Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2018-2019

první soutěžní zápas nám výsledkově příliš nevyšel.

JIRKA NĚMEČEK     MARTIN FURÁR

DAN ČERVENÝ                                               PATRIK KOČÍ

TOMÁŠ BERÁNEK     VAŠEK KRLIŠ

( 69´JAN RUCKÝ )

Smíchovu jsme měli po podzimní porážce co vracet. Navíc se jednalo o souboj druhého se třetím mužstvem. Škoda jen, že zápas byl již dlouho plánován na umělku a přírodní trávník na Smíchově i za parádního počasí zel prázdnotou. Ale bylo to pro oba mančafty stejné a velkou část zimní přípravy jsme na umělce strávili. Takže v tom problém nebyl. Spíše byla škoda, že na první mistrák byl na lavičce připravený pouze Hanz a nebylo tak moc na výběr, jak sestavu poskládat. Dan poslal ze stáže v Anglii sestavu a Radek rozdal před zápasem jasné pokyny, jak by si hru předstatvoval. Zraněný kotník z přípravy mu nedovolil nastoupit a tak se plně věnoval roli kouče a byl po celý zápas na lajně velmi aktivní. Po výkopu se Smíchovští nastěhovali na naši polovinu, kterou míč prvně opustil až ve třetí minutě. Úvodní tlak jsme přestáli bez úhony a naopak po rohovém kopu obrana Smíchova zblokovala nebezpečnou Furryho střelu. Obrovskou šanci pak domácím zhatil výtečným návratem do vlastního vápna Vašek, který vypíchl balon před zcela odkrytou bránou. Nedáš - dostaneš se opět potvrdilo. Z nějakých dvaceti metrů napřáhl hled z protiútoku Furry a balon skončil přesně u pravé tyče marně se natahujícího Bešty - 0:1. Ke zvýšené pozornosti bezprostředně po vstřelené brance nabádel Radek marně. Prakticky hned z rozehrávky měli Smíchovští obrovskou šanci, kterou ale Bejk skvěle zlikvidoval. Ze soustavného tlaku domácích pak pramenila v 16. minutě penalta, která byla z kategorie zbytečných, když si unikající hráč v našem vápně balon příliš předkopl a následně využil nastavené nohy. Sudí neváhal a my bohužel nemohli říct vůbec nic. Domácí snajpr Jan Kovář nedal Bejkovi šanci a neomylně srovnal - 1:1. Smíchov pokračoval v tlaku a Bejk čaroval. Z protiútoku zatáhnul Patrik po lajně balon a jeho centr Venca hlavou usměrnil jen těsně vedle. A opět nedáš - dostaneš. Po autovém vhazování ihned po naší šanci Dan neuhlídal u brankové čáry hráče, který mu unikl a Bohouš Mičan měl jednoduchou práci - 2:1. Vedení Smíchova nás ale nepoložilo. Dan svoje zaváhání napravil příkladnou bojovností ve středu hřiště, získaný balon pak předložil nabíhajícímu Tomovi, který ranou o břevno překonal Beštu podruhé - 2:2. Smíchovští sice zkusili protestovat, ale sudí měl systém goal line nastavený přesně. Do půle ještě z nepřímého kopu nařízeného za řečnění trefil Furry opět těsně vedle, když Bešta míč kontroloval jen pohledem. Na druhé straně vypíchnul Pytlos balon Kovářovi před zcela odkrytou brankou.

První poločas tedy skončil smírně, i když průběžné vedení mohly po šancích v závěru půle držet oba mančafty. Smíchov měl více ze hry, my měli nebezpečné akce vedené především po stranách. Jelikož Smíchovští oplývali rychlými hráči, kteří se dostávali za záda naší obrany, šli jsme do druhé půle s mírně upraveným rozestavěním, kdy se Pytlos stáhnul na klasického stopera a jistil vše trošku s odstupem. Tato taktika vycházela až do 64. minuty. To se po našem útoku dostal Honza Kovář k brejku jeden na jednoho, udělal kličku a domácí vedli 3:2. Do této chvíle jsme měli i několikrát kousek štěstí, když Bejk vytěsnil střelu kapitána Zikmunda na břevno. My naopak zlobili hlavně po Patrikově straně. Bohužel Páťa vždy balon pěkně zatáhnul, ale finální část mu moc nevycházela. Jednou balon neprošel malým vápnem na volného Vencu, podruhé byla Patrikova střela zblokována a Tom pak odražený skákající balon z první trefil hodně vedle opuštěné brány. Po vstřeleném gólu Smíchov dál tlačil a Bejk nás držel v naději na slušný výsledek. Finální rozhodnutí přišlo čtvrt hodiny před koncem. To se k ráně z dvaceti metrů odhodlal Kovář, Bejk parádní robinzonádou dostal balon mimo bránu. Z následného roku stáhli domácí celý hrozen hráčů na přední tyč, balon ale směřoval na zadní, kde "vyplaval" metr od Hanze Saša Zikmund. Ten metr navíc mu stačil a z blízka se nemýlil - 4:2. Z výsledkem jsme se ještě snažili až do konce něco udělat, ale za zmínku stojí snad jen Pytlosem trefené břevno při ne zcela vydařeném centru. Skóre pak uzavřel svým druhým gólem Zikmund, když se při našem pokusu o tlak dostal na vlastní půli k odraženému balonu, a v akci 3 na 1 se Smíchovští nemýlili - 5:2. Sudí už ani nenechal rozehrát a my mohli soupeři jen pogratulovat k zaslouženému vítězství a popřát hodně štěstí v nahánění zatím suverénní Dýšiny.

Ostatní zápasy přinesly víceméně očekávané výsledky, jen bezbranková plichta Druztové a Litic se dá považovat za překvapení. Prazdroj se na nás bodově dotáhnul, Litice jsou jen bod za nhámi. Náš příští soupeř - Chrást - doma porazil Union 3:1 a v sobotu to určitě nebudeme mít jednoduché. Sice už bude k dispozici Vali a Venca Krušina, Mára a Karlos ještě spíše ne, ale uvidíme. Jak na tom bude Radkův kotník ještě uvidíme. Každopádně pokud se s úvodní porážky vyklube alespoň stejný vývoj poloviny sezony, jako na podzim, tak už teď se na pokračování jarní části těším.