícího golmana snažili balon do sítě dostat silou. Z našeho tlaku šli do brejku domácí. Bejk ale výtečně zasáhnul a dorážku směřující do brány odvrátil Hanz, který se v závěru zápasu vyměnil s Furrym vzadu a Bihy šel na hrot. Další faul na Patrika pak poslal ze hřiště domácího Šedivce, který viděl dvě žluté během tří minut. Ani krátká přesilovka nám ale štěstí nepřinesla. Fiala dál čaroval a my nebyli schopni dostat balon do brány ani z brankové čáry. Naopak domácí v nastavení utekli, útočník po lehkém kontaktu s Karlosem upadl a Dýšina měla šanci zakončit zápas penaltou. Na tu si diváci vyžádali domácího hrdinu - golmana Fialu. Směr jeho střely Bejk vystihnul, rána ale šla dobře k tyči a tak se radoval domácí golman - 3:0. Ihned po rozehrání opravdu dobrý sudí Mičan zápas ukončil.

Domácí zvítězili po zásluze. Když nadáme gól, nemůžeme pomýšlet na výhru. To je jednoduché. Dík patří všem, co na zápas dorazili, důležistot jiných aktivit nechť si srovná každý sám se sebou. Teď bude potřeba se přes týden dát hlavně zdravotně dokupy, v úterý lehce potrénovat ( pokud se sejde alespoň šest lidí ) a pořádně se připravit na poslední tři zápasy sezony. Byla by velká škoda dobré výsledky v celé dlouhé sezoně "zazdít" v posledních kolech se soupeři ze spodních pater tabulky, kteří nás teď čekají. Chrást ani Košutku však nesmíme podcenit a bylo by fajn aby poslední zápas ze Zručí byl vzájemným zápasem o umístění v tabulce a ne jen nějakým dohráním sezony bez zájmu o dobrý výsledek.