Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

Hradiště : Chrást

publikováno 02.06.2018 (aktualizováno 06.06.2018)

vydřené zlaté tři body

tak tentokrát byli v sestavě kola oba hradišťští snajpři - Furry a Venca. po tuhém boji je Venca ( 12,77% ) na druhém místě za nedostižným Rábem ( 56,38% ) ze Slovanu. zajímavostí je třetí místo, kde jsou shodným ziskem 10,11% hlasů golman Vochova Veber a další hráč Spojů Mareška. Furry je s 6,38% na páté příčce sestavy 24. kola.

FILIP ŠPERL       VÁCLAV KRLIŠ

Do Hradiště dorazil zachraňující se Chrást, který hraje na jaře velmi dobře. Naše zdecimované řady musel tentokrát vyztužit sám ternér Dan Štěrba. Ještě že chodí pravidelně trénovat. Se svojí tradiční osmičkou se postavil na svůj tradiční post do středu zálohy a nebýt Patrika na kraji, mohla být záloha složená se samých Danů.

Dan tak řídil mančaft místo lavičky ze středovéhu kruhu a do osmé minuty jsme měli i díky tomu tři tutovky. První zazdil Venca, když místo střely volil ve vápně kličku, další dvě pak Patrik, kterému to na jaře prostě nelepí. Kdyby proměnil pouhou polovinu svých tutovek, byl by jedním z nejlepších střelců celé soutěže. Ale bohužel. Naštěstí ale máme Furryho, který si s jistotou poradí s penaltami a na jaře i se standartkami. Po Dannyho rohu se pověsil do vzduchu a přesnou hlavičkou nedal Kokoškovi v brance hostí šanci - 1:0. Úvodní tlak jsme tedy přetavili ve vedoucí branku a po Filipově centru mohl vedení navýšit Patrik. Jeho povedená střela šla těsně vedle. Pěknou akci předvedli Filip s Dannym v 16. minutě. Filip dal balon do strany, Danny na poslední chvíli ve skluzu z první vrátil zpátky na střed, kde si nabíhající Filip míč výtečně zpracoval, ale pak si jej ukopnul a obrana hostí mu další postup nedovolila. Hosté to zkoušeli spíše z dálky a nepřesně. Bejk tak zatím moc zasahovat nemusel. To však neplatilo ve třicáté minutě, kdy Chrást zahrával trestňák, který Bejk výtečně vyrazil na roh. Po rohu pak balon vyboxoval do bezpečí. Hosté se k další akci dostali ve 40. minutě, kdy rychlý brejk vyřešil Kuba skvělým sprintem zpátky a Bejk dobrým zákrokem proti nebezpečné střele. Naše kombinace byly bez zakončení a ani hosté se již do půle neprosadili. Poločas jsme tedy vyhráli nejtěsnějším rozdílem a šlo se do rohu na poradu. Dan byl rád, že zvládnul poločas a tak šel na krajního beka Vali a Kuba se posunul do zálohy.

Než jsme si na změnu zvykli, měli hosté, kteří také přeskupili své řady, šanci na srovnání. Ondra ale balon směřující do brány včas vykopnul na aut. Hosté byli v začátku druhé půle aktivnější a vyrovnání viselo ve vzduchu. Ale i my jsme měli dobré šance. Do brejků jsme chodili tentokráte my. Bohužel se stejným výsledkem, jako hosté v první půli a na začátku té druhé. Hlavním spalovačem byl nepřekvapivě Patrik. Ten by góla nedal, i kdyby se hrálo tři hodiny. V 64. minutě vybojoval Kuba aut. Patrik jej vhodil až do vápna hostí. Tam v souboji s Kubou chrástecký bek balon prodloužil za sebe a nabíhající Venca trefil odkrytou branku - 2:0. Po rohu jsme mohli dát třetí branku, ale Furry tentokrát nohou těsně minul. Vencova střela šla pak ze skrumáže těsně vedle. Nedáš - dostaneš v praxi ukázali hosté hned poté, když po rohu podběhl balon Dan a na zadní tyči osamocený Ranc už neměl problém snížit - 2:1. Pak přišly Bejkovy chvíle, kdy odolával několikerým pokusům hostí, kteří cítili šanci alespoň na bod. Výborným sprintem zpět se předvedl Karlos, na druhé straně pálil z otočky nad Filip. O tom, že Patrik neuspěl v dalších šancích ani nemá cenu se zmiňovat. Poslení příležitost měli po trestňáku hosté. Bejk ale střelu ze skrumáže z blízka kryl a tak jsme mohli po dvou  nevyhraných zápasech zase slavit vítězství.

Hradiště i Chrást nevyužili spoustu šancí a tak jsme rádi za vybojované vítězství, ke kterému nemalou měrou přispěl opět výtečným výkonem Bejk v naší bráně. Při marodce a dalších nepřítomnostech z jiných důvodů jsme teď rádi za každý bod a o další pojedeme bojovat opět se zachraňujícím se týmem - na Košutku. Nedělní termín dává šanci, že by mohl být k dispozici Pytlos a snad už i Vítek. Ostatní musí přes týden poctivě rehabilitovat, aby náročný závěr sezony zvládli. Čekají nás poslední dva zápasy a výborné umístění máme na dosah.

neponechal nic náhodě a pořádně se před zápasem rozcvičil

před zápasem udělil Patrikovi několik užitečných rad, které ale nepadly na úrodnou půdu - Patrik se v zakončení i nadále trápí