MAREK DRAHOŇOVSKÝ                                            MARTIN VALEČEK

DAN ČERVENÝ     JIŘÍ NĚMEČEK

MARTIN BERÁNEK                        ( 80´ FILIP ŠPERL )    PATRIK KOČÍ

VÁCLAV KRUŠINA ml.          JAN BIHARY

V ideálním fotbalovém počasí jsme doma nastoupili proti zatím stroprocentnímu Vochovu. Tomu se začátek sezony narozdíl od loňského podzimu vydařil a po dvou výhrách přijel i do Hradiště pro bodový příděl. Nám chyběl Kuba, Vítek, Bejk a Tomáš, Hanz rozhodně nebyl fit a byl připraven pro nouzi nejvyšší, za což mu patří velký dík za obětavost. Na střídání tak byl reálně připraven pouze Filip. Do útoku se postavil k Bihimu Venca Krušina, který nás v týdnu posílil, za což patří velký díl Laďasovi.

Začátek zápasu probíhal ve velkém tempu. Již v šesté minutě přistrčil Venca balon před šestnáctkou Jirkovi a ten parádní ranou k tyči otevřel skóre - 1:0. Ondrův nákop pak znamenal pouze rohový kop, ze kterého jsme ale nic nevytěžili. Třináctá minuta byla opravdu smolná. Miki si šel pro balon, ale situaci špatně odhadl, Honza Fiala byl u míče dřív a po kličce dával do prázdné brány - 1:1. Dalším zákrokem Miki svoji chybu odčinil, když Klementovu ránu vytěsnil naroh. Ve 22. minutě se nedohodl hostující stoper se svým golmanem, to výtečně vystihnul Dan a nekompromisní ranou pod víko vrátil Tornádu vedení - 2:1. Hosté pak kopali po Páťově faulu trestňák, který odvrátil na roh právě Patrik. Po rohu směřoval odkopnutý balon na Bihyho, který mohl jít sám na bránu. Míč v těžké pozici se sluníčkem v očích ale nedokázal zpracovat. Přesně po půlhodině hry jsme rychle vhodili aut, Jirka proniknul do vápna, kde byl faulován a přesný sudí bez otálení nařídil penaltu. S tou si Furry bez zaváhání poradil a nedal Dvořákovi nejmenší šanci - 3:1. Hosté kontrovali trestným kopem, který Miki lapil. Náš Trestňák na druhé straně Dvořák vyboxoval na roh. Ve 42. minutě jsme předvedli parádní akci na jejímž konci byl Vašek, který si ve svém prvním zápase za Tornádo připsal i první vstřelenou branku - 4:1. Poločas tak skončil naším jednoznačným vedením, i když hra v poli byla spíše vyrovnaná a my se hlavně konečně prosadili střelecky. Rozhodně ale nebylo hotovo, a na to i Dan o půli důrazně upozorňoval.

Beze změn v sestavách jsme na začátku půle spálili pár šancí - Patrik pálil vedle, Bihy byl po výtečném sólu faulován, ale sudí nenalezl odvaku písknout druhou penaltu, která ale byla snad ještě jasnější, než ta v prvním poločase. Prý to dobře neviděl proti sluníčku. To se nám vymstilo v 51. minutě. Odkop z obrany byl zachycen před půlí hřiště Martinem Klementem, který po rychlém zpracování vysokým lobem přehodil vyběhnutého Mikiho opravdu z velké dálky - 4:2. Furryho trestňák skončil těsně nad Dvořákovou bránou, Patrikův pokus pak vyrazil Dvořák na roh. Po něm se hosté dostali k brejku, Miki ale dobře vyběhl a balon odkopnul do bezpečí. V 58. minutě pak ze strany centroval před bránu hostující Bárta. Vysoký míč k překbvapení všech skončil opět za Mikiho zády - 4:3. Patrik byl z našich hráčů v zakončení nejaktivnější, jeho střely ale končily v náručí golmana hostí. Až v 76. konečně vystřelil do míst, kde Dvořák nestál a balon zapadl přesně za tyč - 5:3. V tento moment jsme již začínali věřit v dobrý konec. Bohužel dvoubrankové vedení vyrdželo jen pár minut, konkrétně tři. I když mezi tím stihnul Patrik ještě jednou vypálit z trestňáku vedle brány hostí, tak těm vyšel závar, kdy jsme nedokázali odkopnout balon z našeho vápna a Honza Fiala pomalou střelou, která se do kopce sotva došourala do brány opět snížil - 5:4. V 79. minutě pak Jirka fauloval na půli soupeře při rodícím se útoku. Nákop z trestňáku jsme dobře odvrátili z vápna ven. Bohužel pouze ke Klementovi, který z první parádně balon trefil a Miki tentokrát neměl žádnou šanci zasáhnout a bylo srovnáno 5:5. Strhnout vítězství na svoji stranu měla pak obě mužstrva. Patrikův pokus skončil po zásahu obany Vochova rohovým kopem, Furryho hlavička po něm našla jen Dvořákovu náruč. Na druhé straně se po rohu neprosadili ani Vochovští. Poslední šanci měl střídající Filip, který pěkně tečoval Patrikův trestňák. Bohužel míč skončil metr vedle brány hostí.

Zápas, který o půli vypadal na jasné vítězství Tornáda tak nakonec skončil remízou a šlo se na penalty. Jako správný kapitán vzal první kop na sebe Pytlos a nedal Dvořákovi šanci, i když ten směr jeho střely vystihnul. S Mottlovou střelou si Miki poradil a alespoň trošku napravil zaváhání v začátku druhé půle při lobech soupeře. Furry nekompromisně zvýšil na 2:0 a hostující Ausberger napálil balon nad Mikiho bránu. Třetí zářez za Tornádo udělal Bihy, když Dvořák rezignoval a přestal chytat. Prvně  v rozstřelu překonal Mikiho až ve třetí sérii Petr Porada, ale ani to nevybudilo Dvořáka k zákroku a tak Dan pečetil na 4:1. Prémiový bod tak zůstal v Hradišti, což potěšilo i velmi slušně zaplněné tribnuny.

Divákům se musel oboustranně herně velmi kvalitní zápas líbit. Potěšující je naše herní kvalita a konečně jsme přidali i nějaké branky. Pět střelců pěti branek je také pozitivum. Bohužel i tentokrát jsme opět dostali velmi laciné góly. A to je velká škoda. Z posledních dvou zápasů máme místo šesti bodů, na které jsme měli dosáhnout, pouhé tři. Soutěž je sice na začátku, ale pokud budeme takhle lehkovážně dávat soupeřům šance k bodům, nebudeme se pohybovat tam, kde bychom chtěli a podle hry i mohli. Každopádně v Druztové, kde nastoupíme v netradičním čtvrtečním termínu, již plný bodový zisk očekávám. Napovídá tomu i vzestupná bodová šňůra směřující od nuly pápas od zápasu výš a výš.