Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2018-2019

HRADIŠTĚ - RAPID

publikováno 08.10.2018 (aktualizováno 10.10.2018)

zasloužené vítězství a díky ostatním zápasům vedení v tabulce

Tak tentokrát Patrik v sestavě kola na třetí pozici. Vyhrál Patrik Matula z Prazdroje a druhý skončil Kuba Černý ze Smíchova. I tak GRATULUJEME!!!

JAN BIHARY     VÁCLAV KRUŠINA

Na domácím trávníku jsme nastupovali k zápasu proti Rapidu jako favorit. Na našem malém hřišti se ale do značné míry rozdíly ve výkonnosti stírají a tak jsme soupeře rozhodně nesměli podcenit. Abychom si udrželi postavení ve vrchních patrech tabulky, bylo potřeba bodovat a to nejlépe naplno. Do sestavy se vrátil po lázeňském pobytu Bihy, na lávku místo veteránů usadili Hanz a Mára, kteří jsou plnohodnotnými náhradami za základní sestavu. Naopak oba Beránky skolila nemoc a tak rodinu na zápase zastupoval pouze Jarda. Dan přišel, i když nebyl úplně fit a patří mu za to dík. Soupeř dorazil naopak se staršími kluky nejen na lavičce, ale i na hřišti, kde na krajním beku nastoupil Fíra. Okolnosti jej nakonec donutily sehrát na tomto postu celý zápas, i když to asi původně neplánoval. A rozhodně nezklamal a svůj post odehrál s přehledem.
Ihned po rozehrání vyrobil hrubici Pytlos, který namazal z pozice stopera Polívkovi balon přímo na nohu. Jeho střelu naštěstí obrana dokázala zablokovat a tak mohl z protiútoku vypálit Patrik. Tentokrát se jen zastřeloval a golman Liška jeho nepříliš prudkou střelu chytil. Ve třetí minutě jsme faulovali uprostřed hřiště soupeře. Ten na nic nečekal, poslal balon na Ondru Faista, který zcela unikl pozornosti stoperů a přelobovat vybíhajícího Bejka už pro něj nebyl problém – 0:1. Pak všem zatrnulo, když v souboji s Pytlosem vypadlo již třikrát operované rameno Polívkovi. Pochopitelně střídal a na lavičce si jej nahodil zpátky. Nic hezkého, ale snad bude v pořádku. Naštěstí prakticky ihned po rozehrání po vystřídání nacentroval parádní balon Kuba a Patrik tentokrát trefil balon lépe, než v první šanci. Před Liškou balon trošku skočil a hostující golman šel pro balon do sítě – 1:1. Soupeř hrát velmi tvrdě a z toho pramenilo množství trestných kopů, které jsme měli k dispozici. První v 10. minutě napálil Jirka do zdi, ani další později neznamenaly přímé ohrožení Liškovy svatyně. Danova levačka mířila jen těsně nad a neuspěl ani Furry a ani další Jirkův pokus. Hosté zahrozili sérií dvou rohů, ale nic z nich nevytěžili. My byli o něco aktivnější a hosté stále více bránili a spoléhali na protiútoky, které mohly být opravdu nebezpečné. Obrana ale pracovala již bez dalších zásadních chyb a tak mohl Bihy ve 20. minutě prokličkoval obranou hostí a z úhlu trefil tyč Liškovy brány. Dorážkou pak netrefil Patrik zcela odkrytou branku, kterou přestřelil. Do dobré šance se pak dostal hostující Faist, který vypálil, a zblokovaná střela skončila v jeho obličeji. Bohužel Ondra hraje v čočkách a točící se balon napáchal na jeho levém oku pořádnou neplechu. Praskla mu žilka ve víčku a čočka patrně skončila pod ním. Pochopitelně musel střídat a hosté tak vyčerpali své možnosti na střídání nuceně již ve 38. minutě. V dalším průběhu Danovu střelu Liška vyrazil a poradil si i Vaškovou ranou z dálky. Na konci poločasu se ocitl sám před Liškou Dan. Hostující golman dobře vyběhl a tak z šance nic nebylo. Bihy pak patičkou uvolnil Vaška, který ve velké šanci promáchnul. Poločas tak skončil smírně a to i přes množství šancí, které jsme měli. Bohužel produktivita nebyla tentokrát dobrá. Nicméně jsme věřili, že zápas dokážeme vyhrát, protože jsme v poli byli lepší a evidentně jsme měli více sil.
První zkusil štěstí Vašek. Střela šla těsně vedle, Furryho tvrdou ránu pak Liška vytáhl na roh. Z něj šli hostí do protiúoku, který dobrým vyběhnutím zmařil Bejk. Jirka branku pak také přestřelil. Těsně před uplynutím hodiny hry se po krásné akci dostal po Patrikově přistrčení k ráně Vašek, ale trefil stejné místo, jako Jirka před chvílí. V 61. minutě zastavil na poslední chvíli skvělým skluzem Fíra další Patrikův průnik. Byl z toho roh, který právě Patrik poslal do vápna, kde po závaru dorazil balon do sítě Furry – 2:1. Konečně jsme vedli a mohli hru trošku uklidnit. Hosté sice ještě zahrozili Novákovou střelou, ale zadařilo se na druhé straně. Vašek potáhnul balon, dal Bihymu, který sice již mohl pálit, ale míč ještě přidržel a poslal do uličky na parádně nabíhajícího Patrika. Ten trefil míč šajtlí a Liška neměl šanci – 3:1. Patrik byl při chuti a jeho rána z dálky minula bránu jen těsně. Ztuhlý Bejk pak předvedl, že v brance neusnul a proti další akci Nováka výtečně zasáhl. Ke konci zápasu pak aktivní Patrik vymotal u zadní lajny dvojici obránců hostí a Vašek v dobré pozici hlavou nedal. Vašek se nakonec dočkal i ve svém pátém zápase za Tornádo. Bihy dobře vypálil, Liška míč vyrazil a Vašek hlavou odkrytou branku již neminul – 4:1. Další možnost ml ještě Jirka a v samém závěru i střídající Hanz. Výsledek ale již změny nedoznal a tak jsme zvítězili 4:1 a vezeme se na vítězné vlně.
Zápas jsme zvládli, soupeře jsme po počátečním vedení dostali pod tlak a zaslouženě jsme vyhráli. Rozdíl mohl být i větší, ale nebuďme nenasytní. Kladem je, že se konečně trefil po delší době Patrik, který má v každém zápase několik šancí a zatím mu to tam moc nepadalo. Tentokrát dvě branky dal, na další přihrál a svou aktivitou motal soupeři pořádně hlavu. Jelikož Vochov prohrál se stále se lepšící Dýšinou 5:2 máme teď na čele tabulky společně s Dýšinou stejně bodů, stejné skóre a v oficiální tabulce jsme na prvním místě patrně z důvodu menšího počtu žlutých karet ( Hradiště 7, Dýšina 18+1červená ). Tabulka, kde je v přeboru Tornádo na prvním místě bude ozdobou naší vývěsky. Teď nás čeká zápas na hřišti Unionu, který je v tabulce i letos vysoko, přestože to v zápase se Zručí zrovna nepotvrdil. Na pěkné hřiště se těšíme a doufáme v dobrý výsledek po dobré hře. Snad už budou k dispozici i další hráči, kteří zatím marodí.