Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2017-2018

HRADIŠTĚ - ZRUČ "B"

publikováno 17.06.2018 (aktualizováno 22.06.2018)

konec dobrý, všechno dobré. vítězství nám přineslo historický úspěch v podobě čtvrtého místa v konečném účtování přeboru

Kromě výhry zaznamenalo Tornádo v posledním kole i další úspěch. Přestože je to dřevák a mohl dát dvakrát tolik gólů, byl do sestavy kola nominiván Venca. Tak hlasujte!

V hlasování se zadařilo a máme dalšího hráče kola. Venca zvítězil s 36,96%, druhý Kanta z Litic má 30,43% a Smíchovský Mičan je třetí s 21,74%. Gratulujeme!!!

do statistik na dokopnou máme letos další dvě krásné kategorie - nominace do sestavy kola a vítězství, potažmo umístění v této anketě.

A výčet úspěchů hráčů Tornáda na konci sezony nekončí - Furry je v sestavě roku - hlasujte! Do této sestavy neměli daleko ani Bejk a Páťa.

Navíc na stránkách fotbalunas je parádní, úplně čerstvý rozhovor s hráčem 26. kola - s Vencou!!! - kluci, to bude dokopná!!!!

TORNÁDO HRADIŠTĚ : ZRUČ "B"

5 : 3 ( 1 : 3 )

SESTAVA TORNÁDA:

ONDŘEJ PYTLÍK      VÍT PIKHART

ZBYNĚK BUBLA                                                  KAREL DENDIS

(46´DAN VÁVRA)    DAN ČERVENÝ     MARTIN FURÁR

JAKUB ŽENÍŠEK                                                        PATRIK KOČÍ

FILIP ŠPERL          VÁCLAV KRLIŠ

Po výprasku na Košutce jsme měli v posledním zápase co napravovat. Bohužel jsme dali dohromary opět jenom skronou sestavu a na střídání byl ve skutečnosti jen jeden hráč. To rozhodně nedávalo Danovi moc variant a tak začal na beku Zbyněk, který je díky poctivým tréninkům  ve formě a mohl tak bez obav nastoupit. Zruči k jistotě třetího místa stačilo neprohrát o čtyři a více branek, my k jistotě bramborové medaile potřebovali alespoň jeden bod. Spoléhat na to, že v souběžně hraném zápase Union doma nezaznamená plný bodový zisk jsme se opravdu nemohli. Dan se v šatně pokusil probudit mančaft po nedobrém výsledku a Laďas všechno podpořil příslibem kulturní vložky na dokopné v případě, že v zápase uspějeme.

Do úvodu jsme tedy vstoupili lépe něž na Košutce a hra byla v poli vyrovnaná. Hosté sice ve třetí minutě dostali balon za Bejkova záda, akci ale předcházel ofside a tak gól platit nemohl. V 9. minutě posunul míč Kubovi Filip, ale v tento moment krajní záložník Kuba balon těsně nestihnul. Patrik to pak zkusil z nepřesně dálky. Bohužel se tak trošku vrátila naše stará bolest, která nás trápila v předešlých sezonách a to obranné standartky. Hosté v 11. mminutě vhazovali aut u našehho vápna. Míč doletěl až na bližší tyč, kde se nejlépe zorientoval Karel Trnka a překonal Bejka - 0:1. Prakticky hned po rozehrání jsme ztratili balon a hostující Mošna zůstal osamocený na malém vápně. Bohužel pro nás se rovněž nemýlil a zvýšil vedení Zruče na 0:2. To byla po slušném úvodu studená sprcha. Ze standartky jsme zahrozili o pár minut později i my. Po Patrikově rohu se do vzduchu pověsil Venca a jeho hlavička orazítkovala tyč brány, kterou hájil další z klanu Trnků v sestavě Zruče - čerstvě osmnáctiletý Vojta. Ten se o chvíli později střetnul při svém výběhu na centr s Vencou a musel být ošetřen. Z nebezpečně vyhlížejícího střetu se ale vzpamatoval. Mohl tak ve 24. minutě vychytat ve velké šanci Filipa, jehož střelu vyrazil. Filip šel ale výtečně dál za balonem a obrana hostí jej velmi nešikovně faulovala. Penaltu pak parádní ranou do pravého horního rohu brány proměnil Furry - 1:2 - ten prcek z Barcelony by se mohl od Furryho učit... Hosté si mohli dvoubrankové vedení vzít zpět hned po dalších dvou minutách, když Petr Karpíšek postupoval sám na Bejka. Ten ale vyběhl a Karpíškův lob skončil vedle naší brány. Poté, co byli dva hráči hostí ve dvoumetrovém ofsidu šel ze strany do balonu třetí hráč a Bejk musel opět vytáhnout parádní zákrok, protože obrana jeho náběh nezachytila. Po něm kopali hosté další roh. Na balon rozehraný prudce po zemi na nabíhajícího kapitána Petra Hucla nikdo z bránících hráčů nezareagoval a tak osamocený hostující kapitán trefil balon parádně - 1:3. Snížit mohl o chviličku později Dan, který ve velké šanci vypálil přímo do středu branky na Vojtu Trnku. Smůlu první půle pak dokonal Patrik, který po Filipově přihrávce trefil břevno hostující brány a těsně před půlí i Venca, jehož hlavičku Trnka opět chytil.

