JAN RUCKÝ                                               PATRIK KOČÍ

( 62´ VAŠEK KRUŠINA )

FILIP ŠPERL     VAŠEK KRLIŠ

( 62´JAN BIHARY )        ( 79´ VLADIMÍR HOLÝ ml.)

Na domácím hřišti jsme proti Druztové chtělipotvrdit dobrou jarní formu a také tři body získané ve Vochově. Druztová přivezla našeho bývalého hráče - Tomáše Krysla a několik mladších borců. Nám chyběl hlavně Furry, který má z Vochova zlomenou ruku. nebyli ani Tom Bery, který dal přednost jiným aktivitám a Dan Červený, který si za červenou kartu udělil osobní trest na dvě utkání, i když už by mohl jinak hrát:-). Dan trošku zamíchal sestavou a do prvního soutěžního zápasu za Tornádo poslal do brány Radka, Valiho posunul vedle Pytlose na stopera a skvělou práci předvedl ve středu zálohy Vítek. Filip a Hanz své posty z předešlého zápasu dobrým výkonem ve Vochově obhájili a tak jsme měli nejsilnější lavičku za všechny jarní zápasy. Poprvé na jaře dorazil Krůša, Bihy po tréninkovém výpadku pomalu nabírá zápasovou formu a Láďa s Márou jsou stabilní kvalitní náhradou za kohokoliv na place. Bejk tentokrát jistil Radka a v chladném počasí byl rád, že je jako golman pořádně oblečený.

I přes zmíněné chladno byla tribuna slušně zaplněna a diváci stáli i za zábradlím. S takovou podporou jsme začali zápas velmi slušně. Dobré kombinace, napadání soupeře a tlak, který jsme si vytvořili znamenal, že již ve 4. minutě šel sám podél lajny Kuba, který našel centrem ve vápně nabíhajícího Patrika. Ten HLAVIČKOU!!! trefil přesně - 1:0. Z našeho tlaku šli do brejku hosté, ale Vali výtečným čistým skluzem balon odstranil z dosahu Roubala. Kuba byl v první půli velmi aktivní a tak se po deseti minutách ocitl po parádní Filipově přihrávce tváří v tvář Purkarovi. Kubova střela trefila golmana do ruky a my kopali pouze roh. K tomu se pak dostali i hosté a hlavička Tomáše Lindy Radkovu bránu minula. Po čtvrthodině hry po závaru ve vápně Druztové zahrál bránící hráč rukou a penalta byla na světě. Jelikož byl Furry se sádrou na ruce jen vedle střídačky, vzal si balon Patrik a s jistotou přidal druhou branku - 2:0. Na zkopletování čistého hattricku měl Patrik do půle ještě dvě jasné možnosti. Nejprve šel sám na Purkara, ale akci brankově nezakončil. Ještě větší možnost měl ve 35. minutě, když byl ve vápně faulován Jirka a balon opět putoval na penaltový puntík. Rána z penalty šla ale nad bránu. Těsně před půlí pak Filip tečoval střelu těsně vedle brány hostí.

Poločas jsme vyhráli 2:0 a soupeři jsme prakticky nic nedovolili, naopak naše vedení mohlo být podstatně výraznější. Radek si balon osahal hlavně při rozehrávkách, pořádný zákrok ale za celou první půli vlastně ani předvést nemusel. To ve druhém poločase už své kvality ukázat musel. V 51. minutě kopali hosté roh a hlavičku Lindy Radek s jistotou kryl. Do dobré čance se pak dostal Vítek, ale hosté se ubránili a naopak se dostali do brejku, který Radek také zlikvidoval. Aktivitu Druztové a pokus se zápasem něco ještě udělat utnula v 57. minutě parádní kombinace. Vali našel přihrávkou po lajně před střídačkami Patrika, který brilantně zpracoval balon a dlouhým křižným pasem našel za obranu nabíhajícího Vaška. Purkar vyběhl a Venca lobem přes něj vsítil třetí branku - 3:0. Od té chvíle jsme zase našli svůj rytmus a byli lepší, než soupeř. Kolem 70. minuty jsme kopali dva zajímavé trestňáky těsně zpoza vápna. První trefil Vítek nad a stejné místo pak trefil i Patrik. Vašek pak mohl přidat svoji druhou branku, když šel sám na golmana hostí, ale Purkar navýšení našeho náskoku zabránil. Jako blesk z čistého nebe pak působila rána Toma Krysla, která trefila tyč Radkovy brány. Stejně se vedlo o pár minut později na druhé straně i Patrikovi. Konec zápasu byl ve znamení dalších našich zahozených šancí, když byl sám před Purkarem Krůša, ale balon skončil hodně mimo bránu. Těsně před koncem pak nechal nohu ve směru pohybu Musila Bihy a sudí písknul penaltu i hostům. Radek proti prudké střele Roubala do horní části brány neměl nárok a čisté konto neuhájil - 3:1. Závěr jsme si už pohlídali a mohli jsme jít slavit další tři body.

Ty znamenají, že třetí místo uhájíme bez ohledu na další výsledky i v dalších kolech. Zápas jsme vyhráli zcela zaslouženě a opětovně mrzí hlavně ohromné množství "zazděných" šancí. Branek jsme mohli vstřelit podstatně víc, ale věřím, že si střelný prach šetříme do dalších zápasů. Výborně vyšel Danovi tah s Valim na stoperu a Vítkem ve středu zálohy. Vali byl s Ondrou vzadu jistý, Vítek měl spoustu balonů, výborně rozehrával a soupeři naopak sebral spoustu balonů. Především v první půli měl celou pravou lajnu rezervovanou pro sebe Kuba a gólová odměna byla na spadnutí. Svůj vysoký standast předvedl Patrik, který mohl dát sám minimálně čtyři branky. Pochválit musíme ale celý mančaft. Hráli jsme opravdu dobře a je vidět, že i na našem hřišti se dá hrát pěkný fotbal, který se lidem musel líbit. Teď se už těšíme na Černický pažit, kam jedeme příští neděli. Uvidíme, jak se nám vydaří velikonoční pomlázka.

Ostatní zápasy přinesly jak očekávané výsledky, tak jedno obrovské překvapení. Vochov nastoupil v Chotíkově pouze v desíti a výsledek 6:0 je pro ně asi ještě milosrdný. Litice padly na Rapidu - to je možná taky malé překvápko. Největší překvapení dosavadního průběhu jara se ale odehráno ve Vstiši, kde Lhota porazila Smíchov 2:1, když obě branky dal v první půli Bezdička a Smíchov až v závěru výsledek zkorigoval. Vyrovnat ale nedokázal. Lhota se dotáhla na Druztovou a boj o zadní pozice je ohromně vyrovnaný. Dýšina před zápasem na Smíchově získala důležitý náskok 6ti bodů, my máme na Smíchov ztrátu 5 bodů a naopak náskok na naše pronásledovatele z Unionu a Prazdroje již 6 bodů. Ještě to může být zajímavé!