Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2018-2019

TORNÁDO HRADIŠTĚ - LHOTA

publikováno 11.11.2018 (aktualizováno 15.11.2018)

další tři body do naší podzimní sbírky!

Hráčem kola se stává Patrik matula z Prazdroje ( 48% hlasů ), druhý je Pavel Konopík ze Smíchova ( 36% ) a třetí Patrik Kočí z Tornáda s 10% hlasů.

( 55´FILIP ŠPERL )

Výkony i výsledky jako na houpačce. Po výtečném zápase se Zručí přišel nevydařený zápas na Prazdroji a po něm nás čekal zápas s trápící se Lhotou. Proti té jsme šli na plac jako jednoznační favorité a svoji roli jsme tentokrát zvládli opravdu dobře. Sice stále chyběl ve středu zálohy Furry, ale Dan jeho pozici zvládnul velmi slušně. Vedlo se i Tomovi, který se doléčil a v útoku byla jeho přítomnost znát. Vašek bohužel opět vyrazil s mládeží Viktorky a tak pro změnu chyběl on. Lhota dorazila zcela bez posil z A týmu, který hrál ve stejnou dobu, přesto měli i dva kluky na střídání.

Dan mančaft v kabině pořádně nabudil a na soupeře jsme od první minuty vlítli. Prakticky hned po rozehrání se ve vápně uvolnil Dan, který poslal prudký balon před odkrytou bránu. Dobíhající Bihy na jeho přihrávku jen o kousek nedosáhl. Jirka pak pálil nad a ve třetí minutě se ke střele, i když slabé, dostali i hosté. Po faulu na Toma pálil Jirka doprostřed brány a Šoltys střelu chytil. Největší šanci za celý zápas měla Lhota v 10. minutě, když Zdeněk Paul poslal před Bejkovu bránu prudký balon, který proletěl malým vápnem rovnoběžně s brankovou čarou. Naštěstí v blízkosti nebyl žádný další hráč hostí, který by míč dorazil. Po úvodním tlaku se hra trošku vyrovnala a ani na jedné straně se další šance nerodily. Až po dvaceti minutách vypálil Patrik nad a Žendův centr musel Šoltys nadvakrát krotit ve svých rukavicích. O chvíli později chytil i Bihyho hlavičku. První radost přišla ve 32. minutě. Jirka s Bihym pěkně zakombinovali a Dan již před odkrytou brankou nezaváhal a otevřel skóre - 1:0. O dvě minuty později byl velmi agilní Tom při kličce ve vápně nešikovně podražen obráncem a sudí jednoznačně ukázal na penaltový bod. Pentli s přehledem proměnil Patrik a my vedli 2:0. Na Patrikův dlouhý aut si pak naběhl do vápna hostí Bihy a Šoltysovi opět nedal šanci - 3:0. Parádní desetiminutovku uzavřel Patrik, který proměnil brejkovou situaci poté, co Vali vybojoval balon, přešel přes dva protihráče a Tom pěknou kolmicí našeho snajpra oslovil - 4:0.

