Úvod » Komentáře k zápasům od Vládi Holého a Květáka » Ročník 2018-2019

JIRKA NĚMEČEK     MARTIN FURÁR

DAN ČERVENÝ                                               MARTIN BERÁNEK

PATRIK KOČÍ     VAŠEK KRLIŠ

( 87´JAN RUCKÝ )

První domácí zápas jara jsme sehráli s týmem Chrástu. Ten měl před zápasem na desátém místě pouze šestibodovou ztrátu na naši třetí pozici. Našlapaný střed tabulky tedy pro celé jaro skýtá velmi zajímavé zápasy a možné zásadní změny pořadí po každém kole. I proto jsme hostům chtěli vrátit jejich vyrovnání v poslední minutě podzimního zápasu a uhájit domácí tvrz. To se nakonec povedlo a v tabulce domácích zápasů jsme momentálně první!

Hosté se spoustou mladých hráčů v týmu se na začátku zápasu rozhodně nezalekli a byli aktivnější a lepší. Již v páté minutězblokoval nebezpečnou střelu soupeře Pytlos. Hosté byli častěji u míče a my hrozili zelména z brejkových akcí. Do jedné z nich se dostal po čtvrthodině hry Furry. Hostující kanonýr Pour, který v předešlém kole otevřel skóre, učinil totéž i tentokrát. Bohužel pro Chrástecké ale ukopl balon před Furrym tak výtečně, že nedal golmanovi Kokoškovi žádnou šanci. Vlastenec jak vyšitej a my znenadání vedli - 1:0. Od této chvíle se obraz hry začal měnit. Hosté sice měli po Vítkově špatném došlápnutí velkou příležitost, ale Klik Bejka nepřekonal. Patrikova šajtle cíl taky nenašla a Valiho hlavička po rohovém kopu šla těsně vedle. Ve 37. minutě se dostal do souboje s Kokoškou Vašek, míč se mu povedlo posunout na zcela osamoceného Parika a ten prázdnou bránou nepohrdnul - 2:0. Hosté ještě zahrozili po žlutém Jirkově faulu, ale trestňák nezahráli nijak dobře. V samém závěru první půle dotlačil míč do sítě Bery s Danem, ale lajnový Ulrych signalizoval Martinovo nedovolené postavení a tak branka nemohla být uznána.

Druhá půle již nezačala takovým náporem hostí, jako první. Nicméně se stejně k ohrožení branky dostali jako první. Po rohu se k hlavičce dostal martin Pek. Bejkovu bránu ale jeho pokus minul. My kontrovali trestňákem po faulu na Dana. Patrikův centr ale Kokoška lapil. Dan byl aktivní a jen včasné Kokoškovo vyběhnutí mu zabránilo v dotáhnutí skvělé Jirkovy uličky do zdárného konce. Zápas bohužel pro Dana skončil po hodině hry. Ač krajní záložník, najednou vyplaval jako jeden z posledních hráčů a kolem něj se hnal s míčem na noze do šance hostující Chládek. Dan mu při křížení brnknul o nohu a hostující útočník šel k zemi. Červená karta v ruce sudího byla asi správná, i když hosté si ji do jisté míry vykřičeli, protože minimálně na stejné úrovni byl v době zákroku i Pytlos. Následný trestný kop šel pouze do dobře postavené zdi. Přesilovku mohli hosté využít hned po pěti minutách, jejich branka ale nebyla, stejně jako naše na konci první půle, pro ofside uznána. Na našem poměrně malém hřišti není početní výhoda až tak znát a proto se hrál i nadále vyrovnaný zápas. Patrik se trošku stáhnul a Vašek byl na hrotu sám. Přesto jsme se dostávali do šancí i my. Jirka v dobré pozici trefil špatně balon a ten skončil za postranní lajnou. Další akce ale stála za to. Patrik si parádně narazil ve vápně právě s Jirkou a hostujícímu bekovi nezbylo nic jiného, než Patrika zastavit nedovoleně. Penalta byla jasná. Balon si vzal Furry a i když Kokoška stranu vystihnul, neměl proti výtečně umístěné střela za tyč šanci - 3:0. To již hosté trošku rezignovali a spíše diskutovali, než hráli. Jirka pak měl další možnost, ale z dálky odkrytou bránu netrefil. V 82. minutě jsme šli tři na jednoho obránce, ale kluci akci překombinovali a nebyla z toho ani střela na bránu. Po Patrikově trestňáku netrefil zařízení hlavou Furry, Hanz pak prvním kontaktem s balonem šel sám na bránu, ale míč si příliš předkopl a Kokoška byl venku z brány včas. Bej ještě zlikvidoval nebezpečnou ránu Adama Brýly. V nastaveném čase pak hosté přestřelili z malého vápna naši bránu, na druhé straně dlouhý Kubův aut přistál přesně na Vítkově placírce. Zakončení všek chyběl asi metr, abychom uzavřeli skóre další brankou.

Zápas, který sledovala plná trubuna i spousta lidí za zábradlím, jsme tak nakonec vyhráli jednoznačně, i když průběh byl vyrovnaný. Bylo moc dobře, že zápas řídila hned trojice sudích, protože tak alespoň byly ofsidové situace posouzeny nestranně a na obou stranách velice přesně. Hosté byli velmi dobří a zápas to rozhodně nebyl jednoduchý. My ale hráli obětavě, v obraně tentokrát bez výraznějších chyb a alespoň některé šance jsme proměnili. To se naštěstí hostům nepodařilo i proto, že Bejk byl pozorný a nulu na svém kontě si za výborný výkon zasloužil. Dan sice příští týden nebude moci nastoupit, ale steně jede někam pryč, tak snad bude už k dispozici Tomáš a Venca Krůša. Rýmička doufejme opustí Bihyho a mančaft tak bude  proti Vochovu početnější. Velký dík patří i Filipovi, který po delší době přišel a byl k dispozici pro případ potřeby. Ostatní sobotní zápasy skončily ještě jednoznačněji. Vysoké výhry Litic, Unionu i favorizované Dýšiny udržely tyto mužstva v horní polovině tabulky, Rapid s Druztovou se dnes rozešli smítně, Smíchov potvrdil roli favorita a Lhota překvapivě porazila dvěma Bezdičkovými góly Zruč. Na šestého tak máme náskok tří bodů a ve Vochově tak budeme hrát o další veledůležité body.