Do chládku spodního rohu hřiště jsme se tak odebrali za dvoubrankového náskoku soupeře ale s vědomím, že není nic ztraceno.Jen jsme nesměli dělat zásadní chyby v obrané fázi a začít konečně proměňovat naše šance. Na plac šel na kraj zálohy Danny a Kuba se stáhnul na "svůj" post na kraji obrany. Zbyněk tak šel ze hry a mohl si po slušném výkonu zaslouženě odpočinout. Spoléhali jsme i na to, že hosté mají o něco starší mančaft než my a že by jim ke konci mohlo jak se říká dojít. Ale zvýšenou aktivitou jsme je přitlačili hned od začátku druhé půle. Jen dobré zákroky domácí obrany, která odvracela balony jeden za druhým, nám nedovolovaly vsítit konatktní branku. Naopak hosté chodili do nebezpečných brejků. Bejk ale po jednom z nich ve 49. minutě zasáhl perfektně. Vítek v 53. minutě tvrdě a přesně vypálil. Trnka vyrazil míč na roh. Po něm promáchnul před odkrytou bránou balon Venca. Po dalším rohu pálil nad bránu Patrik, Danova střela skončila bohužel až za postranní autovou čarou. Bejk pak vyřešil další brejk a my mohli dobývat svatyni hostí dále. Furryho rána šla v 66. minutě těsně vedle. Náš tlak sílil a tak mohl Filip posunout na Patrika, který pláchnul svému strážnci a jeho centr protlačil do brány Venca - 2:3. V další šanci o chvilku později Vašek nedal a Filip jen těsně minul další střelou bránu Zruče. V 76. minutě opět uniknul po lajně Patrik. Jeho prudký centr prošel přes golmana a obránce až k nabíhajícímu Vencovi, který jednoduše srovnal - 3:3. Další Filipova střela obrat nedokonala, obrana stihla zablokovat i parádní ránu Karlose. V 86. minutě se opět Patrik prosadil v souboji u lajny, nacentroval a na zadní tyči se asi napotřetí v souboji s Trnkou opět prosadil Vašek, který tak mezi 68. a 87. minutou zkompletoval čistý hattrick - 4:3. Hosté už opravdu mleli z posledního a jejich pokusy o brejky byly čím dál tím méně nebezpečné. Většinou končili dobrým zákrokem naší obrany, která navíc balony výtečně rozehrávala. V předposlední minutě tak z naší pravé strany odcentroval Danny. Míč našel na zadní tyči Patrika, který parádně zpracoval a od brankové čáry o dobíhajícího Tomáše Tichého poslal popáté za Trnkova záda - 5:3. Hostům už nezbývaly ani fyzické, ani psychycké síly na nějaký zvrat a tak jsme ve druhé půli velmi dobrým výkonem zápas dokázli definitivně otočit.

Výsledek nás velmi těší. Jednak znamená, že výhra Unionu nás na čtvrté pozici nemohla ohrozit, bodově jsme se dotáhli na svého dnešního soupeře a skončili jsme jen na o dvě branky horší vzájemný zápas na čtvrté pozici. Bylo důležité, že jsme i za nepříznivého stavu nepřestali věřit, že na soupeře máme a že zápas můžeme zvládnout. To jsme nakonec dokázali a jsme za to opravdu rádi. Zlepšená hra a konečně i nějaké proměněné šance z mnoha dalších nakonec rozhodly. Dík za dobrý závěrečný zápas patří i soupeři, který především v první půli hrál velmi dobře a potvrzoval své postavení ve vrchních patrech souteže. O příštím víkendu nás čeká dokopná i s již tradičním sportovním odpolednem. To vše bude ještě podpořeno Milanovou oslavou kulatin, na kterou je také mančaft pozván. Příští víkend si tedy mohou všichni ze svých kalendářů prací na zahrádce škrtnout, protože letos je opravdu co slavit!

střelci Tornáda : Martin Furár, Václav Krliš3x, Patrik Kočí ( připsán jako vlastní )

PS: Nedělní zápasy pak rozhodly o tom, že Vochovská stíhací jízda jarem skončila úspěšně. Výhrou nad vítězem soutěže v kombinaci s porážkou Košutky v Liticích 5:0 dosáhli toho, že se vyhnou baráži. Ta naopak čeká Košutku, která zcela selhala v Liticích. Opravdu nechápu logiku jejich počínání, když proti nám nabijí mančaft z "A" týmu, hrají perfektně, zaslouženě zvítězí a pak zcela nesmyslně do rozhodujícího zápasu do Litic odjedou v sestavě zcela odlišné, která nedokáže s Liticemi držet krok.