Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2018-2019

DRUZTOVÁ - HRADIŠTĚ

publikováno 14.09.2018 (aktualizováno 19.09.2018)

nezvyklý termín nám přinesl tři body a spoustu gólů

V sestavě 4. kola má Tornádo hned tři zástupce. Po hlasování vyhrál Tyll ze Smíchova, druhé a třetí místo patří Tornádu - tedy Jirkovi a Vencovi. Super!!!

( 80´TOMÁŠ KVETOŇ )

V netradičním čtvrtečním termínu jsme odehráli zápas čtvrtého kola přeboru na hřišti doposud poslední Druztové. To, že se hraje ve čtvrtek jsme zjistili z rozpisu FAČRu vlastně až v neděli po předchozím zápase. Přesto jsme se sešli ve velmi dobré sestavě, jen na střídačce byli veteráni Tomíno s Laďasem a Miki, který jistil Bejka, který to po svalovém zranění šel zkusit.

Jelikož se hrálo od šesti hodin, byl předpoklad, že na konci zápasu už bude docela šero, a tak byla snaha začít co nejdříve. To společně s obecným problémem s lidmi ve všední den znamenalo, že jsme začínali v desíti lidech s převlékajícím se Vítkem v šatně, Furrym na stoperu a Patrikem na postu krajního obránce. Tento stav nám ale ohromně svědčil. Sice jsme chtěli začít opatrně a počkat na Vítka, ale domácí se nikam nehrnuli. Tomáš tak již ve druhé minutě obehrál soupeře, dal Vaškovi pěkný balon přímo na nohu a naše nová posila se i ve druhém zápase za Tornádo brankově prosadila – 0:1. V další šanci Vašek místo střely nahrával, takže druhý gól přišel až po šesti minutách hry. To našel na hranici velkého vápna Jirka Bihyho, ten se šikovně obtočil kolem stopera a pak mu již nic nebránilo navýšit vedení Tornáda – 0:2. To se již Vítek začal rozcvičovat a vzhledem ke stavu na hřišti měl na rozcvičení dost času. V plném počtu jsme tak začali hrát až po deseti minutách. To už ale měl za sebou první zákrok i Bejk, když domácím vyšel protiútok a Furry ve vápně šel do skluzu, kterým domácího útočníka zbavil velké možnosti snížit pro domácí nepříznivý stav. Bejk pak balon směřující na bránu v pohodě chytil. Po čtvrthodině hry vystihnul Patrik odkop domácí obrany a zkusil rychlou ranou z více než třiceti metrů vrátit balon do domácí brány. Golman Ježek byl ale na svém místě včas. Ve dvacáté minutě Tom ukličkoval u lajny tři hráče soupeře a balon ideálně předložil Danovi. Ten si v klidu zpracoval a zvýšil náš náskok na tříbrankový rozdíl - 0:3. Furrymu se pak nevydařilo zpracování balonu a domácí Roubal postupoval ze strany na Bejka. Ten ale jeho šanci dobrým zákrokem zmařil. Na druhé straně jsme po faulu na Jirku kopali trestňák, který Danova levačka nasměřovala jen těsně vedle domácí brány. Dan byl při chuti a jeho bombu z dálky golman Ježek parádním zákrokem vytěsnil na roh. Ve 35. minutě bylo opět rušno před domácí bránou. Tom procházel do vápna domácích a byl jednoznačně faulován. Sudí nařídil penaltu, domácí ale protestovali, že k faulu došlo vně pokutového území. Se svými protesty ale neuspěli a Furry tak mohl zcela bezpečně zvýšit pěknou ranou k tyči na 0:4 pro Tornádo. I přes jasné vedení Tornáda se domácí pokoušeli ještě do půle vstřelit branku. Výtečně ale zasáhnul Bihy, který se nebál skluzu, Bejk předvedl další dobré zákroky. Po sérii rohů domácích vyvážel balon Pytlos a byl na dostřel soupeřovy brány faulován. Balon si tentokrát vzal Jirka a jeho střela jen těsně minula vingl domácí brány. To bylo v první půli vše. My vedli 4:0 a domácí víc mluvili, než hráli. To nám vyhovovalo a pokusili jsme si vše dobré přenést i do druhé půle.