Díky výtečnému závěru poločasu jsme šli tedy na poločasovou poradu jako jednoznačně vedoucí tým a Dan hlavně všechny nabádal ke stále stejné hře. Nesměli jsme polevit, protože soupeř určitě nechtěl schytat debakl a naopak do druhé půle jsme předpokládali ještě lepší výkon. Naštěstí jsme na začátku druhé půle byli aktivnější opět my. Vítkův pas trefil Patrik těsně vedle, Tomův únik zkoušel zakončit Bihy a nakonec Vítkova tečovaná střela skončila vedle Šoltysovy brány. Ten výtečně zasáhl i proti další Tomově ráně v 52 minutě. Tu ale neudržel a vyražený balon pod padajícím golamanem hostí poslal popáté do sítě Patrik. Docílil tak hattricku a my vedli 5:0. Bezprostředně po tomto gólu dal Dan parádní rybou další branku, která ale pro ofside nebyla uznána. Kromě Dana to nikomu moc nevadilo a jeli jsme dál. Na Filipův centr nedoskočil Kuba, Filipova rána byla obranou hostí zblokována. Jirkovu přihrávku pak pustil Filip mezi nohama na nabíhajícího Patrika, ten ale další branku odmítl vstřelit a trefil vedle. Hanz pak před odkrytou bránou balon promáchnul a Vítkova rána z dálky byla zblokována. Berry pak vybojoval balon, Vítek nacentroval a Filip se prosadil přes obránce soupeře a vsítil na 6:0. Další Filipovu ránu pak Šoltys zlikvidoval. Všem zatrnulo v 78. minutě, když se "do kornoutu" mezi Jirku a Patrika dostal hostující Martin Šindelka. Ze střetu vyšel s vyraženým dechem a Vítkova precizní a pohotová pomoc byla odmeněna potleskem všech přítomných. Šindelka se z toho po chvilce oklepal a zápas dohrál. Z následného trestňáku hosté nic nevytěžili a jejich další útok skončil jen autovým vhazováním. Střídající Fun se pak ocitl v dobré pozici, ale Bejkovu bránu netrefil. Hanzovu střelu Šoltys chytil a další Hanzův pokus v poslední minutě se mezi tyče nevešel.

Zápas tak skončil jednoznačným výsledkem a my roli favorita tentokrát zvládli. Patrik vsítil hattrick, výtečně hráli oba útočníci, na Tomovi byla patrná ohromná chuť do hry. Po příchodu na hřiště se bez potíží zapojili jak Hanz, tak Filip, který dokonce dal góla a byl u dalších dobrých akcí. Hanzovi tentokrát nebylo přáno, ale i on hrál dobře. Vzadu hrála obrana s jistotou Vítek se dostal i do několika dobrých akcí vepředu a především pohotově zasáhl při vyraženém dechu soupeře. Bejk byl tradiční jistotou. Soupeř byl v první půli poměrně dobrým soupeřem, s příbývajícím časem jsme získávali převahu. S narůstajícím skóre odpor slábnul a ve druhé půli již nebezpeční příliš nebyli. My naopak hráli pěkný fotbal, bylo evidentní, že to kluky baví. Věřím, že nás forma neopustí a poslední podzimní zápas na hřišti vedoucí Dýšiné bude skutečným vrcholem sezony.

Po zápase jsme chvilku poseděli Na Plovárně, popřáli jsme Zdeňce Ženíškové k pětadvacetinám a nakonec vyrazili pogratulovat Pavkovi na bowling nad papírnou k narození syna Jonáše. Doufám, že jsme ho zapili pořádně, aby byl zdráv a dělal rodičům jen a jen radost. Pavko a Verčo, moc gratulujeme!!! Když už jsme byli v tomto sportovně kulturním zařízení, šťouchli jsme si kulečníček a využili jsme i pingpongové stoly.

V nedělním dopoledni překvapivě ztratil Smíchov dva body na hřišti Rapidu a tak ho máme na dva body před sebou. Naopak Union i Litice v tomto kole prohrály, takže těm jsme v tabulce maličko odskočili. I suverénní Dýšina měla v tomto kole namále právě na hřišti nevyzpytatelného Unionu. Stejným rozdílem jako my zvítězily i Černice, které se tak oklepaly ze čtvrtečního debaklu 0:11 se Smíchovem v dohrávce. Prazdroj neudržel poločasové vedení 1:3 a tentokrát ani penaltový rozstřel nezvládl. Soutěž je vyrovnaná a opravdu je třeba se soustředit na každý zápas. Nikdo není předem poražen, nikdo není předem vítěz. S tímhle také půjdeme do posledního zápasu po kterém nás čeká dokopná. Ta bude tradičně jako každý podzim mimo naši základnu - tentokrát Patrik domluvil posezení v Jasu.