JAN RUCKÝ                                               PATRIK KOČÍ

( 89´VLADIMÁR HOLÝ ml.)

FILIP ŠPERL     VAŠEK KRLIŠ

( 75´JAN BIHARY )

Na horkou Vochovskou půdu jsme dorazili v ne zcela standardní sestavě. Na stoperu chyběl Vítek, který má bolavé koleno a dorazil alespoň podpořit mančaft zpoza lajny. Martin Bery byl v práci, Dan Červený byl mimo republiku a stejně by po rudé kartě z minulého zápasu nemohl hrát a Krůša na jaře ještě nesladil své trenérské aktivity ve Viktorce s kalendářem Tornáda. Na úterním tréninku se dobře ukázal Filip a standardně dobře trénuje Hanz. Kluci tedy dostali příležitost od začátku. Z lávky jim kryl záda Bihy a nově taky Láďas junior. Pro jistotu byl na střídačce napsaný i Tomíno, ale taková krize naštěstí nenastala. Domácí dali dohromady velice silnou sestavu a trojice sudích slibovala solidnost mače.

Vstup se Tornádu vydařil náramně. Běžela 46. vteřina a Čaloun šel prvně pro balon do své sítě. Hanz přinutil domácího golmana k odkopu, ten se mu moc nepovedl a domácího obránce, ke kterému se odkop dostal, Filip výtečně napadal. Balon se tak odrazil k Tomášovi, který přeloboval vyběhnutého domácího golmana. Ten si sice na míč sáhnul, ale dostat jej mimo bránu nedokázal - 0:1. Než jsme stihnul zapsat první branku do notesu, vyšlo opět Filipovo napadání tak dobře, že odražený balon přišel na nohu Patrikovi, který míč potáhnul podél vápna a střelou k levé tyči nedal Čalounovi šanci - 0:2. Třetí zásah byl ještě rychlejší. Hned o minutu pozděni vyslal Patrik kolmicí mezi stopery Vaška. Ten se obtočil kolem Tržila a z hranice vápna trefil stejné místo, jako před ním Patrik - 0:3. Takový začátek nikdo nečekal, ale paradoxně se poté dostali do hry domácí. Ještě jsme zahrozili Patrikovým centrem na Vaška, který ale na místo určení nedoletěl a Čaloun jej v rukavicích udržel. První hrozbu vyslal z trestňáku z téměř 30ti metrů Klement. Bejkovu bránu ale minul. Domácí zjednodušili hru a zkoušeli hrát balony za naši obranu na rychlíky Fialu se Šnebergerem. Obrana ale pracovala slušně a Bejk všechno jistil. Po faulu na Valiho centroval z trestňáku Patrik. Na parádní balon nabíhala hned trojice našich hráčů, Ondra ale trefil vedle. Filip vybojoval další balon a Vašek mu jej jen těsně nestihnul vrátit. Z protiútoku se do souboje s Kubou dostal již zmiňovaný Šneberger. Kuba si jako poslední hráč počínal obezřetně a domácímu útočníkovi se povedlo prostřelit vybíhajícího Bejka - 1:3. Sám před Čalounem se ocitl Hanz, míč ale netrefil dobře. Za chvíli dostal balon do brány Filip, nepohlídal si ale svoji pozici a tak branka pro ofside nebyla uznána. Další naše šance měli ještě Patrik a na úplném konci půle po sérii rohů Jirka, Vali a Tom.

Po zázračném začátku Tornáda domácí hru v průběhu půle vyrovnali a nakonec i snížili. Z domácí šatny se o půli ozýval povětsný Fergusonovský fén a také domácí nastoupili úplně jinak, než na začátku zápasu. Byli aktivní, ale naštěstí jen ve středu hřiště. Rychlíky 8 a 9 jsme dobře hlídali a naopak první šanci jsme měli opět my. Hanzovu střelu Čaloun ale kryl, Jirkův chytrý lob z dálky skončil těsně nad opuštěnou bránou. Po necelé hodině hry Bejk výtečně zlikvidoval obrovskou šanci diomácích, když byl včas u své pravé tyče. V 64. minutě Bejk vyběhl daleko před vápno a sebral Fialovi další 100% šanci. Po Vaškově přidržení kopali domácí trestňák a Bejk balon opět přitáhnul do dvých rukavic. V 70. minutě mohl skórovat Tom, ale neuspěl, stejně se vedlo na druhé straně Fialovi, když Bejk vytáhl dokonalý zákrok. K rozhodnutí mohlo dojít přesně čtvrt hodiny před koncem. Patrik velice rychle vhodil dlouhý aut až na Vencu do vápna. Jeho hlavička skončila těsně vedle opuštěné brány. To dalo šanci domácím a ti ji o čtyři minuty později využili. Do úniku se dostal velmi aktivní Fiala a tentokrát si s Bejkem poradil - 2:3 a jedenáct minut do konce základní hrací doby. Naštěstí jsme byli v poli aktivní a po dvou rozích pálil vedle Tom. Hanz se ocitl zcela osamocený před Čalounem, ale ránu trefil jen do něj. Domácí se ani přes tříminutové nastavení k ničemu podstatnému už nedostali a tak nakonec vezeme tři body za výhru o jednu branku.

Tři body jsou z Vochova dobrým počinem. Ještě lepší je ale zjištění, že Filip i Hanz zvládli zápas velice dobře a Dan s nimi může na 100% počítat. Dobře fungovala obrana, Furry se s pozicí vedle Pytlose vypořádal kvalitně. Snad bude jeho ruka, zraněná v jednom se soubojů s Fialou ještě v první půli, v pořádku. Negativem je opět ohromné množství neproměněných šancí, kdy hráč sám před golmanem napálí balon do něj, nebo netrefí branku. Je ale potřeba vyzdvihnout i kvality soupeře, který se po hororovém začátku zvednul a z jasného zápasu dokázal udělat drama.

Ostatní zápasy v tomto kole skončily sice výhrami velkých favoritů - Dýšiny, Smíchova a nakonec i naším, ostatní mužstva těsně za námi ale neuspěla. Litice překvapivě padly ve Zruči brankou z 83. minuty, Union nestačil po výsledku 2:0 na našeho příštího soupeře - Druztovou. Právě z tohoto kola je jasně patrné, že první dvojice hraje tak trochu vlastní soutěž a ostatní mužstva jsou velice vyrovnaná. Budiž pro nás varováním jak průběh dnešního zápasu, tak výsledky ostatních. Věřím, že zápas s Druztovou zvládneme a že už budou opět k dispozici další kluci, kteří dnes chyběli.