I tu jsme začali lépe my. K balonu jdoucímu proti noze se dostal Furry a jeho parádní rána se otřela o tyč Ježkovy brány. Bohužel z vnější strany. Jít tohle o třicet čísel doleva, byl by to gól roku. Takhle měli domácí šanci po Pytlosově zákroku, kdy kopali roh. Po něm se ale dostal do brejku Páťa, jehož střela šla těsně vedle. V 54. minutě se naše obrana nechala vylákat na svoji levou stranu a napravo zůstal zcela osamocený Hauptman, kterého nalezl přesný centr. Zkušený hráč neměl s hlavičkou z metrové vzdálenosti žádný problém – 1:4. Žendův výlet pak zakončil krajní bek ranou vedle Druztovské brány. V 61. minutě jsme předvedli pěknou fotbalovou akci při níž byl ve vápně zela mimo balon postrčen Venca. Bohužel se neudržel a strčení soupeři vrátil. V té době pálil Furry do odkryté brány a dal gól, který ale pro předchozí souboj neplatil a Vašek si navrch odnesl žluté napomenutí. Škoda. Dlouho nás to ale mrzet nemuselo. Už o tři minuty později vymíchal Bihy soupeře u lajny, proniknul do vápna a jeho centr trefil Páťa patičkou do odkryté brány domácích – 1:5. Domácí se ale nevzdávali a série dalších rohů byla pro Bejkovu bránu nebezpečná. Ale z tohoto mráčku nezapršelo. Bohužel opět vyplaval volný hráč – tentokrát Roubal, který byl asi nejaktivnějším Druztovským fotbalistou a snížil na 2:5. Tím ale začal tříminutový brankostroj. Prakticky hned po rozehrání dostal Venca parádní kolmici mezi stojící beky Vašek a dal svůj druhý gól v zápase – 2:6. Uplynuly další dvě minuty, kdy Bihy prakticky zopakoval svoji výtečnou práci před našim pátým gólem, obehrál soupeře a jeho přihrávku Vašek proměnil ve svůj hattrick  a celkové vedení 2:7. To už v naší bráně stál Miki, který nahradil Bejka, který tak návrat na trávník přežil ve zdraví a snad bude fit i nadále. Domácí už na konci neměli síly na korekci, naopak po parádní práci celého mančaftu jsme domácí strhli na střed a na volné křídlo pak směřovala přesná přihrávka na nabíhajícího Bihyho, který svůj výkon korunoval poslední brankou zápasu – 2:8. Zápas skončil těsně před úplným setměním a byli jsme rádi, že jsme trefili po tmě do šatny.

Skvělý výsledek po parádním výkonu, spousta vstřelených branek – to jsou pozitiva. Dva obdržené góly mrzí, obzvlášť, když opět padly spíš po našich chybách, než po pěkných akcích soupeře. Domácí tak mohli chvílemi živit šanci na lepší výsledek. Chválit některé jednotlivce by asi nebylo fér vůči ostatním – dobře hrál celý mančaft, který teď má delší čas na regeneraci, doléčení bolístek a přípravu na druhé derby sezony – zápas s Černicemi o příštím víkendu. Těší i střelecká potence, kterou jsme v posledních dvou zápasech zase našli. Tak nám to snad chvíli vydrží.

Ostatní zápasy dopadly tentokrát asi podle očekávání. Snad jen jasné vítězství Dýšiny ve Zruči lze označit za překvapení. Tornádo je ve velmi vyrovnané tabulce i díky výsledkům ostatních mančaftů na sedmé pozici se stejným bodovým ziskem, jako náš příští soupeř. Derby s Černičkama tak bude zároveň přímým soubojem o pozici v horní polovině tabulky. Po Smíchovu a Prazdroji máme třetí nejlepší útok, bohžel po Lhotě druhou nejhorší obranu. Takže musíme udržet celkem slušnou produktivitu a zároveň zlepšit obranu. Není to nic nereálného - postačí nedělat zásadní chyby a mělo by to být dobré.