DAN VÁVRA   MARTIN FURÁR

MARTIN BERÁNEK (43´FILIP ŠPERL )                           PATRIK KOČÍ

( 72´MAREK DRAHOŇOVSKÝ )

DAN ČERVENÝ      VÁCLAV KRLIŠ

Na hřiště Košutka bojující o vyhnutí se baráži jsme přijeli ve slušné sestavě. Bohužel stěžejní post golmana musel zastat Miki, který byl celý předchozí týden na antibiotikách a nebylo mu vůbec dobře. Bohužel alternativa tentokrát nebyla, ale prohra rozhodně napadá na Mikiho hlavu. To je nutné zdůraznit. V poli chyběl Bihy a Tom, naopak po delším čase přišel na zápas Mára a do sestavy se vrátil i Vítek. Na plac jsme šli s vědomím, že jakýkoli bodový zisk nás pro poslední zápas staví do přímého souboje o třetí místo ze Zručí.

Bohužel hned samotný úvod zápasu byl jak z černého snu, který korespondoval s temnou oblouhou nad hřištěm. Rozehrávali jsme a po pěti přihrávkách chyboval Vítek, když nepřesnou přihrávkou "namazal" agresivně napadajícímu soupeři do šance. První střelu Miki výtečně vyrazil, na dorážku osamoceně dobíhajícího Hladíka už ale neměl šanci - 1:0. Šokující úvod ale pokračoval a Košutka hrála agresivně, rychle a přesně. Přesný opak naší hry. Nicméně i tak jsme mohli velmi rychle odpovědět. Domácí bek promáchnul balon a Venca šel ze strany na bránu. Na jeho centr ve skluzu Dan Červený jen těsně nedosáhl. Neuspěl ani Venca po Patrikově přihrávce o chvilku později. V 8. minutě tak zvýšil na 2:0 Honza Pekník, když zůstal Karlos na dva hráče soupeře sám a ti si poradili. Furry pak netrefil hlavou branku soupeře. O pár minut později se z trestného kopu prosadil i Tomáš Pekník - 3:0, když Mikimu balon vystřelený kolem zdi zaplaval a prošel vedle něj do brány. Po necelé čtvrthodině hry to bylo o tři branky. A frekvence vstřelených branek se naopak zkracovala. Již v 16. minutě zvyšoval na 4:0 Milan Primas po Ondrově chybě a nerůrazu a o další dvě minuty později se po pěkné kombinaci na jeden dotek prosadil další hráč - Petr Kerndl - 5:0. Domácí byli pány na hřišti a jen Patrikův průnik, který Frýdl zlikvidival a následná rána vysoko nad byly naší odpovědí. Bohužel se neprosadil ani Vašek, ani v nových kopačkách hrající Dan. Ve 23. minutě pak vsítil svoji druhou branku v zápase Tomáš Pekník, když obrana jeho náběh nezachytila a on šel sám na Mikiho - 6:0 a poločasovou hrůzu dokonal Milan Primas dvě minuty před půlí, když po odvráceném rohu všichni vyběhli a Pytlos zůstal sám na čtyři hráče soupeře - 7:0. Takový poločas jsme asi nikdo ještě nezažili. Domácí kralovali ve všem a my nevyužili ani své sporadické šance, ke kterým jsme se dostali - golman Frýdl pochytal i samostatné nájezdy Vency a Patrika. Střídat bohužel nejde celou sestavu a tak zkusil Dan alespoň dvě změny, Máru nechal ještě pro jistotu na lávce.

Své řady přeskupili o domácí, když sice nestřídali, ale v rámci rozestavení nastoupili v pozměněné sestavě. Druhou půli jsme začali podstatně lépe. Domácí už také tolik nennapadali a tak se nám hrálo o maličko lehčeji. Záblesk naděje na zkorigování přišel v 51 minutě. Vítek narýsoval parádní kolmici na rozběhnutého Patrika, ten po zemi předložil před branku, kde ve skluzu dopravil balon na místo uršení práve střídavší Filip - 7:1. Dále hra plynula bez výraznějších šancí, ty "běžné" obrany s oběma golmany v čele v klidu vyřešily. Brankostroj opětovně rozjeli domácí až v samém závěru zápasu. Pět minut po příchodu na hřiště se prosadil  po prostrčení mezi beky a kličce Mikimu Morávek - 8:1. V poslední desetiminutovce pak uzavřeli účet zápasu Tomáš Pekník, který tak dovršil hattrick - 9:1 a střídající Martin Rybička zarovnal skóre na 10:1 po terstňáku, který Miki parádně vyrazil, ale Rybičkovu rybičku nikdo z našich nezachytil.

Dostalo se nám řádné lekce, jak má vypadat fotbal. Domácí opravdu chtěli vyhrát a jejich nasazení bylo enormní. My byli jen stínem. Nezbývá, než se sebrat a v posledním zápase si řádně spravit chuť a alespoň udržet čtvrté místo, které je i tak výborným výsledkem. Zcela ztracená není ani třetí pozice, ale v současném rozpoložení porazit Zruč 4:0 a více by bylo asi překvapením. Ale konec konců, proč ne. Byla by velká škoda jinak velmi dobou sezonu v jejím závěru zkazit hrou a výsledky, které Tornádu opravdu nesluší. Právě chvíle, kdy se nedaří, jsou ale tou pravou zkouškou soudržnosti mančaftu. Když se daří, je jednoduché být parta, dělat srandičky a slavit. Toho jsme si za jaro užili dosytosti. Teď je potřeba pořádně máknout! Ještě jednou, naposledy. Pak si každý může odpočinout a pořádně se připravit na příští sezonu.