JAKUB ŽENÍŠEK     ( 74´JAN RUCKÝ )                             MARTIN VALEČEK

( 65´ JAN BIHARY )    MARTIN FURÁR   JIŘÍ NĚMEČEK

MARTIN BERÁNEK                            DAN ČERVENÝ

TOMÁŠ BERÁNEK    PARTIK KOČÍ

První ostrý zápas sezony 2018/2019 přivedl na naše hřiště tradičního soupeře - tým Smíchova, který s námi měl z jarní části nevyřizené účty. A dvě jarní porážky nám vrátili měrou vrchovatou.

Od začátku byli aktivnější "nabití" hosté. První střelu na bránu ale zaznamenal Patrik. Rána ale byla obranou hostí zblokována. Stejně tak jeho další pokus o dvě minuty později, kdy následně odražený balon trefuil Furry vysoko nad Pečenkovu bránu. Hosté byli v poli i nadále o něco málo lepší, ale další ránu vyslal po Patrikově trestňáku Marti Bránek, který so do těžkého voleje pořádně opřel. Míč skončil bohužel těsně nad bránou hostí. Hosté pak zahrozili dvojicí rohových kopů, ale naše obrana pracovala dobře. To se bohužel nedá říci o jejím počínání ve 21. minutě. Hosté házeli aut, balon prošel dvakrát naším vápnem bez toho, aby jej někdo odkopnul a Honza Kovář nabídnutou šancí nepohrdnul - 0:1. Hned o minutu později předvedl Bejk parádní zákrok proti rychlíkovi Černému. Ten pláchnul obraně ale Bejk výtečným zákrokem šanci zmařil. Bohužel ve 25. minutě takovou šanci nedostal. Černý se opět přehnal přes naši levou stranu a tentokrát volil místo střely přihrávku na výtěčně postaveného Kubu Ostrouckého, který snadno zvýšil na 0:2. My odpověděli danovou akcí, po které jsme kopali roh. Bohužel bez zakončení. Hosté ještě zahrozili ve 30. minutě, ale Bejk byl opět na místě. Závěr poločasu pak patřil nám. Ve 39. minutě po autovém vhazování prošel dan až před Pečenku, kterého parádně po zemi obstřelil. Bohužel v cestě míče do sítě stála tyč, od které se balon odrazil do hřiště. Ještě v posledních minutách pálili Jirka a Tom, ale výsledek již zůstal nezměněn.

Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že se se soupeřem dá hrát, což ukázaly zejména poslední minuty první půle. A ihned po rozehrávce jsme si to potvrdili i gólově. Danovu ránu ještě Pečekna vyrazil, na Patrikovu dorážku už ale neměl šanci - 1:2. Ač se to zprvu nezdálo, první komplikace přišla ve 48. minutě, kyd hosté zaútočili a Bejk střelu parádním rozštěpem vytáhnul. Při zákroku jej ale píchlo ve svalu a o chvíli později, když předvedl další parádní zákrok, musel střídat. Na plac tak šel Miki, který se vloni proti Smíchovu prezentoval výborným výkonem a zlikvidovanou penaltou. Šanci na srovnání skóre měl na noze Tom, který byl na konci parádní akce Dana a Patrika. Na balon ale ve skuzu jen těsně nedosáhnul. Přišlo tradiční nedáš - dostaneš. Hosté trefili tyč Mikiho brány. Bohužel balon se naodrazil jako v konci první půle ven, ale jen k Milanovi Kurážovi, který opět snadno vsítil - 1:3. Pak měl dobrou šanci sřídající Bihy s Patrikem, o zkorigování se ještě pokusil pěknou střelou Jirka a pak opět Patrik. Ale branky stříleli hosté. Po brejku se trefil rychlík Kuba Černý po zemi podél vybíhajícího Mikiho - 1:4. a o chvilku později zakončil obdobnou akci dva na Mikiho Honza Kovář svojí druhou brankou v zápase - 1:5. Ondra musel s bolestí ve stehenním svalu také střídat a v posledních deseti minutách se hosté prosadili ještě dvakrát. Po akci středem hřiště zvýšil na 1:6 Pavel Konopík a hattrick dokonal Hoza Kovář minutu před koncem, když dorážel do odkryté brány po další pěkné kombinaci hostí - 1:7

V zápase jsme přišli o Bejka a Pytlose, uvidíme jestli se dají do pátku do kupy. Za bejka je Miki velmi kvalitní náhradou a nic na tom nemění ani dnes obdržené góly. Po pravdě nemohl za ně a naopak ještě několik střel s jistotou pokryl. Nyní nám nezbývá, než se vrátit k tvrdé práci, hrát poctivě, bez chyb a proměňovat šance. Pozitiva zápasu? Že Furrymu vydržely záda a vypadá to, že bude fit a že se dokážeme dostat do šancí i proti takto kvalitnímu soupeři. Bohužel jejich proměňování je naší starou bolestí. Jinak se na takovém debaklu hledají pozitiva dost těžko. Naštěstí na nápravu máme šanci již v pátek, kdy od 18:00 zajíždíme do Chrástu. Tam se nám na jaře dařilo, tak snad i nyní předvedeme dobrou hru a výsledek bude pro nás příznivý.